Bajnokságról bajnokságra

Az európai labdarúgó topligák közül az olasz és a spanyol pontvadászatban csütörtökön zárult a 30. forduló.

Az Atalanta Bergamo fölényes, 4–1-es győzelmet aratott a kiesés elkerüléséért harcoló, Nagy Ádámot foglalkoztató vendég Bologna felett csütörtökön, az olasz labdarúgó-bajnokság 30. fordulójának zárómérkőzésén. A hazaiak negyedóra elteltével már 4–0-ra vezettek. A magyar válogatott játékos végig a pályán volt, és először volt kezdő azóta, hogy január 28-án a szerb Sinisa Mihajlovics lett a vezetőedző.

Eredmények: • Atalanta Bergamo–Bologna 4–1 • Sassuolo–Chievo 4–0. Az élen: 1. Torinói Juventus 81 pont/30 mérkőzés, 2. SSC Nápoly 63/30, 3. Milánói Internazionale 56/30, 4. AC Milan 52/30, 5. Atalanta 51/30, 6. SS Lazio 48/29.

A 83. percben szerzett góllal győzött 2–1-re a Real Sociedad a vendég Betis ellen csütörtökön a spanyol bajnokság 30. fordulójának zárómérkőzésén.

Eredmények: • Real Sociedad–Real Betis Sevilla 2–1 • Leganés–Valladolid 1–0 • FC Sevilla–Deportivo Alavés 2–0. Az élmezőny: 1. FC Barcelona 70 pont, 2. Atlético Madrid 62, 3. Real Madrid 57, 4. Getafé 47, 5. Sevilla 46 (49–37), 6. Valencia 46 (33–24).