Bajnokságról bajnokságra: focikörkép Európából

Hagyományosan az európai labdarúgó topligák (olasz, spanyol, német, angol és francia pontvadászat) hétvégi eseményeit foglaljuk össze.

Hatodik mérkőzését is megnyerte az Internazionale az olasz labdarúgó-bajnokság 2019–2020-as idényében: a milánói kék-feketék egy félidőt emberhátrányban futballozva 3-1-re nyertek a Sampdoria otthonában. Antonio Conte csapatában először volt kezdő Aléxis Sanchez. A Manchester Unitedtől megszerzett chilei támadó főszereplőjévé vált a találkozónak, gólt szerzett – tavaly október óta először volt bajnokin eredményes –, a szünet után két perccel viszont műesésért megkapta második sárga lapját, amivel kiállították.

Nem megy viszont a másik milánói együttesnek, a Fiorentina 3–1-re győzött az AC Milan otthonában. A piros-feketék hat forduló után már negyedik vereségüket könyvelhették el, ilyen gyenge bajnoki rajtra pedig az 1938–1939-es szezon óta nem volt példa a klubnál – és korábban is csak egyszer, az 1930–1931-es idényben.

A Torinói Juventus kapuját Gianluigi Buffon védte, aki 903. klubmérkőzésén szerepelt, ezzel olasz csúcstartó lett. Eggyel kevesebb találkozója rajta kívül Paolo Maldininek volt.

Eredmények: • Torinói Juventus–SPAL Ferrara 2–0 • Sampdoria–Milánói Internazionale 1–3 • Sassuolo–Atalanta Bergamo 1–4 (a házigazdáknál a román válogatott Vlad Chiricheş végigjátszotta a meccset) • SSC Nápoly–Brescia 2–1 • SS Lazio–Genoa 4–0 (a mérkőzésen Radu lőtt gólt Radunak, ugyanis a rómaiaknál a 40. percben volt eredményes a román idegenlégiós Ştefan Radu hátvéd, aki közel három év után talált ismét kapuba; a vendégeknél honfitársa, a válogatott Andrei Ionuţ Radu védett, mindketten végigjátszották a mérkőzést) • Lecce–AS Róma 0–1 (a hazaiak román válogatott játékosa, Romario Benzar cserepados volt) • Udinese–Bologna 1–0 • Cagliari–Hellas Verona 1–1 • AC Milan–Fiorentina 1–3. Hétfőre maradt az AC Párma–FC Torino találkozó. Az állás: 1. Inter 18 pont, 2. Juventus 16, 3. Atalanta 13, 4. Nápoly 12, 5. Róma 11, 6. Lazio 10.

A spanyol bajnokság 7. fordulójában a fővárosi rangadón nem született gól, de a Real Madrid így is megőrizte vezető pozícióját, az Atlético pedig bronzérmes helyen áll.

Eredmények: • Villarreal–Real Betis Sevilla 5–1 • Atlético Madrid–Real Madrid 0–0 • Granada–Leganés 1–0 • Getafé–FC Barcelona 0–2 • Athletic Bilbao–Valencia CF 0–1 • Levante–Osasuna Pamplona 1–1 • Deportivo Alavés–RCD Mallorca 2–0 • Espanyol Barcelona–Real Valladolid 0–2 • Eibar–Celta Vigo 2–0 • FC Sevilla–Real Sociedad 3–2. A tabellán: 1. Real Madrid 15 pont, 2. Granada 14 (13– 6), 3. Atlético 14 (7–4), 4. Barcelona 13 (16–10), 5. Real Sociedad 13 (12–7), 6. Sevilla 13 (10–7).

Bundesliga

Elszenvedte első vereségét és a tabella éléről is lecsúszott a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt foglalkoztató RB Lipcse a német bajnokságban. A lipcseiek a hatodik fordulóban saját közönségük előtt kaptak ki az FC Schalke 04 Gelsenkirchentől 3–1-re, mindkét magyar válogatott futballista végigjátszotta az összecsapást. Kudarcukat a címvédő Bayern München a sereghajtó Paderborn otthonában aratott 3–2-es sikerével kihasználta, így átvette a vezetést a Bundesligában.

A magyar válogatott Szalai Ádámmal felálló 1. FSV Mainz is kikapott otthon a VfL Wolfsburgtól, a házigazdáknál a 62. percben csereként állt be a román válogatott Alexandru Maxim.

Az SC Freiburg 2–1-re győzött Düsseldorfban a Fortuna ellen. A vendégeknél – akik a második félidőben büntetőt hibáztak – a magyar válogatott Sallai Roland a kispadról tekintette meg a találkozót. Gyakorlatilag minden összecsapáson a vendégek örülhettek jobban, a házigazdáknak egyetlenegy pont jutott.

Eredmények: • 1. FC Union Berlin–Eintracht Frankfurt 1–2 • Borussia Dortmund–Werder Bremen 2–2 • FC Augsburg–Bayer Leverkusen 0–3 • TSV 1899 Hoffenheim–Borussia Mönchengladbach 0–3 • 1. FSV Mainz 05–VfL Wolfsburg 0–1 • SC Paderborn–Bayern München 2–3 • RB Lipcse–FC Schalke 04 Gelsenkirchen 1–3 • 1. FC Köln–Hertha Berlin SC 0–4 • Fortuna Düsseldorf–SC Freiburg 1–2. A táblázaton: 1. Bayern 14 pont, 2. Lipcse 13 (14–6), 3. Freiburg 13 (13–5), 4. Schalke 13 (13–6), 5. Möchengladbach 13 (10–5), 6. Leverkusen 13 (11–7).

Az angol bajnokságban a hetedik játéknap után is 100%-os a listavezető FC Liverpool.

Eredmények: • Sheffield United–FC Liverpool 0–1 • Everton–Manchester City 1–3 • Aston Villa–AFC Burnley 2–2 • AFC Bournemouth–West Ham United 2–2 • Chelsea–Brighton & Hove Albion 2–0 (a román válogatott Tudor Băluţă a cserepadon kapott helyet a vendégeknél) • Crystal Palace–Norwich City 2–0 • Tottenham Hotspur–Southampton 2–1 • Wolverhampton Wanderers–Watford 2–0 • Leicester City–Newcastle United 5–0. Hétfőn játsszák a Manchester United–Arsenal mérkőzést. A sorrend: 1. Liverpool 21 pont, 2. Man. City 16, 3. Leicester 14, 4. West Ham 12, 5. Tottenham 11 (14–9), 6. Chelsea 11 (14–13).

Ligue 1

A francia bajnokságban a 8. játéknapnál tartanak, az utóbbi négy fordulóban a címvédő és listavezető Paris Saint-Germain immár harmadszorra nyer 1–0-ra a renegátnak tartott brazil Neymar góljával.

Eredmények: • Girondins Bordeaux–Paris Saint-Germain 0–1 • Olympique Lyon–Nantes 0–1 (a román válogatott Ciprian Tătăruşanu ismét csak cserepadra szorult a házigazdáknál) • Angers–Amiens 1–1 • Metz–Toulouse 2–2 • AS Monaco–Brest 4–1 • Nizza/Nice–OSC Lille 1–1 • Stade Reims–Dijón 1–2 • Racing Strasbourg–Montpellier 1–0 • Nimes–Saint-Étienne 0–1 • Olympique Marseille–Stade Rennes 1–1. Az élmezőny: 1. PSG 18 pont, 2. Angers 16 (16–11), 3. Nantes 16 (8–5), 4. Lille 14, 5. Marseille 13 (9–8), 6. Nice 13 (12–12).