Bajnokságról bajnokságra: meccsek maradtak el Spanyolhonban

Az európai labdarúgó topbajnokságok (olasz, spanyol, német, angol és francia pontvadászat) hétvégi eseményei szerepelnek terítéken. Érdekesség: a Primera División két mérkőzése is elmaradt az erős szél okozta károk miatt.

Az éllovas Juventus 1–0-ra legyőzte a vendég Internazionalét az olasz labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén, Olaszország rangadóján (Derby d'Italia). A meccs egyetlen gólját Juan Cuadrado szerezte a 45. percben. Legutóbbi hét meccsüket megnyerték a milánóiak a pontvadászatban, most azonban megszakadt a sikersorozat.

Eredmények: • Bologna–SSC Nápoly 1–7 (!) • Pescara–SS Lazio 2–6 (Marco Parolo mesternégyessel járult hozzá a rómaiak sikeréhez) • Atalanta Bergamo–Cagliari 2–0 • Chievo–Udinese 0–0 • Empoli–AC Torino 1–1 • Genoa–Sassuolo 0–1 • AC Milan–Sampdoria 0–1 • AC Palermo–Crotone 1–0 • Torinói Juventus–Milánói Internazionale 1–0. Kedden este játsszák az AS Róma–Fiorentina rangadót. Az állás: 1. Juventus 54 pont/22 mérkőzés, 2. Nápoly 48/23, 3. Róma 47/22, 4. Lazio 43/23, 5. Inter 42/23 (37–24), 6. Atalanta 42/23 (36–25).

Primera División

A Sevilla gól nélküli döntetlent játszott a vendég Villarreallal a spanyol bajnokság 21. fordulójának vasárnapi játéknapján. A találkozó krónikájához hozzátartozik, hogy a 49. percben Samir Nasri tizenegyesét a vendégek kapusa, Sergio Asenjo hárította.

Döbbenetes jelenetnek lehettek tanúi azok, akik szombaton az FC Barcelona–Athletic Bilbao bajnoki mellett tették le a voksukat. A katalánok brazil labdarúgója, Rafinha Alcántara az 51. percben, 2–0-s Bracelona-vezetésnél ütközött saját kapusával, a német Marc-André ter Stegennel, majd elterült a gyepen. Arca csurom vér volt, ugyanis felszakadt a homloka, végül hosszabb ápolást követően az 54. percben lecserélte őt az együttes vezetőedzője, Luis Enrique. A huszonhárom éves középpályás nemrég épült fel combsérüléséből, ám most újra kisebb pihenőre kényszerül, ugyanis olyan mély és nagy volt a seb a homlokán, hogy 12 öltéssel kellett összevarrni. A Barca végül 3–0-ra nyert.

A pénteki Deportivo La Coruńa-Real Betis Sevilla és a vasárnapi Celta Vigo–Real Madrid mérkőzést elhalasztották, mert a szél megrongálta a meccseknek otthont adó stadionok tetőszerkezetét.

Eredmények: • FC Valencia–Eibar 0–4 • Atlético Madrid–Leganés 2–0 • FC Barcelona–Athletic Bilbao 3–0 • Malaga–Espanyol Barcelona 0–1 • FC Sevilla–Villarreal 0–0 • Sporting Gijón–Deportivo Alavés 2–4 • Real Sociedad–Osasuna Pamplona 3–2. Lapzárta után kezdődött a Granada–Las Palmas meccs. A sorrend: 1. Real Madrid 46 pont/19 mérkőzés, 2. Barcelona 45/21, 3. Sevilla 43/21, 4. Atlético 39/21, 5. Real Sociedad 38/21, 6. Villarreal 35/21.

Bundesliga

Megtartotta harmadik helyét a tabellán az Eintracht Frankfurt csapata, amely kétgólos győzelmet aratott a sereghajtó, vendég Darmstadt ellen a német bajnokság 19. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.

Eredmények: • Hamburger SV–Bayer Leverkusen 1–0 • Borussia Dortmund–RB Lipcse 1–0 • Bayern München–FC Schalke 04 Gelsenkirchen 1–1 • Hertha Berlin SC–FC Ingolstadt 04 1–0 • 1899 Hoffenheim–FSV Mainz 05 4–0 • 1. FC Köln–VfL Wolfsburg 1–0 • Borussia Mönchengladbach–SC Freiburg 3–0 • Eintracht Frankfurt–SV Darmstadt 2–0 • FC Augsburg–Werder Bremen 3–2. A táblázaton: 1. Bayern 46 pont, 2. Lipcse 42, 3. Eintracht 35, 4. Dortmund 34 (39–21), 5. Hoffenheim 34 (35–19), 6. Hertha 33.

A Manchester United idegenben is könnyedén, 3–0-ra győzött a címvédő Leicester City otthonában az angol bajnokság 24. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. Az MU góljait Henrikh Mkhitaryan, Zlatan Ibrahimovic és Juan Mata szerezte. A manchesteri együttes immár 14 bajnoki mérkőzés óta nem talál legyőzőre, legutóbb még októberben, a jelenleg listavezető Chelsea otthonában szenvedett vereséget.

Eredmények: • Tottenham Hotspur–Middlesbrough 1–0 • Crystal Palace–Sunderland 0–4 • Everton–AFC Bournemouth 6–3 • Hull City–FC Liverpool 2–0 • Southampton–West Ham United 1–3 • Watford–Burnley 2–1 • West Bromwich Albion–Stoke City 1–0 • Chelsea–Arsenal 3–1 • Manchester City–Swansea City 2–1 • Leicester City–Manchester United 0–3. Az élen: 1. Chelsea 59 pont, 2. Tottenham 50, 3. Man. City 49, 4. Arsenal 47, 5. Liverpool 46, 6. MU 45.

Ligue 1

Kiütéssel elvesztették a nagyhercegségi rangadót, s a harmadik helyre csúsztak vissza a sokáig éllovas nizzaiak a francia pontvadászat 23. fordulója után.

Eredmények: • Metz–Olympique Marseille 1–0 • AS Monaco–Nizza/Nice 3–0 • Girondins Bordeaux–Stade Rennes 1–1 • OSC Lille–Lorient 0–1 • Montpellier–Bastia 2–1 • Dijon–Paris Saint-Germain 1–3 • Guingamp–Caen 0–1 • Toulouse–Angers 4–0 • Nantes–Nancy 0–2 • Saint-Étienne–Olympique Lyon 2–0. Az élmezőny: 1. Monaco 52 pont/23 mérkőzés, 2. PSG 49/23 (45–17), 3. Nice 49/23 (38–18), 4. Lyon 37/22, 5. Saint-Étienne 36/23, 6. Marseille 33/23.