Bajnokságról bajnokságra: focikörkép Európából

Foci-összeállításunkban hagyományos módon az európai labdarúgó topbajnokságok (olasz, spanyol, német, angol és francia pontvadászat) hétvégi eseményeiről szólunk.

Serie A

A Nagy Ádámmal felálló Bologna hazai pályán két góllal kikapott a Lazio együttesétől az olasz labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának vasárnapi játéknapján. A magyar válogatott középpályás végig a pályán volt. A két magyar játékost is foglalkoztató Palermo egygólos előnyről kapott ki a Torino otthonában – mindkét futballista kezdő volt: Balogh Norbertet a 78. percben – 2–1-es hazai vezetésnél – második sárga lappal kiállította a játékvezető, míg Sallai Roland – akit a 64. percben cseréltek le – egy sárgát kapott. A találkozót a nyolc perc alatt mesterhármast szerző Andrea Belotti fordította meg. Bergamóban gól nélküli döntetlent húzott ki a Fiorentina, javarészt Ciprian Tătăruşanu védéseinek köszönhetően, a firenzeiek másik román idegenlégiósa, Ianis Hagi ismét csak cserepados volt.

Eredmények: • AC Milan–Chievo 3–1 • Sampdoria–Pescara 3–1 • AS Róma–SSC Nápoly 1–2 • Cagliari–Milánói Internazionale 1–5 • Crotone–Sassuolo 0–0 • Empoli–Genoa 0–2 • AC Torino–AC Palermo 3–1 • Udinese–Torinói Juventus 1–1 • Atalanta Bergamo–Fiorentina 0–0 • Bologna–SS Lazio 0–2. A tabellán: 1. Juventus 67 pont, 2. Róma 59, 3. Nápoly 57, 4. Atalanta 52, 5. Lazio 53, 6. Inter 51.

Primera División

Az Atlético Madrid magabiztosan legyőzte a vendég Valenciát a spanyol bajnokság 26. fordulójában. A találkozón a fővárosi együttesben 100. bajnokiján szerepelt Antoine Griezmann duplázott, és Kevin Gameiro is betalált.

Eredmények: • Real Betis Sevilla–Real Sociedad 2–3 • FC Barcelona–Celta Vigo 5–0 • Leganés–Granada 1–0 • Eibar–Real Madrid 1–4 • Villarreal–Espanyol Barcelona 2–0 • Sporting Gijón–Deportivo La Coruńa 0-1 • Atlético Madrid–FC Valencia 3–0 • Las Palmas–Osasuna Pamplona 5–2 • Athletic Bilbao–Malaga 1–0. Lapzárta után ért véget a Deportivo Alavés–FC Sevilla találkozó. A táblázaton: 1. Barcelona 60 pont/26 mérkőzés, 2. Real Madrid 59/25, 3. Sevilla 55/25, 4. Atlético 49/26, 5. Real Sociedad 48/26, 6. Villarreal 45/26.

Bundesliga

Szalai Ádám két góljának is köszönhetően a Hoffenheim 5–2-re legyőzte a vendég Ingolstadtot, a magyar válogatott csatár a kezdőcsapatban lépett pályára, és a 62., illetve a 79. percben is betalált a kapuba. A második helyezett RB Lipcse (a kapuban Gulácsi Péterrel) meglepetésre döntetlent játszott a játéknap előtt tizenharmadik Augsburg otthonában. A Hertha BSC egygólos vereséget szenvedett a Hamburg otthonában a német bajnokság 23. fordulójának zárómérkőzésén. A Dárdai Pál irányította berlini együttes nem játszott jól kiesés elől menekülő ellenfele otthonában, így a hazaiak megérdemelten szerezték meg elmúlt öt mérkőzésükön harmadik győzelmüket – az első 18 fordulóban összesen volt ennyi sikerük.

Eredmények: • Borussia Mönchengladbach–FC Schalke 04 Gelsenkirchen 4–2 • Borussia Dortmund–Bayer Leverkusen 6–2 • 1899 Hoffenheim–FC Ingolstadt 04 5–2 • 1. FC Köln–Bayern München 0–3 • FSV Mainz 05–VfL Wolfsburg 1–1 • Werder Bremen–SV Darmstadt 08 2–0 • FC Augsburg–RB Lipcse 2–2 • Hamburger SV–Hertha Berlin SC 1–0 • Eintracht Frankfurt–SC Freiburg 1–2. Az állás: 1. Bayern 56 pont, 2. Lipcse 49, 3. Dortmund 43, 4. Hoffenheim 41, 5. Hertha 37, 6. Frankfurt 35.

Premier League

A Manchester City idegenben két góllal győzött a Sunderland ellen az angol bajnokság 27. fordulójában.

Eredmények: • FC Liverpool–Arsenal 3–1 • Leicester City–Hull City 3–1 • Stoke City–Middlesbrough 2–0 • Swansea City–Burnley 3–2 • Watford–Southampton 3–4 • West Bromwich Albion–Crystal Palace 0–2 • Manchester United–AFC Bournemouth 1–1 • Tottenham Hotspur–Everton 3–2 • Sunderland–Manchester City 0–2. Lapzárta után kezdődött a West Ham United–Chelsea mérkőzés.Az állás: 1. Chelsea 63 pont/26 mérkőzés, 2. Tottenham 56/27, 3. Man. City 55/26, 4. Liverpool 52/27, 5. Arsenal 50/26, 6. MU 49/26.

Ligue 1

A francia pontvadászatban a 28. forduló után is tart az élen a hármas versenyfutás: az AS Monaco és a címvédő PSG hazai pályán, a nizzaiak idegenben gyűjtötték be mind a három pontot, így megmaradt köztük a távolság.

Eredmények: • Girondins Bordeaux–Olympique Lyon 1–1 • Paris Saint-Germain–Nancy 1–0 • Bastia–Saint-Étienne 0–0 • Caen–Angers 2–3 • Dijon–Nizza/Nice 0–1 • Metz–Stade Rennes 1–1 • Montpellier–Guingamp 1–1 • Lorient–Olympique Marseille 1–4 • Toulouse–OSC Lille 1–1 • AS Monaco–Nantes 4–0.

Az élen: 1. Monaco 65 pont/28 mérkőzés, 2. PSG 62/28 (56–19), 3. Nice 62/28 (45–21), 4. Lyon 47/27, 5. Bordeaux 43/28, 6. Marseille 42/28.