Bajnokságról bajnokságra, focikörkép

Hagyományos módon az európai labdarúgó topbajnokságok (olasz, spanyol, német, angol és francia pontvadászat) eseményeit foglaljuk össze.

Az olasz labdarúgó-bajnokság 27. fordulójából csak három meccset játszottak le, a vasárnapi hét találkozót elhalasztották.

Eredmények: • SPAL–Bologna 1–0 (a vendégeknél Nagy Ádám nem jutott szóhoz) • SS Lazio–Torinói Juventus 0–1 (Ştefan Radu a rómaiak hátvédje, végigjátszotta a mérkőzést) • SSC Nápoly–AS Róma 2–4 (a házigazdák nem nevezték a sérült Vlad Chiricheşt). A tabellán: 1. Nápoly 69 pont/27 mérkőzés, 2. Juventus 68/26, 3. Róma 53/27, 4. Lazio 52/27, 5. Milánói Internazionale 51/26, 6. Sampdoria 44/26.

Florin Andone góljával megmentett egy pontot hazai pályán a Deportivo La Coruna az Eibar ellen a spanyol bajnokság 27. játéknapján. A román idegenlégiós csatár a 33. percben volt eredményes, fejese a felsőlécről vágódott Marko Dmitrovics hálójába. A Deportivo több mint egy félidőt emberhátrányban játszott, a 39. percben kiállították az ukrán kapust, Makszim Kovalt. Andone hetedik gólját szerzi, ebben az idényben 22 meccsen kapott játéklehetőséget.

Lionel Messi góljával nyert az éllovas FC Barcelona a vendég Atlético Madrid ellen a forduló rangadóján, így a katalánok előnye nyolc pontra nőtt a második helyen álló fővárosi riválissal szemben. A Barca Messi remek szabadrúgásgóljával szerzett vezetést a 26. percben. Az argentin klasszis karrierje 600. találatát szerezte, ebből 539 gólt klubcsapatában, 61 gólt a válogatottban ért el. A katalánok ezzel megőrizték bajnoki veretlenségüket, és boldogságukat csupán Andrés Iniesta combsérülése árnyékolja be, a középpályást a 36. percben le kellett cserélni.

Eredmények: • Real Madrid–Getafé 3–1 • FC Sevilla–Athletic Bilbao 2–0 • Villarreal–Girona 0–2 • Deportivo La Coruna–Eibar 1–1 • Leganés–Malaga 2–0 • FC Barcelona–Atlético Madrid 1–0 • Levante–Espanyol Barcelona 1–1 • Real Sociedad–Deportivo Alavés 2–1 • Valencia CF–Real Betis Sevilla 2–0. A Celta Vigo–Las Palmas találkozó lapzárta után ért véget. A táblázaton: 1. Barcelona 69 pont, 2. Atlético 61, 3. Real Madrid 54, 4. Valencia 53, 5. Sevilla 45, 6. Villarreal 41.

Bundesliga

A német bajnokság 25. fordulójában a Dárdai Pál edzette Hertha Berlin SC egygólos vereséget szenvedett Gelsenkirchenben, az FC Schalke 04 otthonában.

Eredmények: • Borussia Mönchengladbach–Werder Bremen 2–2 • RB Lipcse–Borussia Dortmund 1–1 (a házigazdáknál a magyar válogatott Gulácsi Péter állt a kapuban) • FC Augsburg–1899 Hoffenheim 0–2 (Szalai Ádám ezúttal csereként, a 73. perctől kapott lehetőséget a vendégeknél) • Eintracht Frankfurt–Hannover 96 1–0 • Hamburger SV–1. FSV Mainz 0–0 (a vendégek ismét nem nevezték Alexandru Maximot) • FC Schalke 04 Gelsenkirchen–Hertha Berlin SC 1–0 • VfL Wolfsburg–Bayer Leverkusen 1–2 • 1. FC Köln–VfB Stuttgart 2–3 • SC Freiburg–Bayern München 0–4. Az állás: 1. Bayern 63 pont, 2. Schalke 43, 3. Dortmund 42 (50–31), 4. Eintracht 42 (33–27), 5. Leverkusen 41, 6. Lipcse 39.

A listavezető Manchester City hazai pályán 1–0-ra legyőzte a címvédő Chelsea-t az angol bajnokság 29. fordulójának vasárnapi játéknapján. Josep Guardiola csapatának gólját a portugál Bernardo Silva szerezte a második félidő elején.

Eredmények: • FC Liverpool–Newcastle United 2–0 • Leicester City–AFC Bournemouth 1–1 • Southampton–Stoke City 0–0 • Swansea City–West Ham United 4–1 • Tottenham Hotspur–Huddersfield Town 2–0 • Watford–West Bromwich Albion 1–0 • Burnley–Everton 2–1 • Brighton–Arsenal 2–1 • Manchester City–Chelsea 1–0. Lapzárta után kezdődött a Crystal Palace–Manchester United összecsapás. A sorrend: 1. Man. City 78 pont/29 mérkőzés, 2. Liverpool 60/29, 3. MU 59/28, 4. Tottenham 58/29, 5. Chelsea 53/29, 6. Arsenal 45.

Ligue 1

A francia pontvadászat 28. fordulójában a nizzai együttes már az ötödik percben előnybe került Mario Balotelli révén, az olasz támadó egy szögletet követően fejelt a rövid sarokba, megszerezve szezonbeli 14. bajnoki találatát, illetve csapata 3000. gólját a Ligue 1-ben. A Nice egyébként a Marseille, a St.-Étienne, a Bordeaux, a Sochaux, a Monaco és a Lyon után hetedik gárdaként érte el ezt a mérföldkövet.

Eredmények: • Nizza/Nice–OSC Lille 2–1 • AS Monaco–Girondins Bordeaux 2–1 • Troyes–Paris Saint-Germain 0–2 • Amiens–Stade Rennes 0–2 • Angers–Guingamp 3–0 • Metz–Toulouse 1–1 • Saint-Étienne–Dijon 2–2 • Caen–Strasbourg 2–0 • Montpellier–Olympique Lyon 1–1 • Olympique Marseille–Nantes 1–1 (a vendégek hálóját Ciprian Tătăruşanu őrizte). Az élen: 1. PSG 74 pont, 2. Monaco 60, 3. Marseille 56, 4. Lyon 51, 5. Rennes 41, 6. Montpellier 40.