Bajnokságról bajnokságra: focikörkép Európából

Összefoglalónkban hagyományos módon az európai labdarúgó topbajnokságok (olasz, spanyol, német, angol és francia pontvadászat) hétvégi eseményeit foglaljuk össze.

Serie A

Az olasz labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában is tart a Bologna vesszőfutása, a mérkőzést Nagy Ádám, a hazaiak magyar válogatott játékosa a cserepadról nézte végig.

Eredmények: • Genoa–Sampdoria 0–2 • Bologna–Crotone 2–3 • Atalanta Bergamo–SPAL 1–1 • Torinói Juventus–Benevento 2–1 (George Puşcaş csatár cserepados volt a vendégeknél) • Fiorentina–AS Róma 2–4 (Ianis Hagi ezúttal a keretbe sem került a firenzeieknél, míg Bogdan Lobonţ cserekapusként tekinthette meg társai sikerét) • Chievo–SSC Nápoly 0–0 (Vlad Chiricheş a 76. percben csereként állt be) • Cagliari–Hellas Verona 2–1 • Milánói Internazionale–AC Torino 1–1 • Sassuolo–AC Milan 0–2. Az SS Lazio–Udinese mérkőzést az esőzések és a pálya használhatatlansága miatt elhalasztották. Az állás: 1. Nápoly 32 pont/12 mérkőzés, 2. Juventus 31/12, 3. Inter 30/12, 4. Lazio 28/11, 5. Róma 27/11, 6. Sampdoria 23/11.

Primera División

Két vesztes mérkőzés után ismét nyert a Real Madrid, Zinedine Zidane együttese a 19. helyen álló Las Palmast győzte le hazai pályán a 11. forduló zárómérkőzésén.

Eredmények: • Real Betis Sevilla–Getafé 2–2 (Alin Toşca kezdőként szerepelt, 63. perc játéklehetőséget kapott) • FC Barcelona–FC Sevilla 2–1 • FC Valencia–Leganés 3–0 • Deportivo La Coruna–Atlético Madrid 0–1 (Costel Pantilimon kapus és Florin Andone csatár kezdőként szerepelt a Deportivónál, utóbbit a 74. percben lecserélték) • Deportivo Alavés–Espanyol Barcelona 1–0 • Villarreal–Malaga 2–0 • Real Sociedad–Eibar 3–1 • Celta Vigo–Athletic Bilbao 3–1 • Levante–Girona 1–2 • Real Madrid–Las Palmas 3–0. A sorrend: 1. Barcelona 31 pont, 2. Valencia 27, 3. Real Madrid 23 (22–9), 4. Atlético 23 (16–6), 5. Villarreal 20, 6. Sevilla 19.

Bundesliga

Dárdai Pál csapata, a Hertha Berlin SC sokgólos döntetlent játszott a VfL Wolfsburg otthonában a német bajnokság 11. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén. A berliniek húsz másodperc után előnybe kerültek, ezután a hazai csapat kétszer is betalált, de les miatt mindkét gólt érvénytelenítették, ráadásul kihagytak egy büntetőt is. A szünet előtt mégis fordított a Wolfsburg, de a hajrában egy pontot megmentett a Hertha, amely a 11. helyen áll a bajnokságban.

Eredmények: • Eintracht Frankfurt–Werder Bremen 2–1 • Borussia Dortmund–Bayern München 1–3 • RB Lipcse–Hannover 96 2–1 • FC Augsburg–Bayer Leverkusen 1–1 • SC Freiburg–FC Schalke Gelsenkirchen 0–1 • Hamburger SV–VfB Stuttgart 3–1 • Borussia Mönchengladbach–FSV Mainz 1–1 (Alexandru Maxim a kezdőcsapatban volt a vendégeknél, a 79. percben cserélték le) • 1. FC Köln–1899 Hoffenheim 0–3 (Szalai Ádám ágyéksérülés miatt most sem játszott a vendégeknél) • VfL Wolfsburg–Hertha Berlin SC 3–3. Az élen: 1. Bayern 26 pont, 2. Lipcse 22, 3. Dortmund 20 (28–14), 4. Schalke 20 (14–10), 5. Hoffenheim 19, 6. Hannover 18.

Premier League

A Chelsea házigazdaként 1–0-ra legyőzte a Manchester Unitedet az angol bajnokság 11. fordulójának vasárnapi második rangadóján. A találkozó egyetlen gólját Álvaro Morata szerezte az 55. percben. Az Arsenalt 3–1-re legyőző Manchester City ezzel már nyolc pont előnnyel vezeti a bajnokságot.

Eredmények: • West Ham United–FC Liverpool 1–4 • Huddersfield Town–West Bromwich Albion 1–0 • Newcastle United–AFC Bournemouth 0–1 • Southampton–Burnley 0–1 • Swansea City–Brighton 0–1 • Stoke City–Leicester City 2–2 • Manchester City–Arsenal 3–1 • Tottenham Hotspur–Crystal Palace 1–0 • Chelsea–Manchester United 1–0 • Everton–Watford 3–2. Az élmezőny: 1. Man. City 31 pont, 2. MU 23 (23–5), 3. Tottenham 23 (20–7), 4. Chelsea 22, 5. Liverpool 19 (21–17), 6. Arsenal 19 (20–16).

Ligue 1

Megszerezte szezonbeli negyedik győzelmét a Nizza/Nice csapata, amely Mario Balotelli tizenegyesével 1–0-ra győzött a Lang Ádámot a keretbe sem nevező Dijón ellen a francia pontvadászat 12. fordulójában. Az olasz válogatott támadót aztán a 89. percben kiállította a játékvezető.

Eredmények: • Angers–Paris-Saint Germain 0–5 • Stade Rennes–Girondina Bordeaux 1–0 • AS Monaco–Guingamp 6–0 • Montpellier–Amiens 1–1 • Nantes–Toulouse 2–1 (a házigazdáknál Ciprian Tătăruşanu védett) • Troyes–Strasbourg 3–0 (Szuk Hjun Dzsun 48., Kaui 55., Niane 93.) • Nizza/Nice–Dijón 1–0 • Olympique Marseille–Caen 5–0 • Metz–OSC Lille 0–3 • Saint-Étienne–Olympique Lyon 0–5. A táblázaton: 1. PSG 32 pont, 2. Monaco 28, 3. Lyon 25, 4. Marseille 24, 5. Nantes 23, 6. Saint-Étienne 18.