Bajnokságról bajnokságra: olaszok és angolok

Az európai labdarúgó elitbajnokságok közül az olasz és az angol pontvadászat hagyott mérkőzést hétfőre is.

Serie A

A sírból hozta vissza a Cagliari elleni bajnokiját hétfő este az SS Lazio a Serie A 16. fordulójának zárómérkőzésén. Luis Alberto a 93. percben egyenlített, Felipe Caicedo a 98. percben fordított, így a rómaiaké lett mind a három pont. A hazai csapat gólját Diego Simeone, az Atlético Madrid vezetőedzőjének fia, Giovanni Simeone szerezte, a 8. percben nagy erővel lőtt a kapuba. A Lazio román idegenlégiósa, Ştefan Radu kezdőemberként szerepelt a hátvédsorban, a 80. percben lecserélték.

Eredmény: • Cagliari–SS Lazio 1–2. Az állás: 1. Milánói Internazionale 39 pont (32–14), 2. Torinói Juventus 39 (29–16), 3. Lazio 36, 4. AS Róma 32, 5. Cagliari 29, 6. Atalanta Bergamo 28.

Premier League

Az angol bajnokság 17. fordulójának zárómérkőzésén a Crystal Palace döntetlent játszott a Brighton & Hove Albion együttesével. A vendégek ezúttal sem nevezték a román válogatott Tudor Băluţă hátvédet.

Eredmény: • Crystal Palace–Brighton & Hove Albion 1–1. A sorrend: 1. FC Liverpool 49, 2. Leicester City 39, 3. Manchester City 35, 4. Chelsea 29, 5. Tottenham Hotspur 26, 6. Manchester United 25, …, 9. Crystal Palace 23, …, 13. Brighton 20.