Bajnokságról bajnokságra: focikörkép Európából

Az európai labdarúgó topbajnokságok (olasz, spanyol, német, angol és francia bajnokság) hagyományos hétvégi eseményeinek összefoglalója mellett más országok pontvadászataira is kitekintünk.

Az SSC Nápoly a hajrában fordítva győzte le a vendég Cagliarit az olasz labdarúgó-bajnokság 35. fordulójának vasárnapi játéknapján. Carlo Ancelotti együttese Dries Mertens révén a 85. percben egyenlített, majd a hosszabbítás nyolcadik (!) percében Lorenzo Insigne büntetőjével szerezte meg a három pontot. A nápolyiak nem nevezték a sérült román idegenlégióst, Vlad Chiricheşt.

Eredmények: • Torinói Juventus–AC Torino 1–1 • Udinese–Milánói Internazionale 0–0 • Chievo–SPAL 0–4 • SSC Nápoly–Cagliari 2–1 • Genoa–AS Róma 1–1 (a genovaiak hálóját a román ifi válogatott Andrei Ionuţ Radu őrizte) • SS Lazio–Atalanta Bergamo 1–3 (a rómaiak nem nevezték a román idegenlégiós Ştefan Radut) • AC Párma–Sampdoria 3–3 • Sassuolo–Frosinone 2–2 • Empoli–Fiorentina 1–0. Hétfőn játsszák az AC Milan–Bologna találkozót. A tabellán: 1. Juventus 89 pont – már bajnok, 2. Nápoly 73, 3. Inter 63, 4. Atalanta 62, 5. Róma 59, 6. Torino 57, …, 20. Chievo 15 – három pont levonva, már kiesett.

A harmadik Real Madrid hazai pályán 3–2-re legyőzte a Villarrealt a spanyol bajnokság 36. fordulójának vasárnapi játéknapján. A vendégek nem nevezték román játékosukat, Andrei Raţiut.

Eredmények: • FC Sevilla–Leganés 0–3 • Celta Vigo–FC Barcelona 2–0 • Deportivo Alavés–Real Sociedad 0–1 • Espanyol Barcelona–Atlético Madrid 3–0 • Levante–Rayo Vallecano 4–1 • Real Madrid–Villarreal CF 3–2 • Getafé–Girona 2–0 • Eibar–Real Betis Sevilla 1–0 • Real Valladolid–Athletic Bilbao 1–0 • Huesca–Valencia CF 2–6. A táblázaton: 1. Barcelona 83 pont – már bajnok, 2. Atlético 74, 3. Real Madrid 68, 4. Getafé 58, 5. Valencia 55 (46–34), 6. Sevilla 55 (59–46), …, 19. Rayo Vallecano 31, 20. Huesca 30 – utóbbi kettő már kiesett.

Bundesliga

Közel fél év után visszatért sérüléséből Sallai Roland: a Freiburg magyar válogatott futballistája a a német bajnokság 32. fordulójának vasárnapi játéknapján csereként lépett pályára a Fortuna Düsseldorf elleni, 1–1-es döntetlenre végződött összecsapáson. A 21 éves támadó november óta bajlódott hasfalsérüléssel, március elején megműtötték, most pedig a 72. percben kapott újra játéklehetőséget.

Eredmények: • 1. FSV Mainz 05–RB Lipcse 3–3 (a házigazdáknál 79. percet játszott a román Alexandru Maxim, a vendégeknél végig szerepelt a két magyar válogatott, Gulácsi Péter a kapuban, Willi Orbán a hátvédsorban, utóbbi volt a lipcseiek csapatkapitánya) • Werder Bremen–Borussia Dortmund 2–2 • Bayern München–Hannover 96 SC 3–1 • Hertha Berlin SC–VfB Stuttgart 3–1 (a fővárosiaknál Dárdai Pál vezetőedző nem nevezte fiát Palkót) • Borussia Mönchengladbach–TSG 1899 Hoffenheim 2–2 (a vendégek magyar válogatott játékosa, Szalai Ádám kezdőként szerepelt, a 85. percben lecserélték) • VfL Wolfsburg–1. FC Nürnberg 2–0 • SC Freiburg–Fortuna Düsseldorf 1–1 • FC Schalke 04 Gelsenkirchen–FC Augsburg 0–0 • Bayer Leverkusen–Eintracht Frankfurt 6–1. Az állás: 1. Bayern 74 pont, 2. Dortmund 70, 3. Lipcse 65, 4. Frankfurt 54 (59–41), 5. Leverkusen 54 (63–50), 6. Mönchengladbach 52.

A Manchester United csak 1–1-es döntetlent játszott a már biztos kieső, sereghajtó Huddersfield Town otthonában az angol bajnokság 37. fordulójának vasárnapi játéknapján, ezzel biztossá vált, hogy a következő idényben nem indulhat a Bajnokok Ligájában. Ole Gunnar Solskjaer együttese öt tétmérkőzés óta nyeretlen, ilyen rossz sorozata legutóbb 2015 decemberében, Louis van Gaal irányítása alatt volt a csapatnak. Szinte biztos, hogy nem végezhet a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helyen az Arsenal azt követően, hogy csak 1–1-es döntetlent játszott otthon a Brightonnal. A vendégeknél csereként kapott szerepet a román Florin Andone csatár: a 78. percben állt be. Ugyanakkor az Ágyúsoknak még nem kell lemondaniuk a BL-álmaikról, ugyanis az Európa Ligában az elődöntő első felvonását 3–1-re nyerték a Valencia ellen, a sorozat győztese pedig a következő idényben az első számú európai kupában bizonyíthat. A fordulóban kiderült a harmadik kieső kiléte, a Cardiff City is behozhatatlan hátrányba került.

Eredmények: • Everton–Burnley AFC 2–0 • Newcastle United–FC Liverpool 2–3 • Cardiff City–Crystal Palace 2–3 • West Ham United–Southampton 3–0 • Wolverhampton Wanderers–Fulham 1–0 • Bournemouth AFC–Tottenham Hotspur 1–0 • Chelsea–Watford 3–0 • Huddersfield Town–Manchester United 1–1 • Arsenal–Brighton & Hove Albion 1–1. Hétfőre maradt a Manchester City–Leicester City találkozó. Az élen: 1. Liverpool 94 pont/37 mérkőzés, 2. Man. City 92/36, 3. Chelsea 71/37, 4. Tottenham 70/37, 5. Arsenal 67/37, 6. MU 66/37 – 18. Cardiff 31/37, 19. Fulham 26/37, 20. Huddersfield 15/37 – utóbbi három már kiesett.

Ligue 1

A francia bajnokság 35. fordulójában a bajnok Paris Saint-Germain ezúttal sem tudott nyerni, döntetlenre végzett a nizzaiakkal.

Eredmények: • Racing Strasbourg–Olympique Marseille 1–1 • Paris Saint-Germain–Nizza/Nice 1–1 • Girondins Bordeaux–Angers 0–1 • Guingamp–Caen 0–0 • Stade Reims–Nimes 0–3 • Montpellier–Amiens 1–1 • Nantes–Dijón 3–0 (a házigazdák nem nevezték a kegyvesztett és idény végén távozó román válogatott kapust, Ciprian Tătăruşanut) • Toulouse–Stade Rennes 2–2 • AS Monaco–Saint-Étienne 2–3 • Olympique Lyon–OSC Lille 2–2. Az élmezőny: 1. PSG 85 pont – már bajnok, 2. Lille 69, 3. Lyon 63, 4. Saint-Étienne 62, 5. Montpellier 55 (51–40), 6. Marseille 55 (54–47).

Szoboszlai Dominik bajnok lett az RB Salzburggal

Sorozatban hatodszor, története során pedig tizedszer a Red Bull Salzburg, Szoboszlai Dominik csapata nyerte az osztrák labdarúgó-bajnokságot. A címvédő vasárnap hátrányból fordítva 2–1-re verte a házigazda Bécsi Austriát, s ezzel három fordulóval a zárás előtt 55 ponttal bebiztosította újabb elsőségét. A Salzburg – akárcsak tavaly – duplázott, miután szerdán a kupában is a legjobbnak bizonyult. A magyar válogatott Szoboszlai kezdő volt a vasárnapi meccsen, majd a 76. percben lecserélték. A magyar származású Patrick Farkas hátvéd a cserepadon kapott helyet.

Bajnoki címet ünnepelhet az APOEL-lel Balogh Norbert

Balogh Norbert csapata, az APOEL megvédte címét a ciprusi labdarúgó-bajnokságban. Az APOEL szombaton 3–0-ra legyőzte az Apollon Limasszolt, amellyel szemben behozhatatlan előnybe került a tabellán, két fordulóval az idény vége előtt. A magyar csatár ezúttal a cseresorból nézte végig a meccset. A bajnokságban eddig tíz mérkőzésen lépett pályára, és egy gólt szerzett. Csapata 28. alkalommal, sorozatban pedig hetedszer lett bajnok, mindkettő rekordnak számít a szigetországban.

A Zenit az orosz bajnok

A szentpétervári Zenit megnyerte az orosz labdarúgó-bajnokságot. Három fordulóval a vége előtt kilenc pont az előnye a második helyezett Lokomotív Moszkvával szemben, és az egymás elleni eredmények neki kedveznek. Története során a Zenit ötödször bizonyult a legjobbnak Oroszországban.

Ötvenedszer nyerte meg a skót bajnokságot a Celtic

A Celtic FC biztossá tette sorozatban nyolcadik, összességében ötvenedik elsőségét a skót labdarúgó-bajnokságban. A Celtic a 36. fordulóban 3–0-ra győzött az Aberdeen otthonában, így a Rangers FC ellen a következő – utolsó előtti – körben esedékes rangadónak már nem lesz tétje, mert a városi rivális nem érheti utol a tabellán a címvédőt. A Celtic célja immár a tripla triplázás, vagyis a bajnokság, a Skót Kupa és a Ligakupa megnyerése három egymást követő évben. Ehhez már csak a Hearts of Midlothian csapatát kell legyőznie május 25-én, a skót kupa fináléjában.