Bajnokságról bajnokságra

Az európai labdarúgó topbajnokságokon kívül a román élvonal vasárnapi eredményei szerepelnek összeállításunkban.

Orange I. liga

A román labdarúgó élvonalban két mérkőzést játszottak vasárnap a 14. forduló keretében, mindkettőn kétgólos siker született.

Eredmények: • Marosvásárhelyi ESE/ASA–Medgyesi Gázmetán 1–3 (gól: Vlad Morar – 43. perc, Azdren Llullaku 2 – 7. és 31., valamint Eric de Oliveira Pereira – 64. perc) • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC–Bukaresti Steaua 0–2 (Gabriel Tamaş – 35. és Dennis Man – 86. perc; kiállítva: Alexandru Boiciuc – 6. perc). Hétfőn játszották a Konstancai Viitorul–Voluntari-i FC és a Botoşani-i FC–Temesvári ACS Poli összecsapást. Az élmezőny: 1. Steaua 30 pont/14 mérkőzés, 2. Krajovai Universitatea SK 27/14, 3. Gázmetán 23/14 (18–15), 4. Viitorul 23/13 (16–13), 5. KOLOZSVÁRI CFR 1907 20/14 (25–12), 6. Bukaresti Dinamó 20/14 (24–16).

A Sampdoria egygólos győzelmet aratott a vendég Internazionale felett az olasz labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában.

Eredmények: • Torinói Juventus–SSC Nápoly 2–1 • Bologna–Fiorentina 0–1 • AC Milan–Pescara 1–0 • Crotone–Chievo 2–0 • Empoli–AS Róma 0–0 • SS Lazio–Sassuolo 2–1 • Atalanta Bergamo–Genoa 3–0 • Sampdoria–Milánói Internazionale 1–0. Hétfőn játszották az Udinese–AC Torino és Cagliari–Palermo AC Palermo találkozót. Az élen: 1. Juventus 27 pont, 2. Róma 23, 3. Milan 22, 4. Lazio 21, 5. Nápoly 20, 6. Atalanta 19.

Primera División

Bár a szünetben háromgólos hátrányban volt a Las Palmas, a második félidőben egyenlíteni tudott a vendég Celta Vigo ellen a spanyol bajnokság tizedik fordulójában.

Eredmény: • Leganés–Real Sociedad 0–2 • FC Barcelona–Granada 1–0 • Atlético Madrid–Malaga 4–2 • Alavés–Real Madrid 1–4 • Sporting Gijón–FC Sevilla 1–1 • Real Betis Sevilla–Espanyol Sevilla 0–1 • Athletic Bilbao–Osasuna 1–1 • Eibar–Villarreal 2–1 • Las Palmas–Celta Vigo 3–3. Hétfőn játszották: Deportivo La Coruńa–FC Valencia. Az élen: 1. Real Madrid 24 pont, 2. Barcelona 22, 3. Atlético 21 (25–6), 4. Sevilla 21 (18–13), 5. Villarreal 19, 6. Sociedad 16.

Bundesliga

Az 1899 Hoffenheim hazai pályán legyőzte a Dárdai Pál vezette Herthát vasárnap a német bajnokság kilencedik fordulójában. A Hoffenheim gólját Niklas Süle szerezte. A forduló előtt harmadik berliniek szezonbeli második vereségüket szenvedték el, és helyet cseréltek az előzőleg negyedik helyen álló Hoffenheimmel, amelybe Szalai Ádám a 84. percben állt be csereként.

Eredmények: • Borussia Mönchengladbach–Eintracht Frankfurt 0–0 • Borussia Dortmund–FC Schalke 04 Gelsenkirchen 0–0 • FC Augsburg–Bayern München 1–3 • SV Darmstadt 98–RB Lipcse 0–2 • FSV Mainz 05–Ingolstadt 2–0 • Werder Bremen–SC Freiburg 1–3 • VfL Wolfsburg–Bayer Leverkusen 1–2 • 1899 Hoffenheim–Hertha Berlin SC 1–0 • 1. FC Köln–Hamburger SV 3–0. A sorrend: 1. Bayern 23 pont, 2. Lipcse 21, 3. Hoffenheim 19, 4. Köln 18, 5. Hertha 17.

A Chelsea idegenben legyőzte a Southamptont az angol bajnokság tizedik fordulójának második vasárnapi mérkőzésén. A fővárosiak sorozatban negyedik meccsüket nyerték meg a Premier League-ben.

Eredmények: • Crystal Palace–FC Liverpool 2–4 • Manchester United–Burnley 0–0 • Middlesbrough–AFC Bournemouth 2–0 • Tottenham Hotspur–Leicester City 1–1 • Watford–Hull City 1–0 • West Bromwich Albion–Manchester City 0–4 • Sunderland–Arsenal 1–4 • Everton–West Ham United 2–0 • Southampton–Chelsea 0–2. Hétfőn játszották: Stoke City–Swansea City. A tabellán: 1. Man. City 23 (24–9), 2. Arsenal 23 (23–10), 3. Liverpool 23 (24–13), 4. Chelsea 22, 5. Tottenham 20, 6. Everton 18.

Ligue 1

A francia pontvadászatban a 11. forduló után már hat pontra nőtt a nizzaiak előnye, ugyanis a Monaco nem tudta elvinni mind a három pontot Saint-Étienne-ből.

Eredmények: • OSC Lille–Paris Saint-Germain 0–1 • Bastia–Dijón 0–0 • Toulouse–Olympique Lyon 1–2 • Nancy–Caen 2–0 • Saint-Étienne–AS Monaco 1–1 • Lorient–Montpellier 2–2 • Guingamp–Angers 1–0 • Nizza/Nice–Nantes 4–1 • Stade Rennes–Metz 1–0 • Olympique Marseille–Girondins Bordeaux 0–0. Az állás: 1. Nice 29 pont, 2. Monaco 23 (30–15), 3. PSG 23 (20–7), 4. Guingamp 20 (14–9), 5. Rennes 20 (13–12), 6. Toulouse 18.