Bajnokságról bajnokságra: hétközi forduló

Az európai labdarúgó topbajnokságok közül az olasz, a spanyol és a francia pontvadászatban hétközi fordulót rendeztek.

Serie A

A Milánói Internazionale legyőzte a vendég SS Laziót az olasz labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójában, ezzel továbbra is százszázalékos teljesítménnyel áll az élen. A szerda esti mérkőzést Danilo D’Ambrosio döntötte el, aki a 23. percben védőjét megelőzve fejelt a rómaiak kapujába. A vendégek nem nevezték a román idegenlégiós Ştefan Radut.

Eredmények: • Hellas Verona–Udinese 0–0 • Brescia–Torinói Juventus 1–2 • AS Róma–Atalanta Bergamo 0–2 • Milánói Internazionale–SS Lazio 1–0 • Fiorentina–Sampdoria 2–1 • Genoa–Bologna 0–0 (a genovaiak kapujában ismét remekelt a román válogatott Andrei Ionuţ Radu) • SSC Nápoly–Cagliari 0–1 • AC Párma–Sassuolo 1–0 (a vendégeknél a román válogatott Vlad Chiricheş végigjátszotta a mérkőzést) • SPAL Ferrara–Lecce 1–3 (a vendégeknél cserepados volt a román válogatott Romario Benzar hátvéd). Csütörtökre maradt az FC Torino–AC Milan találkozó.

A tabellán: 1. Inter 15 pont, 2. Juventus 13, 3. Atalanta 10, 4. Nápoly 9 (13–9), 5. Cagliari 9 (8–5), 6. Róma 8.

La Liga

Az Osasuna Pamplona legyőzésével az élre ugrott a spanyol bajnokságban a Real Madrid. A fővárosi csapat a hatodik forduló utolsó szerdai mérkőzésén két góllal bizonyult jobbnak saját pályáján az Osasunánál. Az első félidőben a 19 éves Junior Vinícius tekert a tizenhatoson kívülről a bal felső sarokba, majd a másodikban egy másik brazil, a honfitársa helyére egy perccel korábban beállt 18 esztendős Rodrygo fejezett be pontosan egy gyors támadást. Közben, az 58. percben Luka Jovics is eredményes volt, de a játékvezető a videóbíró segítségével les miatt érvénytelenítette a találatát.

Eredmények: • Valencia CF–Getafé 3–3 • Real Betis Sevilla–Levante 3–1 • Valladolid–Granada 1–1 • FC Barcelona–Villarreal 2–1 • Real Madrid–Osasuna Pamlona 2–0 • Leganés–Athletic Bilbao 1–1 • RCD Mallorca–Atlético Madrid 0–2. Három mérkőzést csütörtökön játszottak. Az állás: 1. Real Madrid 14 pont/6 mérkőzés, 2. Atletico 13/6, 3. Bilbao 12/6, 4. Granada 11/6, 5. Barcelona 10/6 (14–10), 6. Real Sociedad 10/5 (7–4).Ligue 1

A francia pontvadászat 7. fordulójában ezúttal már a brazil Neymar sem tudta megmenteni a címvédő Paris Saint-Germaint, amely meglepetésre hazai pályán elszenvedte második vereségét az idényben.

Eredmények: • Amiens–Girondins Bordeaux 1–3 • Brest–Olympique Lyon 2–2 (a vendégeknél ismét csak cserepadra szorult a román válogatott kapusa, Ciprian Tătăruşanu) • OSC Lille–Racing Strasbourg 2–0 • Montpellier–Nimes 1–0 • Nantes–Stade Rennes 1–0 • Saint-Étienne–FC Metz 0–1 • Toulouse–Angers 0–2 • Dijón–Olympique Marseille 0–0 • AS Monaco–Nizza/Nice 3–1 • Paris Saint-Germain–Stade Reims 0–2.

Az élen: 1. PSG 15 pont (12–4), 2. Angers 15 (15–10), 3. Lille 13 (10–6), 4. Nantes 13 (7–5), 5. Bordeaux 12.