Bajnokságról bajnokságra: hétfői meccsek

Az európai labdarúgó topligák közül ezúttal az olasz, a spanyol és a német pontvadászatban hagytak mérkőzést hétfőre.

Az SSC Nápoly 2–1-re nyert az Atalanta bergamói otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának hétfői zárómeccsén. A vendégek győztes gólját Arkadiusz Milik szerezte a 85. percben, három perccel azután, hogy csereként pályára lépett. A nápolyiak nem nevezték a sérült román idegenlégióst, Vlad Chiricheşt.

Eredmény: • Atalanta Bergamo–SSC Nápoly 1–2. A táblázaton: 1. Torinói Juventus 40 pont, 2. Nápoly 32, 3. Milánói Internazionale 29, 4. AC Milan 25, 5. SS Lazio 24, 6. AC Torino 21, …, 11. Atalanta 18.

A Levante a papírformát igazolva könnyedén verte a vendég Bilbaót a spanyol bajnokság 14. fordulójának hétfői zárómérkőzésén.

Eredmény: • Levante–Athletic Bilbao 3–0. Az állás: 1. FC Barcelona 28 pont, 2. FC Sevilla 27, 3. Atlético Madrid 25, 4. Deportivo Alavés 24, 5. Real Madrid 23, 6. Levante 21, …, 18. Bilbao 11.

Bundesliga

Az 1. FC Nürnberg döntetlent játszott a vendég Leverkusennel a német bajnokság 13. fordulójának hétfői zárómeccsén.

Eredmény: • 1. FC Nürnberg–Bayer Leverkusen 1–1. A sorrend: 1. Borussia Dortmund 33 pont, 2. Borussia Mönchengladbach 26, 3. RB Lipcse 25, 4. Bayern München 24, 5. Eintracht Frankfurt 23, 6. TSV 1899 Hoffenheim 21, 7. Hertha Berlin SC 20, …, 11. Leverkusen 15, …, 15. Nürnberg 11.