Bajnokságról bajnokságra: focikörkép Európából

Labdarúgó körképünkben a magyar élvonal vasárnap esti meccsei mellett az európai topligák (olasz, spanyol, német, angol és francia bajnokság) hétvégi eseményeit foglaljuk össze.

Magyar NB I.

A listavezető Videoton növelte előnyét a labdarúgó OTP Bank Liga 8. fordulóját követően, miután hátrányból fordítva legyőzte a Haladást Felcsúton, a második helyen álló címvédő Budapesti Honvéd pedig pontokat veszített a Paks vendégeként.

Eredmények: • Székesfehérvári Videoton FC–Szombathelyi Swietelsky Haladás 3–1 (gól: Danko Lazovics – 52., Pátkai Máté – 63. és Marko Scsepovics – 90. perc, illetve Németh Márió – 35. perc) • Paksi FC–Budapesti Honvéd 2–2 (Ivan Lovrics – 80., öngól és Papp Kristóf – 90. perc, illetve Davide Lanzafame – 40., 11 m és Dark Kadima Kabangu – 92. perc; kiállítva: Lenzsér Bence – 86. perc, Paks). A tabellán:

12.     Balmaz       8        1        3        4        11–12         6

Nagy Ádám csapata, a Bologna hazai pályán 3–0-ra kikapott az SSC Nápolytól az olasz labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójának vasárnapi játéknapján. A magyar válogatott középpályás nem kapott lehetőséget. A nápolyiak román idegenlégiósa, Vlad Chiricheş súlyosan megsérült a 43. percben, lehet hogy ezért a válogatott két utolsó vb-selejtező mérkőzését kénytelen lesz kihagynia.

Eredmények: • Torinói Juventus–Chievo 3–0 • Benevento–AC Torino 0–1 (George Puşcaş a 72. percben kapott játéklehetőséget) • SS Lazio–AC Milan 4–1 • Milánói Internazionale–SPAL 2–0 • Atalanta Bergamo–Sassuolo 2–1 • Cagliari–Crotone 1–0 • Hellas Verona–Fiorentina 0–5 (Ianis Hagi a cserepadról nézte firenzei csapattársai sziporkázását) • Udinese–Genoa 1–0 • Bologna–SSC Nápoly 0–3. A viharos időjárási körülmények miatt elhalasztották a Sampdoria–AS Róma találkozót. A tabellán: 1. Juventus 9 pont/3 mérkőzés (10–2), 2. Nápoly 9/3 (9–2), 3. Inter 9/3 8–1, 4. Lazio 7/3 (6–2), 5. Torino 7/3 (5–1), 6. Sampdoria 6/2.

Primera División

A Real Sociedad két góllal nyert a Deportivo La Coruna vendégeként a spanyol bajnokság harmadik fordulójának vasárnapi játéknapján. A frissen igazolt Costel Pantilimon még nem védett a Depornál.

A Real Sociedad már a negyedik percben 2–0-ra vezetett, a házigazdák a 27. percben szépítettek, majd a második félidő elején, az 50. percben egyenlítettek Florin Andone révén. A vendégek viszont jól hajráztak, a végjátékban három perc alatt elért duplával eldöntötték a mérkőzést.

Eredmények: • Leganés–Getafé 1–2 • FC Barcelona–Espanyol Barcelona 5–0 • FC Sevilla–Eibar 3–0 • Real Madrid–Levante 1–1 • Valencia–Atlético Madrid 0–0 • Deportivo La Coruna–Real Sociedad 2–4 • Athletic Bilbao–Girona 2–0 • Celta Vigo–Deportivo Alavés 1–0 • Villarreal–Real Betis Sevilla 3–1. Lapzárta után kezdődött a Malaga–Las Palmas találkozó. Az élen: 1. Barcelona 9 pont (9–0), 2. Real Sociedad 9 (10–4), 3. Sevilla 7 (5–1), 4. Bilbao 7 (3–0), 5. Leganés 6, 6. Atlético 5.

Bundesliga

A Hertha vendégeként szerezte meg első pontját a Werder Bremen a német bajnokságban, miután a harmadik forduló vasárnapi játéknapján 1–1-es döntetlent ért el Berlinben. Dárdai Pál együttesének – amely a 38. percben szerzett vezetést, és az 59. percig tudta megőrizni előnyét – továbbra is mumusa a brémai gárda, amelyet sorozatban nyolc bajnoki óta képtelen legyőzni. A találkozón az európai topbajnokságok első női játékvezetője, Bibiana Steinhaus fújta a sípot.

Eredmények: • Hamburger SV–RB Lipcse 0–2 (a Bajnokok Ligájában is érdekelt lipcseiek kapuját Gulácsi Péter védte) • 1899 Hoffenheim–Bayern München 2–0 (a sérült Szalai Ádámot nem nevezték a házigazdák) • FC Augsburg–1. FC Köln 3–0 • SC Freiburg–Borussia Dortmund 0–0 • FSV Mainz 05–Bayer Leverkusen 3–1 • Borussia Mönchengladbach–Eintracht Frankfurt 0–1 • VfL Wolfsburg–Hannover 96 1–1 • Hertha Berlin SC–Werder Bremen 1–1 • FC Schalke 04 Gelsenkirchen–VfB Stuttgart 3–1. Az állás: 1. Dortmund 7 pont (5–0), 2. Hoffenheim 7 (5–2), 3.  Hannover 7 (3–1), 4. Lipcse 6 (6–3), 5. Schalke 6 (5–2), 6. Bayern 6 (5–3).

A Newcastle a Swansea otthonában gyűjtötte be a három pontot az angol bajnokság vasárnap koraesti mérkőzésén a negyedik fordulóban. Két vereség után ez volt a Szarkák második sikere a bajnokságban.

Eredmények: • Stoke City–Manchester United 2–2 • Arsenal–AFC Bournemouth 3–0 • Brighton–West Bromwich Albion 3–1 • Everton–Tottenham Hotspur 0–3 • Leicester City–Chelsea 1–2 • Southampton–Watford 0–2 • Manchester City–FC Liverpool 5–0 (!) • Swansea City–Newcastle United 0–1 • Burnley–Crystal Palace 1–0. Lapzárta után ért véget a West Ham United–Huddersfield Town összecsapás. A sorrend: 1. MU 10 pont/4 mérkőzés (12–2), 2. Man. City 10/4 (10–2), 3. Chelsea 9/4, 4. Watford 8/4, 5. Tottenham 7/4 (7–3), 6. Huddersfield 7/3 (4–0).

Ligue 1

A francai pontvadászat 5. fordulója után már csak a fővárosi gárda 100%-os, a hercegség csapata óriási pofonba szaladt Nizzában.

Eredmények: • Metz–Paris Saint-Germain 1–5 (a vendégeknél Mbappé és Neymar is feliratkozott góllövőlistára) • OSC Lille–Girondins Bordeaux 0–0 • Nizza/Nice–AS Monaco 4–0 • Caen–Dijón 2–1 • Montpellier–Nantes 0–1 (a vendégeknél Ciprian Tătăruşanu őrizte sikerrel a hálót) • Strasbourg–Amiens 0–1 • Troyes–Toulouse 0–0 • Saint-Étienne–Angers SCO 1–1 • Olympique Lyon–Guingamp 2–1 • Olympique Marseille–Stade Rennes 1–3. Az élmezőny: 1. PSG 15 pont, 2. Monaco 12, 3. Lyon 11, 4. Saint-Étienne 10, 5. Bordeaux 9 (9–6), 6. Caen 9 (5–3).

Az európai labdarúgó topbajnokságok (olasz, spanyol, német, angol és francia pontvadászat) mellett ezúttal a magyarokra is kitérünk.