Bajnokságról bajnokságra: hétfői meccsek

Az európai labdarúgó topligák közül az olasz és az angol hagyott mérkőzést hétfőre.

Serie A

A Sassuolo háromgólos győzelmet aratott sereghajtó vendége, a Brescia felett az olasz labdarúgó-bajnokság egy héttel korábbról elhalasztott 26. fordulójának hétfői zárómérkőzésén. Valószínűleg szűk egy hónapig ez volt az utolsó összecsapás a Serie A-ban, mivel az Olasz Olimpiai Bizottság hétfőn a koronavírus-járvány terjedése miatt április 3-ig minden sportesemény megrendezését felfüggesztette. A kormány szerdai döntése értelmében ezen a találkozón sem voltak nézők. A házigazdáknál hosszú sérülése után először szerepelt a keretben a román idegenlégiós Vlad Chiricheş, a kispadról nézte társai sikerét.

Eredmény: • Sassuolo–Brescia 3–0. A tabellán: 1. Torinói Juventus 63 pont/26 mérkőzés, 2. SS Lazio 62/26, 3. Milánói Internazionale 54/25, 4. Atalanta Bergamo 48/25, 5. AS Róma 45/26, 6. SSC Nápoly 39626, …, 11. Sassuolo 32/25, …, 20. Brescia 16/26.

Premier League

A harmadik Leicester City saját közönsége előtt fölényes győzelmet aratott az utolsó előtti Aston Villa felett az angol bajnokság 29. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén. A hazaiaknál Harvey Barnes, valamint az 59. percben csereként pályára küldött Jamie Vardy egyformán két gólt szerzett. Utóbbi ráadásul 644 perc után talált a hálóba, ezt megelőzően legutóbb decemberben volt eredményes.

Eredmény: • Leicester City–Aston Villa 4–0. Az állás: 1. FC Liverpool 82 pont/29 mérkőzés, 2. Manchester City 57/28, 3. Leicester 53/29, 4. Chelsea 48/29, 5. Manchester United 45/29, 6. Wolverhampton Wanderers 43/29, …, 19. Aston Villa 25/28.