Bajnokságról bajnokságra: csapások sora érte az éllovas Juventust

Foci-összefoglalónkban hagyományos módon az európai labdarúgó topbajnokságok (olasz – ahol rájár a rúd a Juventusra, spanyol, német, angol és francia pontvadászat) hétvégi eseményeit foglaljuk össze. Ezenkívül a skót éllovas trófeagyűjtéséről is szót ejtünk.

Az olasz labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában lábtörést szenvedett Dani Alves, a bajnoki listavezető Torinói Juventus brazil labdarúgója, aki így vélhetőleg hosszú ideig nem állhat majd együttese rendelkezésére. A nyáron az FC Barcelonától érkezett jobbhátvéd vasárnap a Genoa elleni mérkőzés 75. percében sérült meg, hordágyon kellett levinni a pályáról, s azonnal kórházba szállították. A Juventus honlapja szerint a vizsgálatok azt mutatták, hogy a játékos bal lábának szárkapocscsontja törött el. Dani Alves mellett a középhátvéd Leonardo Bonucci is megsérült Genovában. Az olasz védőnek – az előzetes vizsgálatok szerint – meghúzódott a hajlítóizma. A Juventus alapemberei mellett a mérkőzést is elveszítette, méghozzá simán, 3-1-re, ennek ellenére továbbra is vezeti a Serie A-t.

Eredmények: • Empoli–AC Milan 1–4 • AC Torino–Chievo 2–1 • AC Palermo–SS Lazio 0–1 • Genoa–Torinói Juventus 3–1 • Bologna–Atalanta Bergamo 0–2 • Cagliari–Udinese 2–1 • Crotone–Sampdoria 1–1 • AS Róma–Pescara 3–2. Lapzárta után ért véget két mérkőzés, az SSC Nápoly–Sassuolo és a Milánói Internazionale–Fiorentina találkozó. A tabellán: 1. Juventus 33 pont, 2. Róma 29 (33–16), 3. Milan 29 (25–18), 4. Lazio 28 (27–14), 5. Atalanta 28 (23–14), 6. Torino 25.

Primera División

A címvédő FC Barcelona döntetlent játszott a Real Sociedad otthonában a spanyol bajnokság 13. fordulójának utolsó vasárnapi mérkőzésén. A hazaiak Da Silva Willian Jose révén az 53. percben szereztek vezetést, majd hat percre rá Lionel Messi egyenlített. A katalánok botlása azt jelenti, hogy a szombati, Real Madrid elleni rangadó előtt a fővárosiak előnye hat pontra nőtt az ősi riválissal szemben.

Eredmények: • Eibar–Real Betis Sevilla 3–1 • FC Sevilla–FC Valencia 2–1 • Espanyol Barcelona–Leganés 3–0 • Real Madrid–Sporting Gijón 2–1 • Málaga–Deportivo La Coruńa 4–3 • Osasuna Pampluna–Atlético Madrid 0–3 • Villarreal–Deportivo Alavés 0–2 • Celta Vigo–Granada 3–1 • Real Sociedad–FC Barcelona 1–1. Lapzárta után kezdődött a Las Palmas–Athletic Bilbao mérkőzés. Az állás: 1. Real Madrid 33 pont, 2. Barcelona 27 (33–14), 3. Sevilla 27 (24–18), 4. Atlético Madrid 24, 5. Real Sociedad 23, 6. Villarreal 22.

Bundesliga

A Dárdai Pál irányította Hertha Berlin SC 2–1-re nyert a vendég Mainz ellen a német bajnokság 12. fordulójának zárómérkőzésén, ezzel egyrészt őrzi százszázalékos hazai mérlegét, másrészt feljött a harmadik helyre a tabellán. A vezetést a vendégek szerezték meg, de a berlinieknek még a szünet előtt sikerült egyenlíteniük, majd a második félidőben a győztes gól is megszületett. Mindkét csapat tíz emberrel fejezte be a meccset, a Herthából éppen a mindkét gólt szerző bosnyák Vedad Ibiszevicset állították ki két sárga lappal.

Eredmények: • FC Schalke 04 Gelsenkirchen–SV Darmstadt 98 3–1 • Bayern München–Bayer Leverkusen 2–1 • Borussia Mönchengladbach–1899 Hoffenheim 1–1 • 1. FC Köln–FC Augsburg 0–0 • Hamburger SV–Werder Bremen 2–2 • FC Ingolstadt 04–VfL Wolfsburg 1–1 • Eintracht Frankfurt–Borussia Dortmund 2–1 • SC Freiburg–RB Lipcse 1–4 • Hertha Berlin SC–FSV Mainz 05 2–1. A sorrend: 1. Lipcse 30 pont, 2. Bayern 27, 3. Hertha 24 (19–11), 4. Eintracht 24 (18–10), 5. Köln 22 (18–8), 6. Hoffenheim 22 (21–14).

Döntetlen született a Unitedek meccsén: a házigazda Manchester a West Hammal remizett az angol bajnokság 13. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Eredmények: • Chelsea–Tottenham Hotspur 2–1 • Hull City–West Bromwich Albion 1–1 • Leicester City–Middlesbrough 2–2 • FC Liverpool–Sunderland 2–0 • Swansea City–Crystal Palace 5–4 • Burnley–Manchester City 1–2 • Arsenal–AFC Bournemouth 3–1 • Watford–Stoke City 0–1 • Manchester United–West Ham United 1–1 • Southampton–Everton 1–0. Az élen: 1. Chelsea 31 pont, 2. Liverpool 30 (32–14), 3. Man. City 30 (29–12), 4. Arsenal 28, 5. Tottenham 24, 6. MU 20.

Ligue 1

A francia bajnokság 14. fordulója után a listavezető nizzaiak előnye egyetlen pontra olvadt.

Eredmények: • Stade Rennes–Toulouse 1–0 (Yoann Gourcuff a 40. másodpercben már betalált) • AS Monaco–Olympique Marseille 4–0 • Girondins Bordeaux–Dijon 3–2 • Montpellier–Nancy 0–0 • Nantes–OSC Lille 0–0 • Caen–Guingamp 1–1 • Metz–Lorient 3–3 • Angers–Saint-Étienne 1–2 • Nizza/Nice–Bastia 1–1 • Olympique Lyon–Paris Saint Germain 1–2. Az élmezőny: 1. Nice 33 pont, 2. Monaco 22 (43–15), 3. PSG 22 (28–8), 4. Rennes 24, 5. Guingamp 23 (19–14), 6. Bordeaux 23 (19–16).

Százados lett a Celtic

Százhuszonkilenc éves története során a 100. trófeáját gyűjtötte be a Celtic Glasgow labdarúgócsapata azzal, hogy vasárnap elhódította a skót ligakupát. Brendan Rodgers gárdája a döntőben 3–0-ra bizonyult jobbnak az Aberdeennél. A gólokat Tom Rogic, James Forrest és Moussa Dembele szerezte. Rodgers májusban vette át a Celtic irányítását, s ez volt az első cím, amelyet begyűjtött a gárdával. A skót bajnokságban nyolcpontos előnnyel vezet a glasgow-i csapat.