Bajnokságról bajnokságra: hétfői meccsek

Az európai labdarúgó topligák közül a spanyol és az angol pontvadászatban hétfőre is hagytak egy-egy mérkőzést.

La Liga: a Cádizt sem tudta megverni a Valencia

A Valencia CF döntetlent játszott a vendég Cádizzal a spanyol labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának hétfői zárómeccsén. Egyre nehezebb helyzetbe kerül a Valencia, amely egyetlen pontra áll a kieső zónától, de a mögötte található Elche és az Osasuna is kevesebb mérkőzést játszott.

A Carlos Javier Garcia vezette csapat utoljára november 8-án nyert, akkor a Real Madridot verte 4–1-re. Azóta három vereség mellett csak öt döntetlenre voltak képesek a Denevérek, többek között az FC Barcelonával.

Eredmény, La Liga, 17. forduló: • Valencia CF–Cádiz 1–1. A sorrend: 1. Atlético Madrid 38 pont/15 mérkőzés, 2. Real Madrid 36/17, 3. Real Sociedad 30/18, 4. Villarreal 29/17, 5. FC Barcelona 28/16, 6. FC Sevilla 27/15, …, 10. Cádiz 20/17, …, 17. Valencia 16/17.

Premier League: kikapott az FC Liverpool Southamptonban

A listavezető és címvédő FC Liverpool kikapott Southamptonban az angol bajnokság 17. fordulójának hétfői zárómérkőzésén. A házigazdák győztes gólját Danny Ings szerezte a második percben, a vendégek első, kaput eltaláló lövésére egészen a 75. percig kellett várni. A német Jürgen Klopp együttese 12 találkozó után szenvedett ismét vereséget.

Eredmény, Premier League, 17. forduló: • Southampton–FC Liverpool 1–0. A tabella élén: 1. Liverpool 33 pont/17 mérkőzés (37–21), 2. Manchester United 33/16 (33–24), 3. Leicester City 32/17, 4. Tottenham Hotspur 29/16 (29–15), 5. Manchester City 29/15 (24–13), 6. Southampton 29/17 (26–19).