Bajnokságról bajnokságra: Gulácsi 11-est védett

Hagyományos foci-összefoglalónk az európai topbajnokságok (olasz, spanyol, német és francia pontvadászat) hétvégi eseményeit foglalja össze. Angliában az FA-kupa nyolcaddöntőivel voltak elfoglalva a csapatok, s nem hiányzott a bombameglepetés. Emellett kitérünk a BL keddi programjára is.

Az AC Milan hazai pályán egy gól különbséggel legyőzte a Fiorentinát az olasz labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A firenzeieknél Ciprian Tătăruşanu állt a kapuban, a másik román idegenlégiós, Ianis Hagi a cserepadot koptatta.

Eredmények: • Torinói Juventus–AC Palermo 4–1 • Empoli–SS Lazio 1–2 • Atalanta Bergamo–Crotone 1–0 • AS Róma–AC Torino 4–1 • Udinese–Sassuolo 1–2 • Sampdoria–Cagliari 1–1 • Chievo–SSC Nápoly 1–3 • Pescara–Genoa 5–0 • Bologna–Milánói Internazionale 0–1 • AC Milan–Fiorentina 2–1. Az állás: 1. Juventus 63  pont, 2. Róma 56, 3. Nápoly 54, 4. Inter 48 (40–24), 5. Atalanta 48 (40–26), 6. Lazio 47, 7. Milan 44, 8. Fiorentina 40.

Primera División

A címvédő FC Barcelona 2–1-re legyőzte a vendég Leganést a spanyol labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának vasárnapi játéknapján. A címvédő katalánok már a 4. percben vezetést szereztek Lionel Messi találatával, ám a folytatásban a nagyobb lehetőségek meglepetésre inkább a kiesés elől menekülő vendégek előtt adódtak, Marc-André ter Stegennek többször is bravúrt kellett bemutatnia a Barca kapujában az első játékrészben. A gránátvörös-kékek védekezése a második félidőben sem javult, s a sokadik nagy hibájukat a csereként beállt Unai López használta ki. Ám ez nem ért pontot az immár 13 tétmérkőzés óta nyeretlen Leganésnek, ugyanis Messi a végén büntetőből duplázott. A hajrára beállt Andrés Iniesta 400. bajnokiját játszotta a Barcelonában.

Eredmények: • Granada–Real Betis Sevilla 4–1 • FC Sevilla–Eibar 2–0 • Sporting Gijón–Atlético Madrid 1–4 • Real Madrid–Espanyol Barcelona 2–0 • Deportivo La Coruńa–Deportivo Alavés 0–1 • Celta Vigo–Osasuna Pamplona 3–0 • FC Valencia–Athletic Bilbao 2–0 • Real Sociedad–Villarreal 0–1 • FC Barcelona–Leganés 2–1. Lapzárta után ért véget a Malaga–Las Palmas találkozó. A tabellán: 1. Real Madrid 52 pont/21 mérkőzés, 2. Barcelona 51/23, 3. Sevilla 49/23, 4. Atlético 45/23, 5. Real Sociedad 41/23, 6. Villarreal 39/23.

Bundesliga

Az RB Lipcse Gulácsi Péternek is köszönhetően egy góllal győzött a Borussia Mönchengladbach otthonában a német bajnokság 21. fordulójának vasárnapi mérkőzésén. A magyar válogatott kapus 1–0-s vendégvezetésnél az első félidő végén büntetőt hárított, ezzel nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a lipcseiek öt pontra megközelítsék az éllovas és címvédő Bayern Münchent.

Eredmények: • FC Augsburg–Bayer Leverkusen 1–3 • Hamburger SV–SC Freiburg 2–2 • Borussia Dortmund–VfL Wolfsburg 3–0 • Eintracht Frankfurt–FC Ingolstadt 04 0–2 • Hertha Berlin SC–Bayern München 1–1 • 1899 Hoffenheim–SV Darmstadt 98 2–0 • FSV Mainz–Werder Bremen 0–2 • Borussia Mönchengladbach–RB Lipcse 1–2 • 1. FC Köln–FC Schalke 04 Gelsenkirchen 1–1. Az élmezőny: 1. Bayern 50  pont, 2. Lipcse 45, 3. Dortmund 37 (43–23), 4. Hoffenheim 37 (38–21), 5. Eintracht 35, 6. Hertha 34.

Ötödosztályból a legjobb nyolc közé

A Lincoln City labdarúgócsapata a Swindon Town 1911–1912-es menetelése óta az első csapat, amely nem profi ligából jutott az angol FA-kupa negyeddöntőjébe. Az angol ötödosztálynak számító National League listavezetője idegenben 1–0-ra legyőzte az élvonalbeli Burnleyt a legjobb 16 között Sean Raggett 89. percben szerzett góljával. A siker értékét növeli, hogy a Premier League 12. helyén álló Burnley hazai pályán az első osztály negyedik legjobb mérlegével rendelkezik: saját közönsége előtt csak a három londoni sztárcsapat, a Chelsea, a Tottenham Hotspur és az Arsenal szerzett nála több pontot. A Lincoln a nála magasabb ligában szereplő csapatok közül ezt megelőzően két másod- és egy harmadosztályú csapatot búcsúztatott.

Az élvonalbeliek közül ezúttal a Manchester City kényszerül „pótvizsgára”: gól nélküli döntetlenre végzett a másodosztályú Huddersfield Town otthonában, de egy hét múlva javíthat a felcserélt pályaválasztójú mérkőzésen.

Eredmények, angol FA-kupa, nyolcaddöntő: Wolverhampton Wanderers (II. liga)–Chelsea 0–2 • Huddersfield Town (II.)–Manchester City 0–0 • Millwall (III.)–Leicester City 1–0 • Middlesbrough–Oxford United (III.) 3–2 • Burnley–Lincoln City (V.) 0–1 • Fulham (II.)–Tottenham Hotspur 0–3 (Harry Kane mesterhármasával) • Blackburn Rovers (II.)–Manchester United 1–2. Lapzárta után kezdődött a Sutton United (V.)–Arsenal összecsapás.

A negyeddöntő párosítása: Chelsea–Manchester United, Middlesbrough–Huddersfield/Man.  City, Tottenham Hotspur–Millwall (III.), Sutton/Arsenal–Lincoln.

Ligue 1

A francia pontvadászatban a 26. fordulóban az éllovas AS Monaco és a címvédő Paris Saint-Germain is félig botlott, a nizzai kiscsapat pedig némi izgalmak árán nyert (Marco Balotellit ismét kiállították a 68. percben, de meg tudta tartani egygólos előnyét), így pontszámban befogta a PSG-t.

Eredmények: • Bastia–AS Monaco 1–1 • Olympique Marseille–Steade Rennes 2–0 • Lorient–Nizza/Nice 0–1 • Angers–Nancy 1–0 • Caen–OSC Lille 0–1 • Metz–Nantes 1–1 • Olympique Lyon–Dijon 4–2 • Montpellier–Saint-Étienne 2–1 • Girondins Bordeaux–Guingamp 3–0 • Paris Saint-Germain–Toulouse 0–0. Az élen: 1. Monaco 59 pont/26 mérkőzés, 2. PSG 56/26 (50–18), 3. Nice 56/26 (42–20), 4. Lyon 43/25, 5. Saint-Étienne 39/26 (31–21), 6. Marseille 39/26 (35–31).

Bajnokok Ligája: a keddi program

A legutóbb döntős Atlético Madrid leverkuseni, illetve a Monaco manchesteri vendégjátékával folytatódik kedden a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntője. A kezdési időpont 21.45 óra.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések: • Bayer Leverkusen (német)–Atlético Madrid (spanyol) – élőben közvetíti a DolceSport2 tévéadó • Manchester City (angol)-AS Monaco (francia) – sport.ro és DolceSport.