Bajnokságról bajnokságra: olaszok és spanyolok

Az európai labdarúgó-topligák közül az olaszok és a spanyolok rendeztek hétközi fordulót, amely csütörtökön zárult.

Az AC Milan a csereként pályára lépő Suso szabadrúgásával győzte le otthon a SPAL együttesét az olasz labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában. A házigazdák győztes gólja a a 63. percben született.

Eredmény: • AC Milan–SPAL Ferrara 1–0. Az állás: 1. Torinói Juventus 26 pont/10 mérkőzés, 2. Milánói Internazionale 25/10, 3. Atalanta Bergamo 21/10, 4. AS Róma 19/10, 5. SS Lazio 18/10 (22–10), 6. SSC Nápoly 18 (20–13), …, 10. AC Milan 13/10, …, 19. SPAL 7/10.

A Getafé hazai pályán két góllal legyőzte a szezon meglepetéscsapatának számító Granadát a spanyol bajnokság 11. fordulójában. Az újonc vendégeknek hat győzelem és két döntetlen mellett ez volt a harmadik vereségük a szezonban. A Real Mallorca hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott az Osasunával. A mallorcaiak azt követően, hogy legyőzték a Real Madridot, előbb kikaptak a sereghajtó Leganéstől, most pedig a középmezőnyhöz tartozó riválisukkal nem bírtak.

Eredmények: • Getafé–Granada 3–1 • Real Mallorca–Osasuna Pamlona 2–2 • Eibar–Villarreal 2–1. A sorrend: 1. FC Barcelona 22 pont/10 mérkőzés, 2. Real Madrid 21/10, 3. Granada 20/11 (18–13), 4. Atlético Madrid 20 (11–6), 5. FC Sevilla 20/11 (14–12), 6. Real Sociedad 19/11.