Bajnokságról bajnokságra: botrány Franciahonban a Metz–Lyon meccsen

A labdarúgó európai topligák (olasz, spanyol, német, angol és francia bajnokság) hétvégi eseménysorozatát foglaljuk össze, két dolog kívánkozik az élre: a francia botrány és a spanyol El Clasico.

Az AS Róma 2–0-ra legyőzte az SS Lazio csapatát az olasz labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának vasárnapi városi rangadóján. A Laziónak a Derby della Capitale első félidejében több komoly helyzete is volt, gól azonban nem született. A szünet után javult a Róma játéka, és Kevin Strootman, valamint Radja Nainggolan találataival sikerült eldöntenie a meccset. Bár a hangulat remek volt a rangadón, az AS Roma ultracsoportja hiányzott a déli kanyarból. A szurkolók az előző szezonban bevezetett, általuk túlzottnak tartott biztonsági intézkedések miatt demonstráltak, ezért maradtak távol a mérkőzéstől. A csapat három játékosa, Francesco Totti, Daniele De Rossi és Alessandro Florenzi a héten megkérte a szurkolókat, hogy térjenek vissza a stadionba, de nem jártak sikerrel.

Eredmények: • SSC Nápoly–Milánói Internazionale 3–0 • Torinói Juventus–Atalanta Bergamo 3–1 • AC Milan–Crotone 2–1 • SS Lazio–AS Róma 0–2 • Pescara–Cagliari 1–1 • Sampdoria–AC Torino 2–0 • Sassuolo–Empoli 3–0 • Fiorentina–AC Palermo 2–1. Lapzárta után ért véget a Chievo–Genoa és az Udinese–Bologna találkozó. Az állás: 1. Juventus 36 pont, 2. Róma 32 (35–16), 3. Milan 32 (27–19), 4. Nápoly 28 (27–15), 5. Lazio 28 (27–16), 6. Atalanta 28 (24–17).

Primera División

A spanyol bajnokság 14. fordulójának rangadóján a címvédő FC Barcelona házigazdaként sem bírt a listavezető Real Madriddal. Gól nélküli első félidőt követően a vendéglátók az 53. percben Luis Suárez fejesével szereztek vezetést, majd a fővárosiak a 90. percben egy másik fejessel egyenlítettek, amely Sergio Ramos érdeme.

Eredmények: • Atlético Madrid–Espanyol Barcelona 0–0 • Leganés–Villarreal 0–0 • FC Barcelona–Real Madrid 1–1 • Granada–FC Sevilla 2–1 • Athletic Bilbao–Eibar 3–1 • Betis Sevilla–Celta Vigo 3–3 • Deportivo Alavés–Las Palmas 1–1 • Sporting Gijón–Osasuna Pamplona 3–1 • Valencia–Malaga 2–2. Lapzárta után kezdődött a Deportivo La Coruńa–Real Sociedad meccs. A tabellán: 1. Real Madrid 34 pont, 2. Barcelona 28, 3.Sevilla 27, 4. Atlético 25, 5. Villarreal 23 (19–10), 6. Real Sociedad 23 (22–14).

Bundesliga

Az előző három meccsét megnyerő Eintracht Frankfurt döntetlent játszott az Augsburg otthonában a német bajnokság 13. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.

Eredmények: • FSV Mainz 05–Bayern München 1–3 • RB Lipcse–FC Schalke 04 Gelsenkirchen 2–1 • Borussia Dortmund–Borussia Mönchengladbach 4–1 • 1899 Hoffenheim–1. FC Köln 4–0 • Bayer Leverkusen–SC Freiburg 1–1 • Werder Bremen–FC Ingolstadt 2–1 • VfL Wolfsburg–Hertha Berlin SC 2–3 • SV Darmstadt–Hamburger SV 0–2 • FC Augsburg–Eintracht Frankfurt 1–1. Az élen: 1. Lipcse 33 pont, 2. Bayern 30, 3. Hertha 27, 4. Hoffenheim 25 (25–14), 5. Eintracht 25 (19–11), 6. Dortmund 24.

A házigazda Everton a 89. percben szerzett 11-es góllal egyenlített a Manchester United ellen az angol bajnokság 14. fordulójának vasárnapi játéknapján. A hazaiak már négy meccs óta nyeretlenek – igaz, otthon még egyszer sem kaptak ki –, míg az MU ugyan öt mérkőzés óta veretlen, de ebben az időszakban ez már a negyedik döntetlenje volt.

Eredmények: • West Ham United–Arsenal 1–5 • Crystal Palace–Southampton 3–0 • Stoke City–Burnley 2–0 • Sunderland–Leicester City 2–1 • Tottenham Hotspur–Swansea City 5–0 • West Bromwich Albion–Watford 3–1 • Manchester City–Chelsea 1–3 • AFC Bournemouth–FC Liverpool 4–3 • Everton–Manchester United 1–1. Lapzárta után ért véget a Middlesbrough–Hull City mérkőzés. Az élmezőny: 1. Chelsea 34 pont, 2. Arsenal 31, 3. Liverpool 30 (35–18), 4. Man. City 30 (30–15), 5. Tottenham 27, 6. MU 21.

Ligue 1

Rendbontás miatt a 30. percben félbeszakadt a Metz–Olympique Lyon francia bajnoki mérkőzés, a vendégek kapusát, Anthony Lopest – aki mellett petárdák robbantak – szédülés és fejfájás miatt kórházba kellett szállítani. A szombat esti találkozó 28. percében a hazaiak szereztek vezetést, ám ezt követően a metzi szurkolók pirotechnikai eszközöket dobáltak a pályára, a Lyon portugál kapusa mellett petárdák robbantak. Jean-Michel Aulas, a Lyon elnöke elmondta: Lopes fejfájásra és szédülésre panaszkodott, kórházba kellett szállítani, ráadásul a segítségére siető csapatorvos is megsérült. A találkozót valószínűleg a lyoniak javára kigazolják 3–0-lal.

A 16. forduló eredményei: • Caen–Dijon 3–3 • Montpellier–Paris Saint-Germain 3–0 • Girondins Bordeaux–OSC Lille 0–1 • Angers–Lorient 2–2 • AS Monaco–Bastia 5–0 • Guingamp–Nantes 2–0 • Stade Rennes–Saint-Étienne 2–0 • Olympique Marseille–Nancy 3–0 • Nizza/Nice–Toulouse 3–0. A táblázaton: 1. Nice 39 pont/16 mérkőzés, 2. Monaco 36/16, 3. PSG 35/16, 4. Rennes 27/16, 5. Guingamp 26/16, 6. Lyon 25/15.