Bajnokságról bajnokságra: hétfői meccsek

Ezúttal az angol és a francia labdarúgó pontvadászatban rendeztek hétfőn is meccset az európai topligák közül.

Az Arsenal házigazdaként két góllal legyőzte a Newcastle United csapatát az angol labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén. Az első félidőben a londoniak csapatkapitánya, a walesi Aaron Ramsey, a második felvonásban pedig a francia Alexandre Lacazette volt eredményes. Az Arsenalnak hét fordulóval az idény zárása előtt 63 pontja van, ugyanannyi, mint az előző szezonban a bajnokság végén.

Eredmény: • Arsenal–Newcastle United 2–0. Az állás: 1. FC Liverpool 79 pont/32 mérkőzés, 2. Manchester City 77/31, 3. Arsenal 63/31, 4. Tottenham Hotspur 61/31 (58–34), 5. Manchester United 61/31 (60–41), 6. Chelsea 60/31, …, 14. Newcastle 35/32..

Ligue 1

A Saint-Étienne újra a negyedik helyen a francia bajnokságban, miután hazai pályán 2–1-re legyőzte a Nimes-t a 30. forduló hétfői mérkőzésén.

Eredmény: • Saint-Étienne–Nimes 2–1. A francia Ligakupa döntője miatt a játéknapot szerdán fejezik be a Montpellier–Guingamp és a Racing Strasbourg–Stade Reims meccsekkel. A sorrend: 1. Paris Saint-Germain 80 pont/29 mérkőzés, 2. OSC Lille 60/30, 3. Olympique Lyon 56/30, 4. Saint-Étienne 49/30, 5. Olympique Marseille 48/30, 6. Reims 46/29, …, 12. Nimes 37/29.