Bajnokságról bajnokságra: hétközi évhajrá

Az európai labdarúgó topligák közül az olasz és a spanyol pontvadászatban hétközi fordulót, Németországban kupamérkőzéseket rendeznek.

Serie A

A Torinói Juventus hazai pályán háromgólos vereséget szenvedett a Fiorentinától az olasz labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának kedd esti mérkőzésén. A címvédő torinóiak már a harmadik percben hátrányba kerültek, de a meccset nem is ez döntötte el, hanem a kolumbiai Juan Cuadrado 18. percbeli kiállítása. A firenzeiek a második félidőben kihasználták létszámfölényüket, így magabiztosan nyertek. A Juventus idénybeli első vereségét szenvedte el a Serie A-ban. A mérkőzésen a házigazdáknál a cserepadon ült az ifjú tehetség, Radu Drăguşin.

Egy ponttal gazdagodott az SSC Nápoly, amelynek büntetését felszámolták, és elrendelték, hogy le kell játszania a Juventus ellen a koronavírus-helyzet miatt elmaradt találkozóját.

Eredmények, Serie A, 14. forduló: • Torinói Juventus–Fiorentina 0–3 • Crotone–AC Párma 2–1 (a hazaiaknál a román válogatott Denis Drăguş, a vendégeknél a magyar idegenlégiós Balogh Botond cserepados volt). A forduló többi mérkőzése szerdára maradt. A tabellán: 1. AC Milan 31 pont/13 mérkőzés, 2. Milánói Internazionale 30/13, 3. Nápoly 24/12 (26–11), 4. Juventus 24/13 (25–13), 5. AS Róma 24/13 (28–21), 6. Sassuolo 23/13, …, 15. Fiorentina 14/14, 16. Párma 12/14, …, 18. Crotone 9/14.

La Liga

Az éllovas Atlético Madrid kétgólos győzelmet aratott a Real Sociedad vendégeként kedden a La Liga 15. fordulójában. Mindezzel nem csupán megerősítette első helyét a tabellán, hanem lehetőséget adott a Valladolidban még simábban nyerő FC Barcelonának, hogy a jelenleg kusza tabellán a vesztett pontok tekintetében még inkább fölénybe kerüljön a pillanatnyilag dobogós, de két meccsel – az Atlétinél hárommal – többet játszó baszk csapattal szemben. A Valenciában 1–0-ra diadalmaskodó FC Sevilla pedig még a Barcánál is jobban áll, mert egy találkozóval kevesebbet letudván csupán csak egy ponttal van lemaradva tőle. A Valencia CF már hat kör óta nyeretlenek a La Ligában. Ennél is hosszabb, nyolcmeccses az Elche és az Osasuna Pamplona rossz sorozata, a két csapat 2–2-es döntetlent játszott egymással.

Diego Pablo Simeone a 300. győztes mérkőzését aratta az Atlético vezetőedzőjeként. A statisztikákkal foglalkozó Opta kimutatása szerint az argentin szakember a jeles határ elérésekor 499. alkalommal ült a Matracosok kispadján. Háromszáz sikerével az 50 éves Siemone a dél-amerikai edzők legeredményesebbike a La Liga történetében. Az egykori 106-szoros argentin válogatott játékosból lett szakvezető 2011-től irányítja a madridi együttest, amellyel 2013-ban kupát, 2014-ben bajnokságot és Szuperkupát nyert. Az Európa Ligában és az európai szuperkupában 2012-ben és 2018-ban ünnepelhetett első helyet, a Bajnokok Ligája döntőjébe pedig két alkalommal – 2014-ben és 2016-ban – juttatta el spanyol csapatát, de ott nyernie nem sikerült.

Eredmények, La Liga, 15. forduló: • Real Sociedad–Atlético Madrid 0–2 • Huesca–Levante 1–1 • Valencia CF–FC Sevilla 0–1 • Elche–Osasuna Pamplona 2–2 • Real Valladolid–FC Barcelona 0–3 • Villarreal–Athletic Bilbao 1–1. Szerdára négy találkozó maradt. A táblázaton: 1. Atletico 32 pont/13 mérkőzés, 2. Real Madrid 29/14, 3. Real Sociedad 26/16 (25–12), 4. Villarreal 26/15 (20–14), 5. Barcelona 24/14, 6. Sevilla 23/13.

Willi Orbán góllal búcsúztatta az évet

Az RB Lipcse 3–0-ra nyert kedden az FC Augsburg ellen idegenben a Német Kupában, ezzel bejutott a legjobb 16 közé. A vendégek első gólját a magyar válogatott Willi Orbán szerezte a 11. percben egy szöglet után fejesből. A második félidőben Yussuf Poulsen és Angelino volt eredményes. A kapuban végig Orbán honfitársa, Gulácsi Péter állt, a lipcsei csapathoz karácsony után csatlakozik az osztrák Red Bull Salzburgtól érkező, szintén válogatott Szoboszlai Dominik.