A fehér sport híreiből

A heti tornákon szereplő magyar és román teniszezők eredményeiről számolunk be cikkünkben.

Fucsovics kikapott Budapest döntősétől

Fucsovics Márton hatalmas csatában, három játszmában kikapott a múlt héten Budapesten döntős brit Aljaz Bedenétől a 439 ezer euró összdíjazású isztambuli salakpályás férfi tenisztorna nyitófordulójában.

A szabadkártyás magyar játékos a viadal honlapja szerint 2 óra 48 perces küzdelemben maradt alul.

Fucsovics hazai pályán a második fordulóban búcsúzott az óbudai viadalon, míg Bedenét a fináléban két szettben győzte le az első helyen kiemelt francia Lucas Pouille.

Eredmények, 1. forduló (a 16 közé jutásért): Bedene (brit)–Fucsovics 7:6 (3), 4:6, 6:4; Györe/Djere (szerb)–Brands (német) 6:3, 6:4.

Búcsúzott Prágától Ana Bogdan

A cseh fővárosban (226 750 dollár összdíjazás, salakpálya) selejtezőkre kényszerült Ana Bogdan (111. a világranglistán), de a két körből csak az első tudta teljesíteni. Az elsőben fordulatos mérkőzésen legyőzte a német Tamara Korpatschot (2:6, 7:5, 7:5), a másodikban azonban röpke 66 perc alatt 6:2, 6:4 arányban kikapott a hazaiak versenyzőjétől Lucie Hradeckától. A román lány 1005 eurós csekkel és 14 világranglistaponttal vigasztalódhat.

Copil alanyi jogon Münchenben

Először életében világranglista helyezése alapján főtáblás lett Marius Copil (109.), s Münchenben (482 060 euró összdíjazás, salakpálya) az első fordulót sikerrel teljesítette. A román teniszező 4:6, 7:5, 6:4-gyel búcsúztatta a brazil Thiago Monteirót (81.), a mérkőzés 119 percet tartott.

Az aradi versenyző a folytatásban azonban nem volt szerencsés, a második kiemelt spanyol Roberto Bautista Aguttal (18.) hozta össze a sors. A salakspecialista elleni nyolcaddöntőt drámai küzdelemben veszítette el Copil 4:6, 7:6 (3), 7:5 arányban. A második szettben a 26 éves Copil 4:2 is vezetett, de a játszmát végül rövidítésben elvesztette, a harmadik szettben pedig 5:3-as vezetésről kapott ki. A találkozó két órát és 30 percet tartott.

A román teniszező jutalma 8230 eurós csekk és 20 ATP-pont.