Magyar NB I., 17. forduló: Paksi siker Grozav öngóljával

A Paksi FC a Diósgyőri VTK elleni sikerével a negyedik helyre lépett előre a labdarúgó OTP Bank Liga 17. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A paksiak 2–1-re verték a sereghajtót (második góljuknál a diósgyőriek román idegenlégiósa, Gheorghe Grozav a saját kapujába talált), ezzel a nap egyetlen győzelmét aratták, miután a Budafoki MTE az MTK-val, a Honvéd pedig a Zalaegerszegi TE-vel végzett 2–2-es döntetlenre.

Eredmények, OTP Bank Liga, 17. forduló: • Paksi FC–Diósgyőri VTK 2–1 (gól: Papp Kristóf – 32. és Gheorghe Grozav – 45. perc, öngól, illetve Mirko Ivanovszki – 70. perc, 11 m) • Budapesti Honvéd–Zalaegerszegi TE FC 2–2 (Hidi Patrik – 27. és Gazdag Dániel – 77. perc, 11 m, illetve Szépe János – 66. és Bedi Bence – 74. perc). A tabellán:

1.      FTC  16     12     3       1       32–9 39

2.      Fehérvár     16     9       5       2       40–17         32

3.      MTK 17     7       5       5       26–23         26

4.      Paks  17     7       3       7       31–31         24

5.      Puskás A.   17     7       3       7       21–25         24

6.      Kisvárda    16     6       6       4       17–18         24

7.      ZTE  17     6       3       8       30–30         21

8.      Mezőköv.   17     6       3       8       16–22         21