Bajnokságról bajnokságra: malagai szenvedés

Az európai labdarúgó topligák közül az olasz és a spanyol hagyott hétfőre is bajnoki mérkőzést. Cikkünkben kitérünk az Afrika-kupa legutóbbi eredményeire is.

Az AC Milan ugyan kétgólos hátrányba került a szünetig, de sikerült egyenlítenie és pontot szereznie a AC Torino vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának zárómérkőzésén. A hazai csapat könnyen 3–0-ra vezethetett volna, de Adem Ljajics büntetőt hibázott a 32. percben.

Eredmény: • AC Torino–AC Milan 2–2. Az állás: 1. Torinói Juventus 45 pont/19 mérkőzés, 2. AS Róma 44/20, 3. SSC Nápoly 41/20, 4. SS Lazio 40/20, 5. Milan 37/19, 6. Milánói Internazionale 36/20, 7. Atalanta Bergamo 35/20, 8. Torino 30/20.

Primera División

A Real Sociedad kétgólos győzelmet aratott a Malaga vendégeként a spanyol bajnokság 18. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén. A hazaiak sorozatban harmadszor maradtak alul a pontvadászatban és öt meccse nyeretlenek.

Eredmény: • Malaga–Real Sociedad 0–2. A sorrend: 1. Real Madrid 40 pont/17 mérkőzés, 2. FC Sevilla 39/18, 3. FC Barcelona 38/18, 4. Atlético Madrid 34/18, 5. Real Sociedad 32/18, 6. Villarreal 31/18, …, 13. Malaga 21/18.

Afrika-kupa: a címvédő is ikszelt

Togo labdarúgó-válogatottja gól nélküli döntetlent ért el a címvédő elefántcsontparti csapat ellen a Gabonban rendezett Afrika-kupa C-csoportjának hétfői nyitó mérkőzésén. A hétfő esti meccsen a Kongói DK legyőzte Marokkót. A kontinenstorna eddigi hat találkozójából négy pontosztozkodással zárult.

Eredmények, Afrikai Nemzetek Kupája, C-csoport, 1. forduló: • Elefántcsontpart–Togo 0–0 • Kongói DK–Marokkó 1–0 (gól: Kabananga – 55. perc).