Bajnokságról bajnokságra: ismét a Real az éllovas Spanyolországban

Hagyományosan az európai labdarúgó topbajnokságok (olasz, spanyol, német, angol és francia pontvadászat) hétvégi eseményeit foglaljuk össze. Angliában megoszlott a figyelem a bajnokság és az FA-kupa meccsei között, Spanyolországban pedig visszaszerezte elsőségét a tabellán a Real Madrid.

Az AS Róma háromgólos győzelmet aratott a kiesés ellen küzdő Palermo otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának vasárnapi játéknapján, s ezzel őrzi második helyét a tabellán. A házigazda szicíliaiaknál a magyar Sallai Roland végigjátszotta a találkozót, Balogh Norbert viszont piros lap miatti eltiltását töltötte. A Fiorentina–Cagliari összecsapás a 92. percben dőlt el a firenzeiek javára, akiknél Ciprian Tătăruşanu őrizte a kaput és Ianis Hagi ismét csak a kispadot koptatta.

Eredmények: • Torinói Juventus–AC Milan 2–1 • Genoa–Sampdoria 0–1 • Chievo–Empoli 4–0 • Fiorentina–Cagliari 1–0 • Milánói Internazionale–Atalanta Bergamo 7–1• SSC Nápoly–Crotone 3–0 • Pescara–Udinese 1–3 • Sassuolo–Bologna 0–1 • AS Palermo–AS Róma 0–3. Lapzárta után ért véget az SS Lazio–AC Torino találkozó. A tabellán: 1. Juventus 70 pont/28 mérkőzés, 2. Róma 62/28, 3. Nápoly 60/28, 4. Inter 54/28, 5. Lazio 53/27, 6. Atalanta 52/28.

Primera División

Az FC Barcelona nagy meglepetésre egy góllal  kikapott a büntetését töltő Florin Andonét ezúttal nélkülöző Deportivo La Coruńa vendégeként a spanyol bajnokság 27. fordulójának vasárnapi játéknapján. A katalán gárda ezt megelőzően október 2-án, a Celta Vigo otthonában kapott ki a Primera Divisiónban, azóta 19 bajnokit vívott meg veretlenül, s legutóbbi hat meccsét megnyerte a pontvadászatban. A Deportivo 2008 áprilisában győzte le legutóbb a Barcelonát.

A házigazda Real Madrid 2–1-re nyert a Real Betis Sevilla ellen  a vasárnap esti mérkőzésén, s ezzel ismét az élre állt a táblázaton. A vendégcsapat a 78. perctől emberhátrányban futballozott, a madridiak győztes gólja a 81. percben született.

Eredmények: • Espanyol Barcelona–Las Palmas 4–3 • Granada–Atlético Madrid 0–1 • FC Valencia–Sporting Gijón 1–1 • FC Sevilla–Leganés 1–1 • Malaga–Deportivo Alavés 1–2 • Celta Vigo–Villarreal 0–1 • Deportivo La Coruńa–FC Barcelona 2–1 • Real Sociedad–Athletic Bilbao 0–2 • Real Madrid–Real Betis Sevilla 2–1. Lapzárta után kezdődött az Osasuna Pamplona–Eibar meccs. A táblázaton: 1. Real Madrid 62 pont/26 mérkőzés, 2. Barcelona 60/27, 3. Sevilla 57/27, 4. Atlético 52/27, 5. Villarreal 48/27 (39–19), 6. Real Sociedad 48/27 (42–38).

Bundesliga

A német bajnokság 24. fordulójában a Dárdai Pál edzette Hertha Berlin SC rangadót nyert: egy góllal bizonyult jobbnak a Borussia Dortmundnál.

Eredmények: • Bayer Leverkusen–Werder Bremen 1–1 FC Ingolstadt 04–1. FC Köln 2–2 • Bayern München–Eintracht Frankfurt 3–0 • SV Darmstadt 98–FSV Mainz 05 2–1 • SC Freiburg–1899 Hoffenheim 1–1 • Hertha Berlin SC–Borussia Dortmund 2–1 • RB Lipcse–VfL Wolfsburg 0–1 • FC Schalke 04 Gelsenkirchen–FC Augsburg 3–0 • Hamburger SV–Borussia Mönchengladbach 2–1. Az állás: 1. Bayern 59 pont, 2. Lipcse 49, 3. Dortmund 43, 4. Hoffenheim 42, 5. Hertha 40, 6. Eintracht 35.

A negyedik helyen álló FC Liverpool hátrányból fordítva nyert 2–1-re a vendég Burnley ellen az angol bajnokság 28. fordulójának egyetlen vasárnapi mérkőzésén.

Eredmények: • Manchester City–Stoke City 0–0 – szerdán játszották • Bournemouth AFC–West Ham United 3–2 • Everton–West Bromwich Albion 3–0 • Hull City–Swansea City 2–1 • FC Liverpool–Burnley 2–1. A többi mérkőzést az FA-kupa negyeddöntői miatt elhalasztották. Az élen: 1. Chelsea 66 pont/27 mérkőzés, 2. Tottenham Hotspur 56/27, 3. Man. City 56/27, 4. Liverpool 55/28, 5. Arsenal 50/26, 6. Manchester United 49/26.

A Crystal Palace–Tottenham, a Middlesbrough–Sunderland, az Arsenal–Leicester City, a Southampton–MU és a Chelsea-Watford mérkőzéseket később pótolják.

FA-kupa

A Tottenham Hotspur a papírformának megfelelően fölényes sikert aratott vasárnap harmadosztályú vendége, a Millwall felett, s ezzel bejutott a legjobb négy közé az angol FA-kupában. A Spurs dél-koreai játékosa, Hjong Min Szon mesterhármast ért el.

Eredmények, FA-kupa, negyeddöntő: • Arsenal–Lincoln City (V.) 5–0 • Middlesbrough–Manchester City 0–2 • Tottenham Hotspur–Millwall (III.) 6–0. Lapzárta után kezdődött a Chelsea–Manchester United találkozó.

Ligue 1

A francia bajnokság 29. fordulójában csak döntetlenre volt képes hazai pályán a Nice, a nizzaiak így kezdenek leszakadni az éllovas AS Monacótól és a címvédő Paris Saint-Germaintől.

Eredmények: • Nizza/Nice–Caen 2–2 • Olympique Marseille–Angers 3–0 • AS Monaco–Girondins Bordeaux 2–1 • Nancy–OSC Lille 1–2 • Montpellier–Nantes 2–3 • Stade Rennes–Dijon 1–1 • Guingamp–Bastia 5–0 • Olympique Lyon–Toulouse 4–0 • Saint-Étienne–Metz 2–2 • Lorient–Paris Saint-Germain 1–2. Az élmezőny: 1. Monaco 68 pont/29 mérkőzés, 2. PSG 65/29, 3. Nice 63/29, 4. Lyon 50/28, 5. Marseille 45/29, 6. Bordeaux 43/29.