A Vidi napja volt

A Videoton lett a magyar élvonalbeli bajnokság hétvégi fordulójának nyertese, miután az élmezőny három csapata közül csak ő tudott nyerni – ezzel a harmadik helyről feljött a másodikra, és már csak 3 pont választja el az éllovastól.

A listavezető Vasas kétszer is hátrányba került az Újpesttel szemben, de mindkétszer egyenlíteni tudott, így végül egy pontot szerezett – érdekesség: az újpestiek sorozatban a hatodik döntetlenjüket játszották az NB I-ben.

A forduló előtt második helyezett, címvédő Ferencváros meglepetésre – története során először – pályaválasztóként kapott ki a Paks együttesétől a bajnokságban. A paksiak sikerükkel elmozdultak a kiesőhelyről, a Fradi pedig egy helyet rontva harmadik.

A Videoton eközben könnyedén, négy góllal győzte le Felcsúton az újonc Gyirmótot.

Eredmények és gólszerzők: OTP Bank Liga, 15. forduló: Haladás-MTK Budapest 1-1 (Gaál 11., illetve Torghelle 14.), Debreceni VSC-Mezőkövesd FC 0-0, Videoton FC-Gyirmót 4-0 (Feczesin 2 – 3., 34., Scepovic 2 –16., 59.), Ferencváros-Paksi FC 1-2 (Busai 86., illetve Hahn 14., Koltai 56.), Budapest Honvéd-Diósgyőri VTK 2-0 (Lanzafame 74., 11-esből, Koszta 84.), Újpest FC-Vasas 2-2 (Windecker 35., Bardhi 61., illetve Saglik 49., Korcsmár 77.).