Bajnokságról bajnokságra: focikörkép Európából

Hagyományos módon az öt európai labdarúgó élvonal (olasz, spanyol, német, angol és francia pontvadászat) hétvégi eseményeit foglaljuk össze.

Serie A

A listavezető SSC Nápoly két góllal nyert a sereghajtó Benevento otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának vasárnapi játéknapján. A házigazdáknál a román válogatott csapatkapitánya, a vendégeknél a Real Betis Sevillától frissen szerződtetett Alin Toşca is csak a cserepadon kapott helyet.

Eredmények: • Milánói Internazionale–Crotone 1–1 (a vendégeknél Adrian Stoian a 77. percben állt be) • Sampdoria–AC Torino 1–1 • Atalanta Bergamo–Chievo 1–0 • Bologna–Fiorentina 1–2 (Nagy Ádám ismét csak a cserepadot koptatta a hazaiaknál) • Cagliari–SPAL 2–0 • Torinói Juventus–Sassuolo 7–0 (Gonzalo Higuaín a második félidőben 20 perc alatt mesterhármasig jutott) • Udinese–AC Milan 1–1 • Hellas Verona–AS Róma 0–1 (a fővárosaiknál Bogdan Lobonţ volt a cserekapus, de nem kapott játéklehetőséget) • Benevento–SSC Nápoly 0–2. Lapzárta után ért véget az SS Lazio–Genoa összecsapás. A tabella: 1. Nápoly 60 pont/23 mérkőzés, 2. Juventus 59/23, 3. Lazio 46/22, 4. Inter 45/23, 5. Róma 44/23, 6. Sampdoria 38/23.

La Liga

Az Atlético Madrid megerősítette második helyét a spanyol bajnokság táblázatán, miután a 22. forduló vasárnapi rangadón házigazdaként egy góllal legyőzte a harmadik helyezett Valenciát.

Eredmények: • Real Sociedad–Deportivo La Coruna 5-0 (a vendégeknél Florin Andone eltiltás miatt nem szerepelhetett) • Levante–Real Madrid 2–2 • Deportivo Alavés–Celta Vigo 2–1 • Real Betis Sevilla–Villarreal 2–1 • Eibar–FC Sevilla 5–1 • Girona–Athletic Bilbao 2–0 • Espanyol–FC Barcelona 1–1 • Getafé–Leganés 0–0 • Atlético Madrid–FC Valencia 1–0. Lapzárta után kezdődött a Las Palmas–Malaga mérkőzés. Az állás: 1. Barcelona 58 pont, 2. Atlético 49, 3. Valencia 40, 4. Real Madrid 39, 5. Villarreal 37, 6. Sevilla 33.

Bundesliga

A német bajnokság 21. fordulójában a Dárdai Pál edzette Hertha Berlin SC döntetlent játszott hazai pályán az 1899 Hoffenheim együttesével.

Eredmények: • Borussia Mönchengladbach–RB Lipcse 0–1 (a magyar válogatott Gulácsi Péter kiválóan őrizte a vendégek hálóját) • Hertha Berlin SC–1899 Hoffenheim 1–1 • SC Freiburg–Bayern Leverkusen 0–0 • 1. FSV Mainz 05–Bayern München 0–2 (Alexandru Maxim 57. percnyi játéklehetőséget kapott, a második félidőben lecserélték) • FC Schalke 04–Werder Bremen 1–2 • VfL Wolfsburg–VfB Stuttgart 1–1 • 1. FC Köln-Borussia Dortmund 2–3 • Hamburger SV–Hannover 96 1–1 • FC Augsburg–Eintracht Frankfurt 3–0. A sorrend: 1. Bayern 53 pont, 2. Leverkusen 35 (41–27), 3. Lipcse 35 (33–29), 4. Dortmund 34 (45–29), 5. Schalke 34 (33–27), 6. Eintracht 33.

Premier League

Az FC Liverpool, fordulatos találkozón döntetlent játszott hazai pályán a Tottenham Hotspurral az angol bajnokság 26. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Eredmények: • Arsenal–Everton 5–1 • Burnley–Manchester City 1–1 • AFC Bournemouth–Stoke City 2–1 • Brighton–West Ham United 3–1 • Leicester City–Swansea City 1–1 • Manchester United–Huddersfield Town 2–0 • West Bromwich Albion–Southampton 2–3 • Crystal Palace–Newcastle United 1–1 • FC Liverpool–Tottenham Hotspur 2–2. Lapzárta után ért véget a Watford–Chelsea találkozó. Az élmezőny: 1. Man. City 69 pont/26 mérkőzés, 2. MU 56/26, 3. Liverpool 51/26, 4. Chelsea 50/25, 5. Tottenham 49/26, 6. Arsenal 45/26.

Ligue 1

A francia pontvadászat 24. fordulója után az éllovas fővárosiak mögött nagy a tömörülés: az Olympique Lyon rangadót vesztett a nagyhercegség gárdájával szemben, s ezzel egyenesen a negyedik helyre csúszott: nemcsak az AS Monaco, hanem a kilencgólos csatát nyerő Olympique Marseille is megelőzte,

Eredmények: • Olympique Marseille–Metz 6–3 (Thauvin mesterhármast szerzett a házigazdáknál) • OSC Lille–Paris Saint-Germain 0–3 • Amiens–Saint-Étienne 0–2 • Montpellier–Angers 2–1 • Nizza/Nice–Toulouse 0–1 • Strasbourg–Girondins Bordeaux 0–2 • Stade Rennes–Guingamp 0–1 • Caen–Nantes 3–2 (a vendégeknél Ciprian Tătăruşanu védett) • AS Monaco–Olympique Lyon 3–2. A táblázaton: 1. PSG 62 pont, 2. Marseille 51, 3. Monaco 50, 4. Lyon 48, 5. Nantes 37, 6. Montpellier 34.