Bajnokságról bajnokságra: az Inter argentinjai okozták a Lazio vesztét

Az olasz, a német és a francia labdarúgó-bajnokságban hétközi fordulót rendeztek.

Serie

A Milánói Internazionale magabiztosan győzte le a SS Laziót az olasz labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának egyetlen szerdai találkozóján. A gól nélküli félidőt követően két perc alatt alapozta meg sikerét a milánói alakulat. Ever Banega az 54., Mauro Icardi az 56. percben talált be. Az Inter harmadik gólját is e két argentin labdarúgója hozta össze, előbbi előkészítése után a góllövőlistát immár 14 góllal vezető csatár állította be a végeredményt.

Eredmények: • Atalanta Bergamo–Empoli 2–1 – kedden játszották • Milánói Internazionale–SS Lazio 3–0. További hat mérkőzés lapzárta után ért véget. A Crotone–Torinói Juventus és a Bologna–AC Milan mérkőzéseket a szombati, Dohában esedékes Szuperkupa miatt február 8-ra halasztották.

Bundesliga

A listavezető Bayern München már a szünetig elintézte a Gulácsi Péterrel felálló, második helyezett lipcsei együttest a német bajnokság idei utolsó fordulójának szerdai rangadóján. A bajorok Thiago Alcantara és Xabi Alonso találatával a 25. percben 2-0-ra vezettek, öt perccel később pedig emberelőnybe kerültek, mivel Emil Forsberget kiállította a játékvezető azt követően, hogy a svéd játékos hátulról csúnyán rácsúszott a labdával megiramodó Philipp Lahm lábára. A 3–0-s végeredményt Gulácsi szabálytalanságát követően Robert Lewandowski állította be büntetőből a 45. percben. Dárdai Pál csapata, a berlini Hertha Berlin SC kétgólos győzelmet aratott a sereghajtó, Kleinheisler Lászlót végig a cserepadon „jegelő” Darmstadt együttese felett.

Berlinben a találkozó előtt a játékosok és a szurkolók is emlékeztek a hétfői merényletre, a drukkerek a telefonjainkkal világították meg a stadiont, a kivetítőn, illetve a reklámtáblákon pedig a Breitscheidplatz felirat volt olvasható, utalva ezzel a támadás helyszínére.

Eredmények: • Borussia Dortmund–FC Augsburg 1–1 • Eintracht Frankfurt–FSV Mainz 05 3–0 • Hamburger SV–FC Schalke 04 Gelsenkirchen 2–1 • Borussia Mönchengladbach–VfL Wolfsburg 1–2 • Bayern München–RB Lipcse 3–0 • Hertha Berlin SC–SV Darmstadt 98 2–0 • 1899 Hoffenheim–Werder Bremen 1–1 • FC Ingolstadt 04–SC Freiburg 1–2 • 1. FC Köln–Bayer Leverkusen 1–1. A tabellán: 1. Bayern 39 pont, 2. Lipcse 36, 3. Hertha 30, 4. Eintracht 29, 5. Hoffenheim 28, 6. Dortmund 27.

Ligue 1

A francia pontvadászat 20. fordulója után a nizzai éllovas előnye két pontra csökkent, miután Bordeaux-ban gól nélküli döntetlennel végzett, miközben az AS Monaco begyűjtötte a kötelező három pontot.

Eredmények: • Saint-Étienne–Nancy 0–0 • Girondins Bordeaux–Nizza/Nice 0–0 • OSC Lille–Stade Rennes 1–1 • Olympique Lyon–Angers 2–0 • Paris Saint-Germain–Lorient 5–0 • Bastia–Olympique Marseille 1–2 • Dijon–Toulouse 2–0 • AS Monaco–Caen 2–1 • Nantes–Montpellier 1–0 • Metz–Guingamp 2–2. Az állás: 1. Nice 44 pont, 2. Monaco 42, 3. PSG 39, 4. Lyon 34, 5. Guingamp 30 (25–19), 6. Marseille 30 (22–19).