Bajnokságról bajnokságra: elkezdték az olaszok is

Focikörképünk immár teljes: mind az öt európai topligában elkezdték a küzdelemsorozatot, a hétvégén az olaszok is játszottak már (a spanyol és a német pontvadászat a második, az angol és a francia a harmadik játéknapnál tart).

Nem sikerült a bemutatkozása Marco Giampaolónak az AC Milan kispadján, miután csapata 1–0-ra kikapott vasárnap az Udinese vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság első fordulójának vasárnapi játéknapján. Az AS Rómának sem sikerült jól a rajt, mivel hiába szerzett háromszor vezetést a Genoa 1893 ellen, a vendégek mindannyiszor egyenlítettek, és végül elvittek egy pontot a fővárosból. A genovaiak hálóját a román válogatott Andrei Ionuţ Radu őrizte.

Eredmények: • Fiorentina–SSC Nápoly 3–4 (a román válogatott Vlad Chiricheş a cserepadon kapott helyet a vendégeknél) • AC Párma–Torinói Juventus 0–1 • AS Róma–Genoa 1893 3–3 • Cagliari–Brescia 0–1 • Sampdoria–SS Lazio 0–3 (a rómaiaknál végigjátszotta a mérkőzést a román idegenlégiós Ştefan Radu) • SPAL–Atalanta Bergamo 2–3 • Torino FC–Sassuolo 2–1 • Hellas Verona–Bologna 1–1 • Udinese–AC Milan 1–0. Hétfőre maradt a Milánói Internazionale–Lecce találkozó.

A címvédő FC Barcelona, elsősorban kiváló második félidei teljesítményével, 5–2-re győzött a vendég Betis ellen a spanyol bajnokság második fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A katalánok végig jobbak voltak, ám a vezetést a Betis szerezte meg, és egészen a 45. percig előnyben volt, amikor Antoine Griezmann egyenlíteni tudott. A nyáron az Atlético Madridtól érkezett világbajnok támadó a fordulás után gyorsan újabb gólt szerzett, csapata pedig a 60. percre eldöntötte a három pont sorsát, miután Carles Perez és Jordi Alba is betalált. A francia labdarúgó az első Barca-játékos ebben az évszázadban, aki első hazai bajnokiján duplázni tudott a Camp Nouban. A Barcelona ezzel megszerezte első pontjait a mostani kiírásban, mivel a múlt héten vereséggel nyitotta a bajnokságot.

Eredmények: • Granada–FC Sevilla 0–1 • Levante–Villarreal 2–1 • Celta Vigo–Valencia CF 1–0 • Getafé–Athletic Bilbao 1–1 • Real Madrid–Real Valladolid 1–1 • Osasuna Pamlona–Eibar 0–0 • FC Barcelona–Real Betis Sevilla 5–2 • Leganés–Atlético Madrid 0–1 • Deportivo Alavés–Espanyol Barcelona 0–0 • RCD Mallorca–Real Sociedad 0–1. Az állás: 1. Sevilla 6 pont (3–0), 2. Atlético 6 (2–0), 3. Real Madrid 4 (4–2), 4. Valladolid 4 (3–2), 5. Real Sociedad és Bilbao 4–4 (egyaránt 2–1-es gólarány).

Bundesliga

Második mérkőzését is megnyerte a Gulácsi Péterrel a kapuban és Willi Orbánnal a védelemben felálló RB Lipcse a német bajnokságban: a lipcseiek a vasárnapi játéknap első találkozóján 2–1-re verték otthon az Eintracht Frankfurtot. Az összecsapás első gólját Timo Werner szerezte, aki szűk egy órával korábban hosszabbította meg szerződését 2023-ig.

Eredmények: • 1. FC Köln–Borussia Dortmund 1–3 • FC Schalke 04 Gelsenkirchen–Bayern München 0–3 • FC Augsburg–1. FC Union Berlin 1–1 • Fortuna Düsseldorf–Bayer Leverkusen 1–3 • TSG 1899 Hoffenheim–Werder Bremen 3–2 (a házigazdák nem nevezték a magyar válogatott Szalai Ádámot) • 1. FSV Mainz 05–Borussia Mönchengladbach 1–3 (a román válogatott középpályás, Alexandru Maxim tartalék volt a mainziaknál) • SC Paderborn–SC Freiburg 1–3 (Sallai Roland cserepados volt a vendégeknél) • RB Lipcse–Eintracht Frankfurt 2–1 • Hertha Berlin SC–VfL Wolfsburg 0–3. A sorrend: 1. Dortmund 6 pont (8–2), 2. Lipcse és Freiburg 6–6 (egyaránt 6–1-es gólarány), 4. Wolfsburg 6 (5–1), 5. Leverkusen 6 (6–3), 6. Bayern 4.

A címvédő Manchester City 3–1-re nyert az AFC Bournemouth vendégeként az angol bajnokság harmadik fordulójának vasárnapi játéknapján. David Silva, a manchesteriek világ- és Európa-bajnok spanyol klasszisa 400. mérkőzésén lépett pályára, a második gólt szerző Raheem Sterling már az ötödik gólját szerezte a bajnoki idényében, míg a belga Kevin de Bruyne átlépte az 50 gólpasszt Premier League-karrierje során. A liga történetében ő érte el a leggyorsabban ezt a számot, mindössze 123 találkozóra volt szüksége. A meccsen duplázó Sergio Agüero pályafutása 400. gólját szerezte.

A Tottenham meglepő vereséget szenvedett hazai pályán a Newcastle United ellen, a londoni csapat hiába birtokolta 78 százalékban a labdát a találkozón, a vendégek megőrizték kapujukat a góltól, és Joelinton 27. percben szerzett találatával megszerezték első győzelmüket az idényben.

Eredmények: • Aston Villa–Everton 2–0 • FC Liverpool–Arsenal 3–1 • Brighton & Hove Albion–Southampton 0–2 (a házigazdák románjai közül Tudor Băluţă ismét nem kapott lehetőséget még csereként sem, Florin Andone válogatott csatár viszont kezdőként szerepelt egészen a 30. percig, amikor letaposta ellenfele sípcsontját, s a játékvezető ezt direkt piros lappal és kiállítással „jutalmazta”) • Manchester United–Crystal Palace 1–2 • Sheffield United–Leicester City 1–2 • Watford–West Ham United 1–3 • Norwich City–Chelsea 2–3 • AFC Bournemouth–Manchester City 1–3 • Tottenham Hotspur–Newcastle United 0–1 • Wolverhampton Wanderers–AFC Burnley 1–1. Az élen: 1. Liverpool 9 pont, 2. Man. City 7, 3. Arsenal 6, 4. Leicester 5, 5. MU 4 (6–3), 6. Burnley 4 (5–3).

Ligue 1

A francia pontvadászat 3. játéknapján a címvédő Paris Saint-Germain kiütéssel, 4–0-ra nyert az FC Toulouse ellen vasárnap este. A mérkőzés hőse a 14. percben a sérült uruguayi Edinson Cavani helyére lépő kameruni Eric Maxim Choupo Monting volt, aki két gólt is lőtt (50. és 70. perc), ezt Mathieu Goncalves öngólja az 55. percben és Marquinhos találata (83. perc) egészítette ki. A bajnok izomsérülés miatt elvesztette válogatott sztárját Kylian Mbappét is, a brazil Neymar pedig kegyveszettnek számít, mióta vissza akar térni Spanyolországba, ezért nem nevezték a mérkőzésre.

Eredmények: • Angers–FC Metz 3–0 • Dijón–Girondins Bordeaux 0–2 • Brest–Stade 1–0 • Amiens–FC Nantes 1–2 • AS Monaco–Nimes 2–2 • Racing Strasbourg–Stade Rennes 0–2 • Paris Saint-Germain–FC Toulouse 4–0. Kedden játsszák a Montpellier–Olympique Lyon mérkőzést, szerdán pedig a Lille–Saint-Étienne és Nizza/Nice–Olympique Marseille összecsapást. Az élmezőny: 1. Rennes 9 pont/3 mérkőzés, 2. Lyon 6/2 (9–0), 3. PSG 6/3 (8–2), 4. Nice 6/2 (4–2), 5. Angers 6/3 (6–7), 6. Brest 5/3.