Bajnokságról bajnokságra: hétfői meccsek

Az európai labdarúgó topligák közül ezúttal az olasz, a spanyol és az angol pontvadászat hagyott egy-egy mérkőzést hétfőre.

Az olasz labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának hétfői zárómérkőzésén nem született gól Bergamóban. Az Atalantának azért is fájó lehet a döntetlen, mert összesen 32 kapura lövési kísérlettel próbálkozott a találkozón, mégsem sikerült betalálnia. Az Empoli lengyel kapusa, Bartlomiej Dragowski tizenhét védést mutatott be, amely a 2004–2005-ös idény kezdete óta olasz bajnoki rekord.

Eredmény: • Atalanta Bergamo–Empoli 0–0. A tabella: 1. Torinói Juventus 84 pont, 2. SSC Nápoly 67, 3. Milánói Internazionale 60, 4. AC Milan 55, 5. AS Róma 54, 6. Atalanta 33, …, 18. Empoli 29.

A Real Madrid meglepetésre csak döntetlent játszott a Leganés vendégeként a spanyol bajnokság 32. fordulójának zárómeccsén. A hazai csapat az első félidő hajrájában szerzett vezetést az argentin Jonathan Silva révén, Karim Benzema a második játékrész elején egyenlített. A harmadik helyen álló Real hátránya ezzel kettőről négy pontra nőtt a második Atlético Madriddal szemben.

Eredmény: • Leganés–Real Madrid 1–1. Az állás: 1. FC Barcelona 74 pont, 2. Atlético Madrid 65, 3. Real Madrid 61, 4. FC Sevilla 52, 5. Getafé 51, 6. Valencia CF 49, …, 11. Leganés 41.

Az Európa Ligában negyeddöntős Arsenal győzött a Watford vendégeként az angol bajnokság 34. fordulójának hétfői zárótalálkozóján. A londoniak 10. percben esett gólját Pierre-Emerick Aubameyang szerezte, de sokat „tett érte” a watfordi kapus, Ben Foster is. A nyolcszoros angol válogatott hálóőr hosszan vett át egy hazaadást, ráadásul túl sokat is várt a tisztázással a kapu torkában. A gaboni támadó blokkolta késői felszabadítását, a labda pedig a lábáról a hazai kapuba pattant. Az Arsenal győzelmével az ötödik helyről a negyedikre jött fel a tabellán.

Eredmény: • Watford–Arsenal 0–1. A sorrend: 1. FC Liverpool 85 pont/34 mérkőzés, 2. Manchester City 83/33, 3. Tottenham Hotspur 67/33, 4. Arsenal 66/33 (66–40), 5. Chelsea 66/34 (57–36), 6. Manchester United 64/33, …, 10. Watford 46/33.