Bajnokságról bajnokságra: éllovasváltás Itáliában

Hagyományosan az európai labdarúgó topligák (olasz, spanyol, német, angol és francia pontvadászat) hétvégi eseményeit foglaljuk össze.

A Benevento megszerezte első pontját az olasz labdarúgó-bajnokság élvonalában azzal, hogy hazai pályán döntetlent játszott az AC Milannal. A héten edzőváltáson átesett vendégcsapat – amelynél Vincenzo Montella helyét Gennaro Gattuso vette át – az utolsó pillanatokig vezetett a 15. forduló első vasárnapi mérkőzésén, de a 95. percben a hazaiak kapusa, Alberto Brignoli előrejött egy szabadrúgáshoz és a beívelés után a kapuba fejelte a labdát. A Milan a 75. perctől emberhátrányban játszott. A Benevento csatára, George Puşcaş végigjátszotta a találkozót. Az újonc Benevento az első 14 mérkőzését elveszítette a Serie A-ban.

A bajnokságban élre ugrott az Inter miután ötgólos győzelmet aratott a vendég Chievo felett. A milánói házigazdáknál Ivan Periszics három gólt szerzett, a horvát játékos a 23., az 57. és a 92. percben volt eredményes. Az Internazionale annak köszönhetően lett éllovas, hogy a forduló előtt még élen álló SSC Nápoly otthon 1–0-ra elveszítette a címvédő Juventus elleni rangadót.

Nagy Ádám csapata, a Bologna 1–1-es döntetlent játszott a vendég Cagliarival. A magyar középpályás nem lépett pályára.

Eredmények: • SSC Nápoly–Torinói Juventus 0–1 (Vlad Chiricheş a cserepadon kapott helyett a nápolyiaknál) • AS Róma–SPAL 3–1 (a hazai csapatnál Bogdan Lobonţ volt a cserekapus) • AC Torino–Atalanta Bergamo 1–1 • Benevento–AC Milan 2–2 • Milánói Internazionale–Chievo 5–0 • Bologna–Cagliari 1–1 • Fiorentina–Sassuolo 3–0 (Ianis Hagit nem jelölték a keretbe a firenzeiek) • Sampdoria–SS Lazio 1–2 (a rómaiak hátvédje, Ştefan Radu kiválón teljesített ismét az egész meccs alatt). Lapzárta után ért véget a Crotone–Udinese és Hellas Verona–Genoa. Az állás: 1. Inter 39 pont/15 mérkőzés, 2. Nápoly 38/15, 3. Juventus 37/15, 4. Róma 34/14, 5. Lazio 32/14, 6. Sampdoria 26/14.

Primera División

A Getafé emberhátrányban győzte le a Valencia csapatát a spanyol bajnokság 14. fordulójában. A hazaiak a 25. perctől játszottak emberhátrányban vasárnap, mivel az első felvonás közepén az uruguayi Mauro Arambarri négy perc alatt két szabálytalanságért kapott sárga lapot. A Valencia először kapott ki a 2017–2018-as bajnoki szezonban, így hátránya a második helyen öt pontra nőtt az éllovas Barcelonával szemben.

Eredmények: • Malaga–Levante 0–0 • FC Sevilla–Deportivo La Coruna 2–0 (a vendégeknél Florin Andone csatárt a 67. percben küldték a pályára, Costel Pantilimon kapust nem nevezték a keretbe) • Atlético Madrid–Real Sociedad 2–1 • FC Barcelona–Celta Vigo 2–2 • Athletic Bilbao–Real Madrid 0–0 • Leganés–Villarreal 3–1 • Eibar–Espanyol Barcelona 3–1 • Getafé–Valencia 1–0 • Las Palmas–Real Betis Sevilla 1–0. Lapzárta után ért véget a Girona–Deportivo Alavés találkozó. A sorrend: 1. Barcelona 36 pont, 2. Valencia 31, 3. Atlético 30, 4. Real Madrid 28 (25–11), 5. Sevilla 28 (19–14), 6. Villarreal 21.

Bundesliga

Dárdai Pál együttese, a Hertha Berlin SC egygólos előnyről kapott ki a vendég Eintracht Frankfurttól a német bajnokság 14. fordulójának vasárnapi játéknapján. A 15. percben a hazaiak szereztek vezetést, a vendégek az első felvonás közepén egyenlítettek. A mérkőzést végül a berlini nevelésű Kevin-Prince Boateng döntötte el a 80. percben a frankfurtiak javára. A Hertha az ötödik vereségét szenvedte el a bajnokságban, a harmadikat házigazdaként. Dárdai együttese a legutóbbi öt hazai bajnoki találkozóján a megszerezhető tizenöt pontból négyet gyűjtött be.

Eredmények: • SC Freiburg–Hamburger SV 0–0 • FC Schalke 04 Gelsenkirchen–1. FC Köln 2–2 • FSV Mainz–FC Augsburg 1–3 (a hazaiaknál Alexandru Maxim kezdőember volt, végigjátszotta a meccset) • Bayer Leverkusen–Borussia Dortmund 1–1 • Bayern München–Hannover SC 3–1 • Werder Bremen–VfB Stuttgart 1–0 • 1899 Hoffenheim–RB Lipcse 4–0 (a hazaiaknál Szalai Ádám csak a cserepadon kapott helyet, a vendégeknél Gulácsi Péter kapta a gólokat) • Hertha Berlin SC–Eintracht Frankfurt 1–2 • VfL Wolfsburg–Borussia Mönchengladbach 3–0. A tabellán: 1. Bayern 32 pont, 2. Lipcse 26, 3. Schalke 25, 4. Mönchengladbach 24, 5. Hoffenheim 23, 6. Dortmund 22.

A listavezető Manchester City egygólos hátrányból fordított a West Ham United ellen az angol bajnokság 15. fordulójának utolsó mérkőzésén vasárnap. A szünet előtti hajrában a vendégek szereztek vezetést, ám a második félidőben óriási mezőnyfölényben lévő házigazdák minden tekintetben ellenfelük fölé nőttek, sok helyzetük közül pedig kettőt értékesítettek. Az 57. percben Nicolas Otamendi egyenlített, a 83. percben pedig David Silva – aki a múlt héten egy évvel, 2020-ig hosszabbította meg a szerződését – a győzelmet érő gólt is megszerezte. Az éllovas Manchester City a tizenötödik fordulót követően is megőrizte veretlenségét, Josep Guardiola csapata sorozatban tizenharmadik bajnokiját nyerte meg.

Eredmények: • Arsenal–Manchester United 1–3 • Brighton–FC Liverpool 1–5 • Watford–Tottenham Hotspur 1–1 • Everton–Huddersfield Town 2–0 • Leicester City–Burnley 1–0 • Stoke City–Swansea City 2–1 • West Bromwich Albion–Crystal Palace 0–0 • Chelsea–Newcastle United 3–1 • AFC Bournemouth–Southampton 1–1 • Manchester City–West Ham United 2–1. A táblázaton: 1. Man. City 43 pont, 2. MU 35, 3. Chelsea 32, 4. Liverpool 29, 5. Arsenal 28, 6. Tottenham 25.

Ligue 1

A francia pontvadászat 16. fordulójában kiesőjelölt ellen botlott az éllovas fővárosi gárda, ám üldözői is csak kilenc pontra tudtak közelíteni.

Eredmények • Dijón–Girondins Bordeaux 3–2 (a házigazdák Lang Ádámot ezúttal kerettagnak sem jelölték) • Strasbourg–Paris Saint-Germain 2–1 • OSC Lille–Toulouse 1–0 • AS Monaco–Angers 1–0 • Nizza/Nice–Metz 3–1 • Stade Rennes–Amiens 2–0 • Troyes–Guingamp 0–1 • Saint-Étienne–Nantes 1–1 (a vendégeknél Ciprian Tătăruşanu védett) • Montpellier–Olympique Marseille 1–1 • Caen–Olympique Lyon 1–2. Az élmezőny: 1. PSG 41 pont, 2. Lyon 32 (40–18), 3. Monaco 32 (37–16), 4. Marseille 32 (32–19), 5. Nantes 27, 6. Rennes 24.

Fedőkép: Periszics nekivetkőzött és mesterhármast ért el