Bajnokságról bajnokságra: a Pool nyerte a városi rangadót

Az európai labdarúgó topbajnokságok közül a spanyol és az angol hagyott mérkőzést hétfőre. A liverpooli rangadó több mint 100 percet tartott.

Primera División

Az Athletic Bilbao házigazdaként egy góllal legyőzte a Celta Vigót a spanyol bajnokság 16. fordulójának zárómérkőzésén. Az 54. percben Iago Aspas a vendégeknek szerzett vezetést, de Facundo Roncaglia kiállítása után a 82. percben Aritz Aduriz büntetőből egyenlített, Mikel San Jose pedig a 94. percben megszerezte a győztes gólt a baszkoknak.

Eredmény: • Athletic Bilbao–Celta Vigo 2–1. A tabellán: 1. Real Madrid 37 pont/15 mérkőzés, 2. FC Barcelona 34/16, 3. FC Sevilla 33/16, 4. Villarreal 29/16 (25–11), 5. Real Sociedad 29/16 (28–21), 6. Atlético Madrid 28/16, 7. Bilbao 26/16, ..., 13. Celta Vigo 21/16.

Az FC Liverpool 1–0-ra győzött városi riválisa, az Everton otthonában az angol bajnokság 17. fordulójának zárómeccsén. A Liverpool ezt megelőzően legutóbb 2011 októberében tudott nyerni a Goodison Parkban, azóta mind a négy mérkőzésük döntetlent hozott. A hétfő esti rangadó egyetlen gólját a szenegáli Sadio Mané szerezte a 95. percben, de a játékvezető csak hat perccel később fújta le a találkozót.

Eredmény: • Everton–FC Liverpool 0–1. A táblázaton: 1. Chelsea 43 pont, 2. Liverpool 37, 3. Manchester City 36, 4. Arsenal 34, 5. Tottenham Hotspur 33, 6. Manchester United 30, …, 9. Everton 23.