Magyar NB I.: tíz pont már a Fradi előnye

A labdarúgó OTP Bank Liga 5. fordulójából elhalasztott és most pótolt mérkőzéseket követően a címvédő Ferencváros tíz pontra növelte előnyét a második helyen álló Székesfehérvári MOL Fehérvár FC-vel szemben.

A második helyen Fehérvár ugyanis egy góllal kikapott Kisvárdán szerdán. A két csapat románjai közül Claudiu Vasile Bumba 75 percet töltött a pályán (ekkor lecserélték), a vendégeknél a magyar állampolgársággal is rendelkező Rus Adrián végigjátszotta a mérkőzést.

A listavezető FTC simán, 3–0-ra nyert a Budafoki MTE otthonában. Az ukrán Szerhij Sztanyiszlavovics Rebrov bajnokcsapata ezzel két számjegyűre növelte előnyét. A Budafoki MTE legutóbb három hónapja, október 25-én győzött a bajnokságban, azóta tíz meccsen mindössze három döntetlenre futotta az erejéből.

Eredmények, OTP Bank Liga, 5. forduló elhalasztott mérkőzések: • Kisvárda Master Good–Székesfehérvári MOL Fehérvár FC 2–1 (gól: Slonodan Simovics – 22. és Jefferson Gomes de Oliveira „Sassá” – 58. perc, illetve Fiola Attila – 28. perc) • Budafoki MTE–Ferencvárosi Torna Club 0–3 (Myrto Uzuni – 25. perc, 11 m, Csontos Dominik – 58. és Ihor Ihorovics Haratyin – 67. perc, 11 m). A tabellán:

1.      FTC  17     13     3       1       35–9 42

2.      Fehérvár     17     9       5       3       41–19         32

3.      Kisvárda    17     7       6       4       19–19         27

4.      MTK 17     7       5       5       26–23         26

5.      Paks  17     7       3       7       31–31         24

6.      Puskás A.   17     7       3       7       21–25         24

7.      ZTE  17     6       3       8       30–30         21

8.      Mezőköv.   17     6       3       8       16–22         21