Bajnokságról bajnokságra: olaszok és angolok

Az európai labdarúgó topligák hétközi fordulója csütörtökön ért véget Olasz- és Angolhonban.

Az AS Róma legyőzte otthon az FC Torinót az olasz labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának csütörtöki zárómérkőzésén, ezzel a negyedik helyre lépett előre. Az elefántcsontparti Wilfried Singo már a 14. percben megkapta második sárga lapját, így a vendégcsapat a mérkőzés nagy részében emberhátrányban játszott.

Eredmény, Serie A, 12. forduló: • AS Róma–FC Torino 3–1. Az állás: 1. AC Milan 28 pont, 2. Milánói Internazionale 27, 3. Torinói Juventus 24 (24–10), 4. Róma 24 (27–17), 5. SSC Nápoly 23 (26–12) – egy pont levonva, 6. Sassuolo 23 (22–13), …, 19. Torino 6.

A Manchester United begyűjtötte a három pontot csütörtök este a Sheffield United vendégeként az angol bajnokság 13. fordulójában, ezzel a hatodik helyen áll a tabellán. A hazaiak gyorsan vezetést szereztek, de az MU még az első félidőben fordított, majd a másodikban a duplázó Marcus Rashford jóvoltából növelte előnyét. A végeredmény az ugyancsak két gólt szerző ír David McGoldrick révén a hajrában alakult ki. A sereghajtó, nyeretlen Sheffield United csupán egy pontot szerzett 13 forduló alatt. Ilyen gyengén még egyetlen csapat sem kezdett az angol élvonalban.

Az Aston Villa gól nélküli döntetlent játszott a vendég Burnley-vel, a birminghami csapatnak ez volt a bajnoki szezonban az első döntetlenje, hat győzelmet és négy vereséget követően. A Burnley negyedszer szerzett egy pontot a Premier League mostani idényében, vendégként hetedik fellépésén harmadszor.

Eredmények, Premier League, 13. forduló: • Sheffield United–Manchester United 2–3 • Aston Villa–Burnley 0–0. A tabellán: 1. Liverpool 28 pont/13 mérkőzés, 2. Tottenham Hotspur 25/13, 3. Southampton 24/13 (25–18), 4. Leicester City 24/13 (24–17), 5. Everton 23/13 (23–18), 6. MU 23/12 (22–19), …, 11. Aston Villa 19/11, …, 17. Burnley 10/12, …, 20. Sheffield 1/13.