Bajnokságról bajnokságra, kupáról kupára

Az angol labdarúgó élvonalban hétközi fordulót bonyolítottak le, az olaszban elhalasztott meccset pótoltak. A kupákat illetően az Afrikai Nemzetek Kupáján kiderült az első döntős kiléte, a spanyolok az elődöntő első felvonásánál tartanak, az olaszok befejezték a negyeddöntőket, a franciák pedig a tizenhatoddöntőket.

A Fiorentina csak nagyon nehezen, hosszabbításban szerzett góllal győzött a sereghajtó Pescara vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság 19. fordulójából elhalasztott és szerdán pótolt mérkőzésén. A hazaiak sokáig vezettek, a 15. percben hátrányba kerülő Fiorentina hőse Cristian Tello volt, aki a 68. percben gyönyörűen lőtt 20 méterről a bal felső sarokba, majd a 95. percben is eredményes volt. A találkozót eredetileg január 8-án rendezték volna, de akkor a havas pálya miatt el kellett halasztani.

A vendégek kapujában ezúttal nem Ciprian Tătăruşanu védett (a román válogatott még a keretben sem kapott helyet), a Fiorentina cserepadján viszont Ianis Hagi végignézhette a meccset.

Eredmény, 19. fordulóból elhalasztott mérkőzés: • Pescara–Fiorentina 1–2. A tabellán: 1.Torinói Juventus 51 pont/21 mérkőzés, 2. AS Róma 47/22, 3.SSC Nápoly 45/22, 4. Milánói Internazionale 42/22, 5. SS Lazio 40/22, 6. Atalanta Bergamo 39/22, 7. Fiorentina 37/22, …, 20. Pescara 9/22.

A Hull City nagy meglepetésre gól nélküli döntetlent ért el a Manchester United vendégeként az angol bajnokság 23. fordulójának szerdai játéknapján. A hazaiak ugyan immár 14 bajnoki találkozó óta veretlenek, de sorozatban harmadik döntetlenjüket játszották, míg a Hull City a bravúrosan kiharcolt egy pontjával elmozdult a sereghajtó pozícióból.

Eredmények: • West Ham United–Manchester City 0–4 • Manchester United–Hull City 0–0 • Stoke City–Everton 1–1. Az élmezőny: 1. Chelsea 56 pont, 2. Tottenham Hotspur 47 (45–16), 3. Arsenal 47 (51–25), 4. FC Liverpool 46 (52–28), 5. Man. City 46 (47–28), 6. MU 42.

Totti kupaelődöntőbe lőtte az AS Rómát

Az AS Roma a rendes játékidő hosszabbításában értékesített büntetővel 2–1-re legyőzte a vendég Cesenát az Olasz Kupa szerdai negyeddöntőjében. A fővárosiak 40 éves csapatkapitánya, Francesco Totti a 95. percben talált kapuba 11-esből, amelynek köszönhetően a legjobb négy között az ősi rivális Lazióval csaphat össze az AS Róma.

Eredmények, Olasz Kupa, negyeddöntő: • SSC Nápoly–Fiorentina 1–0 (múlt kedden játszották) • Torinói Juventus–AC Milan 2–1 (múlt szerdán játszották) • Milánói Internazionale–SS Lazio 1–2 (kedden játszották) • AS Róma–Cesena 2–1. A győztesek továbbjutottak.

Előnyt szerzett a Barca a Spanyol Király Kupa elődöntőjében

Az FC Barcelona labdarúgócsapata egy góllal győzött az Atlético Madrid vendégeként a Spanyol Király Kupa elődöntőjének első, szerdai felvonásán. A visszavágót egy hét múlva rendezik.

Eredmény, Spanyol Király Kupa, elődöntő, 1. mérkőzés: • Atlético Madrid–FC Barcelona 1–2. Lapzárta után ért véget a másik ágon rendezett Celta Vigo–Deportivo Alavés.

Francia Kupa

A Paris Saint–Germain 4–0-ra legyőzte a Rennes-t a Francia Kupa 9. fordulójában, így a párizsi csapat jutott tovább a nyolcaddöntőbe. Az AS Monaco kilencgólos meccsen, hosszabbítás után nyert a harmadosztályú Chambly vendégeként, míg a Nancyt a szintén a harmadik vonalban szereplő CA Bastia búcsúztatta.

Eredmények, 9. forduló (a nyolcaddöntőbe jutásért): • Quevilly Rouen (III. liga)–Consolat Marseille (III.) 3–0 • Le Poiré sur Vie (VI.)–Strasbourg (II.) 0–1 • Sarreguemines (V.)–Niort (II.) 0–3 • OSC Lille–Nantes 1–0 • Chateauroux (III.)–Lorient 2–3 – hosszabbítás után • Girondins Bordeaux–Dijon 2–1 • Bergerac (IV.)–Lens 2–0 • Olympique Marseille–Olympique Lyon 2–1 – h. u. • Fréjus St-Raphaël (IV.)–Prix-les-Mézieres (V.) 1–0 • Avranches (III.)–Fleury 91 (IV.) 1–0 • CA Bastia (III.)–Nancy 2–0 • Les Herbiers (III.)–Guingamp 1–2 – h. u. • AJ Auxerre (II.)–Saint-Étienne 3–0 – h. u. • Angers–Caen 3–1 • Chambly (III.)–AS Monaco 4–5 – h. u. • Stade Rennes–Paris Saint-Germain 0–4. A győztesek továbbléptek.

Egyiptom bejutott az Afrika-kupa döntőjébe

Egyiptom labdarúgó-válogatottja 1–1-es döntetlent követően 11-esekkel múlta felül Burkina Faso csapatát a Gabonban rendezett Afrika-kupa első, szerdai elődöntőjében. A hét győzelmükkel legeredményesebb egyiptomiak 2010-es diadaluk óta először szerepelnek majd a fináléban, míg Burkina Faso négy évvel ezelőtti ezüstérme után másodjára tehette volna meg.

Eredmény, Afrikai Nemzetek Kupája, elődöntő: • Egyiptom–Burkina Faso 1–1 (gól: Mohamed Szalah – 66. perc, illetve Aristide Bancé – 73. perc) – 11-esekkel: 4–3. Lapzárta után fejezték be a másik ágon rendezett Kamerun–Ghána elődöntőt.

SERIE A: KÉT EGYENLÍTÉS UTÁN REMI VERONÁBAN

A Hellas Verona 2–2-es döntetlent játszott a vendég Bolognával az olasz labdarúgó-bajnokság 37. fordulójának zárómérkőzésén, hétfőn. A találkozón a hazaiak kétszer szereztek vezetést, a vendégek mindkétszer egyenlítettek, másodszor a 82. percben. A Hellas Verona nyolc, a Bologna hat forduló óta nyeretlen a Serie A-ban, ebben az időszakban előbbi harmadszor, utóbbi negyedszer ért el döntetlent.