Bajnokságról bajnokságra: hétközi fordulók

Az európai labdarúgó topbajnokságok többsége hétközi fordulót rendezett.

A címvédő Juventus hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott az előző idényben bronzérmes Atalanta Bergamóval az olasz labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában. A továbbra is veretlen, de már hat döntetlennél járó torinóiak ötszörös aranylabdás portugál sztárja, Cristiano Ronaldo a 61. percben büntetőt rontott. Ez az összecsapás volt Leonardo Bonucci 300. bajnoki mérkőzése a Juventus színeiben. A fiatal román védő, Radu Drăguşin ezúttal a kispadon maradt.

Az éllovas AC Milan úgy játszott 2–2-es döntetlent a Genoa vendégeként, hogy a milánói gárda kétszer egyenlített, másodszor a francia Piere Kalulu Kyatengwa révén a 83. percben. A milánóiaknál a cserepadot koptatta a román idegenlégiós Ciprian Tătăruşanu kapus.

A Milánói Internazionale az SSC Nápoly ellen győzött 1–0-ra, Romelu Lukaku 71. percben értékesített büntetőjével. A nápolyiak azt követően nemcsak gól-, hanem emberhátrányban is voltak a találkozón, mert Lorenzo Insigne piros lapot kapott. A házgazdáknál cserepados volt a román idegenlégiós Ionuţ Andrei Radu kapus.

Eredmények, Serie A, 12. forduló: • Benevento–SC Lazio 1–1 (a román idegenlégiós Ştefan Radu kezdőemberként szerepelt a hátvédsorban, a 80. percben lecserélték) • Udinese–Crotone 0–0 (a román válogatott Denis Drăguş csereként állt be a 82. percben) • Torinói Juventus–Atalanta Bergamo 1–1 • Fiorentina–Sassuolo 1–1 (a vendégeknél végigjátszotta a mérkőzést a román válogatott Vlad Chiricheş) •  Genoa–AC Milan 2–2 • Milánói Internazionale–SSC Nápoly 1–0 • AC Párma–Cagliari 0–0 (a házigazdáknál a magyar Balogh Botond tartalék volt, a vendégeknél a román válogatott Răzvan Marin a 77. perctől csereként kapott játéklehetőséget) • Spezia–Bologna 2–2 • Hellas Verona–Sampdoria 1–2. Csütörtökre maradt az AS Róma–FC Torino találkozó. Az állás: 1. AC Milan 28 pont/12 mérkőzés, 2. Inter 27/12, 3. Juventus 24/12, 4. Nápoly 23/12 (26–12), 5. Sassuolo 23/12 (22–13), 6. Róma 21/11.

Az FC Barcelona egygólos hátrányból fordítva legyőzte az eddigi éllovas Real Sociedadot a spanyol bajnokság 19. fordulójából szerda estére előrehozott mérkőzésen. A baszk csapat a brazil Willian José találatával szerzett vezetést a 27. percben, ám Jordi Alba Ramos révén négy perc múlva előbb egyenlítettek, majd a holland Frenkie de Jong góljával még a szünet előtt a vezetést is megszerezték a gránátvörös-kékek. A második félidőben nem változott az állás, így rosszabb gólkülönbségével a Sociedad az Atlético Madrid mögé szorult a tabella elején, a Barca pedig hat pontra megközelítette az élen álló hármast.

Eredmények, La Liga, 19. forduló: • Real Madrid–Athletic Bilbao 3–1 – kedden játszották • FC Barcelona–Real Sociedad 2–1. A forduló többi mérkőzését 2021. január 19-től 21-ig rendezik. A sorrend: 1. Atlético Madrid 26 pont/11 mérkőzés (21–4), 2. Real Sociedad 26/14 (24–8), 3. Real Madrid 26/13 (22–13), 4. Villarreal 22/13, 5. Barcelona 20/12, 6. FC Sevilla 19/11, …, 13. Bilbao 14/13.

Bundesliga

Sallai Roland duplájával az SC Freiburg 2–0-ra győzött a nyeretlenül sereghajtó FC Schalke 04 Gelsenkirchen otthonában a német bajnokság 12. fordulójának szerdai játéknapján. A 23 esztendős magyar válogatott támadó az 50. és a 68. percben talált be, majd második gólját követően lecserélték. Ez volt az első alkalom, hogy Sallai egynél többször vette be az ellenfél kapuját a Bundesligában. A gelsenkircheni együttes legutóbb január 17-én nyert bajnokit, azóta immár 28 mérkőzésen maradt nyeretlen a Bundesligában, így közelít a Tasmania Berlin 31 meccses negatív rekordjához.

A címvédő Bayern München, az éllovas Bayer Leverkusen, illetve Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata, az RB Lipcse is győzött szerdán. Mindkét magyar válogatott játékos végigjátszotta a lipcsei együttesben a TSG 1899 Hoffenheim vendégeként 1–0-ra megnyert találkozót.

A Bayern München hazai pályán korán hátrányba került a VfL Wolfsburg ellen, ám a lengyel Robert Lewandowski duplájával fordított és begyűjtötte a három pontot a bajor együttes. A tabellát vezető Bayer Leverkusen könnyedén, 4–0-ra diadalmaskodott Kölnben.

Eredmények, Bundesliga, 12. forduló: • Hertha Berlin SC–1. FSV Mainz 05 0–0 (a fővárosiak ezúttal nem nevezték a magyar Dárdai Mártont, ahogy a mainziak sem számíthattak a sérült Szalai Ádám játékára) • VfB Stuttgart–1. FC Union Berlin 2–2 • Werder Bremen–Borussia Dortmund 1–2 • Eintracht Frankfurt–Borussia Mönchengladbach 3–3 (a vendégektől Lars Stindl mesterhármast ért el) • FC Schalke 04 Gelsenkirchen–SC Freiburg 0–2 • Bayern München–VfL Wolfsburg 2–1 • Arminia Bielefeld–FC Augsburg 0–1 • TSG 1899 Hoffenheim–RB Lipcse 0–1 • 1. FC Köln–Bayer Leverkusen 0–4. Az élen: 1. Leverkusen 28 pont, 2. Bayern 27 (37–18), 3. Lipcse 27 (24–9), 4. Dortmund 22, 5. Wolfsburg 21, 6. Union Berlin 18.

A címvédő FC Liverpool a brazil Roberto Firmino Barbosa de Oliveira utolsó percben szerzett találatával 2–1-re legyőzte vendégét, az eddig listavezető Tottenhamet az angol bajnokság 13. fordulójának szerdai rangadóján. Az első félidőben nagy fölényben játszott a házigazda, ez a 26. percben érett góllá: az egyiptomi Mohamed Szaláh Gáli megpattanó lövésével került előnybe az FC Liverpool. A folytatásban is a címvédő irányított, hét perccel később a dél-koreai Szon Hung Min góljával mégis a Tottenham egyenlített. A német Jürgen Klopp csapatának fölényét jól mutatja, hogy a Tottenham az első félidőben mindössze 75 sikeres passzig jutott. A fordulás után jelentősen változott a mérkőzés képe: a második játékrész elején Steven Charles Bergwijn révén egyből ziccerbe kerültek a vendégek, majd Harry Kane veszélyeztetett többször is. Bergwijn a 63. percben újabb ziccert rontott: a holland labdarúgó lövése a kapufán csattant. Az utolsó húsz percre összeszedte magát az FC Liverpool, és bár a szenegáli Sadio Mané kísérleténél a felső léc még megmentette a vendégeket, Roberto Firmino 90. percben szerzett fejesgóljával a hazaiak örülhettek a három pontnak. A címvédő ezzel megőrizte tökéletes hazai mérlegét, és hetedik mérkőzését is megnyerte az Anfield Roadon. A Tottenham első idegenbeli vereségét szenvedte el a 2020–2021-es idényben.

Eredmények, Premier League, 13. forduló: • Manchester City–West Bromwich Albion 1–1 • Wolverhampton Wanderers–Chelsea 2–1 • FC Liverpool–Tottenham Hotspur 2–1 • Fulham–Brighton & Hove Albion 0–0 • West Ham United–Crystal Palace 1–1 • Arsenal–Southampton 1–1 • Leeds United–Newcastle United 5–2 • Leicester City–Everton 0–2. Csütörtökre maradt az Aston Villa–Burnley és a Sheffield United–Manchester United meccs. A tabellán: 1. Liverpool 28 pont, 2. Tottenham 25, 3. Southampton 24 (25–18), 4. Leicester 24 (24–17), 5. Everton 23, 6. Chelsea 22.

Ligue 1

A román Adrian Ursea edző irányítása alatt első győzelmét jegyezte az OGC Nizza/Nice, amely 2–0-ra nyert a Nimes Olympique otthonában a francia pontvadászat 15. fordulójában. A nizzaiak a hajrában találtak be a svájci Dan Ndoye (85. perc) és Alexis Claude-Maurice (94. perc) révén, annak ellenére, hogy a második félidő nagy részében emberhátrányban játszottak, Morgan Schneiderlin az 56. percben kapott piros lapot. A román származású osztrák hátvéd, Flavius Daniliuc végigjátszotta a meccset a vendégeknél.

Az OSC Lille őrzi első helyét szintén 2–0-s idegenbeli sikerrel, a Dijón otthonából hozta el mind a három pontot a török Juszuf Jazics (19. perc) és az amerikai Timothy Weah (93. perc) góljaival, utóbbi a híres George Weah fia, akit focipályafutása után Libéria elnökévé választottak. A hazaiaknál a román idegenlégiós Alex Dobre a 72. percben csereként állt be.

Eredmények, Ligue 1, 15. forduló: • Angers–Racing Strasbourg 0–2 • Dijón–OSC Lille 0–2 • Montpellier–FC Metz 0–2 • Nimes–OGC Nizza/Nice 0–2 • Stade Reims–FC Nantes 3–2 • Girondins Bordeaux–Saint-Étienne 1–2 • Olympique Lyon–Brest 2–2 • AS Monaco–RC Lens 0–3 • Paris Saint-Germain–Lorient 2–0 • Stade Rennes–Olympique Marseille 2–1. Az élmezőny: 1. Lille 32 pont/15 mérkőzés, 2. PSG 31/15, 3. Lyon 30/15, 4. Marseille 27/13, 5. Montpellier 26/15, 6. Rennes 25/15.