Bajnokságról bajnokságra: hétközi európai menetek

Az európai labdarúgó-topligák közül az olasz és spanyol pontvadászatban hétközi fordulót rendeztek, míg az angolok a Ligakupával voltak elfoglalva.

A címvédő Torinói Juventus tíz fordulót követően is veretlen az olasz labdarúgó-bajnokságban, miután szerdán saját közönsége előtt 2–1-re legyőzte a Genoát. A győztes találatot Cristiano Ronaldo a 95. percben büntetőből szerezte. A második félidőben három piros lapot mutatott fel a játékvezető, a hat esti olasz összecsapáson pedig összesen hat kiállítás volt. A genovaiak hálóját a román válogatott kapus, Andrei Ionuţ Radu őrizte.

Eredmények: • Brescia–Milánói Internazionale 1–2 • AC Párma–Hellas Verona 0–1 • Cagliari–Bologna 3–2 • Torinói Juventus–Genoa 2–1 • SS Lazio–AC Torino 4–0 (a rómaiaknál a román idegenlégiós Ştefan Radu végigjátszotta a mérkőzést) • Sampdoria–Lecce 1–1 (a vendégek nem nevezték a román válogatott Romario Benzart) • Sassuolo–Fiorentina 1–2 (a házigazdák nem nevezték a sérült Vlad Chiricheşt) • Udinese–AS Róma 0–4 • SSC Nápoly–Atalanta Bergamo 2–2. Csütörtökön játszották az AC Milan–SPAL találkozót. A sorrend: 1. Juventus 26 pont, 2. Inter 25, 3. Atalanta 21, 4. Róma 19, 5. Lazio 18 (22–10), 6. Nápoly 18 (20–13).

Öt gólt lőtt és nyert odahaza az FC Barcelona a Real Valladolid ellen a spanyol bajnokság 11. fordulójában, a találkozón az argentin Lionel Messi megszerezte karrierje 50. szabadrúgásgólját. Távoli visszavágásként a Real Madrid is ötöt vágott a fővárosban a sereghajtó Leganés ellen. A királyi gárda csapatkapitánya, Sergio Ramos büntetőből talált be, a védő ezzel a legutóbbi 16 idény mindegyikében szerzett gólt a La Ligában, ezt rajta kívül csak Messi mondhatja el magáról.

Eredmények: • Deportivo Alavés–Atlético Madrid 1–1 • FC Barcelona–Real Valladolid 5–1 • Athletic Bilbao–Espanyol Barcelona 3–0 • Real Sociedad–Levante 1–2 • Valencia CF–FC Sevilla 1–1 • Real Betis Sevilla–Celta Vigo 2–1 • Real Madrid–Leganés 5–0. Három mérkőzés csütörtökre maradt. Az állás: 1. Barcelona 22 pont/10 mérkőzés, 2. Real Madrid 21/10, 3. Granada 20/10 (17–10), 4. Atlético 20/11 (11–6), 5. Sevilla 20/11 (14–12), 6. Real Sociedad 19/11.

Angol Ligakupa

Az FC Liverpool elképesztő mérkőzésen, 5–5-ös döntetlen után tizenegyesekkel jutott tovább az Arsenallal szemben a labdarúgó angol Ligakupa nyolcaddöntőjéből. A Bajnokok Ligája-győztes Vörösök Divock Origi révén a 94. percben egyenlítettek, majd a 11-es párbajban eldöntötték a párharcot. Érdekesség, hogy a Liverpool az elmúlt 66 évben mindössze második alkalommal kapott hazai pályán öt gólt, 2007-en ugyancsak az Arsenal volt legalább ennyiszer eredményes (3–6) az Anfielden. A másik szerdai rangadón a Manchester United Marcus Rashford duplájával 2–1-re győzött a Chelsea vendégeként.

Nyolcaddöntős eredmények: • Burton Albion (III.)–Leicester City 1–3 • Crawley Town (IV.)–Colchester United (IV.) 1–3 • Everton–Watford 2–0 • Manchester City–Southampton 3–1 • Oxford United (III.)–Sunderland (III.) 1–1 – 11-esekkel 4–2.