Magyar NB I., 19. forduló: Kieső helyen az Újpest FC

A címvédő és listavezető Ferencváros 4–0-ra nyert ősi riválisa, az Újpest FC otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 19. fordulójának szerdai játéknapján, s így már 13 pontos előnnyel vezeti a tabellát.

Mivel a másik esti mérkőzésen a Budafoki MTE hazai környezetben sima, 3–1-es győzelmet aratott a Zalaegerszegi TE felett, az Újpest FC visszacsúszott a 11., kieső helyre.

A felcsúti összecsapáson három román idegenlégiós is pályára lépett, a Puskás Akadémiánál Alexandru Mihai Băluţă kezdőemberként szerepelt, a 69. percben pedig éppen Marius Corbu váltotta, míg a diósgyőrieknél Gheorghe Grozav kezdőként az első félidőben kapott lehetőséget, a szünetben lecserélték.

Eredmények, OTP Bank Liga, 19. forduló: • Puskás Akadémia FC–Diósgyőri VTK 2–0 (gól: Kiss Tamás – 24. és Jakub Plsek – 53. perc, 11 m) • Budapesti Honvéd FC–Paksi FC 1–1 (Balogh Norbert – 55. perc, illetve Ádám Martin – 49. perc; kiállítva: Papp Kristóf – 66. perc, Paks) • Újpest FC–Ferencvárosi Torna Club 0–4 (Isael da Silva Barbosa – 24., Junior Tallo – 47., öngól, Myrto Uzuni – 76. és Vécsei Bálint – 90. perc) • Budafoki MTE–Zalaegerszegi TE FC 3–1 (Zsóri Dániel – 39., valamint Kovács Dávid 2 – 49. és 51., az első 11 m, illetve Zoran Leszjak – 80. perc). Kedden játszották: • Kisvárda Master Good–Budapesti MTK 0–2 • Székesfehérvári MOL Fehérvár FC–Mezőkövesd Zsóry FC 0–0. A tabellán:

1.      FTC  19     14     4       1       40–10         46

2.      Fehérvár     19     9       6       4       42–21         33

3.      Puskás A.   19     9       3       7       24–25         30

4.      MTK 19     8       5       6       28–24         29

5.      Kisvárda    19     7       7       5       20–22         28

6.      Paks  19     7       5       7       36–36         26

7.      Mezőköv.   19     7       4       8       19–24         25

8.      ZTE  19     6       4       9       35–37         22