Bajnokságról bajnokságra: hétfői meccsek

Az európai labdarúgó topligák közül az olasz, a spanyol és az angol pontvadászatban rendeztek hétfőn is mérkőzéseket.

Az SSC Nápoly szűk negyedóra alatt két gólt szerezve 2–0-ra győzött a bennmaradásért küzdő FC Torino vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság 33. fordulójának hétfői játéknapján. A négy kör óta veretlen nápolyiak már a 13. percben 2–0-ra vezettek, sikerükkel pedig az AC Milant és a címvédő Torinói Juventust megelőzve feljöttek a Bajnokok Ligája-indulást jelentő harmadik helyre.

Az SS Lazio háromgólos győzelmet aratott az AC Milan felett. A rómaiak argentin játékosa, Joaquín Correa duplázott, a harmadik gólt Ciro Immobile szerezte. A Lazióban végigjátszotta a mérkőzést a román idegenlégiós Ştefan Radu. A piros-feketék vereségükkel visszacsúsztak az ötödik helyre, azaz jelenleg már nincsenek Bajnokok Ligája-indulást érő pozícióban. A Laziónak a mostani volt sorozatban a tizedik hazai győzelme, ilyenre legutóbb 47 éve volt példa.

Eredmények, Serie A, 33. forduló: • FC Torino–SSC Nápoly 0–2 • SS Lazio–AC Milan 3–0. A tabellán: 1. Milánói Internazionale 79 pont/33 mérkőzés, 2. Atalanta Bergamo 68/33, 3. Nápoly 66/33 (73–37), 4. Torinói Juventus 66/33 (65–30), 5. Milan 66/33 (60–41), 6. Lazio 61/32, …, 16. Torino 31/32.

A Real Sociedad egygólos győzelmet aratott a sereghajtó Eibar vendégeként a spanyol bajnokság 32. fordulójának hétfői zárómérkőzésén. Az Eibar 16 kör óta nyeretlen a La Ligában, legutóbbi öt találkozóján pedig pontot sem szerzett.

Eredmény, La Liga, 32. forduló: • Eibar–Real Sociedad 0–1. Az állás: 1. Atlético Madrid 73 pont/33 mérkőzés, 2. Real Madrid 71/33 (56–24), 3. FC Barcelona 71/32 (76–29), 4. FC Sevilla 70/33, 5. Real Sociedad 53/33, 6. Real Betis Sevilla 50/33, …, 20. Eibar 23/33.

A Leicester City hátrányból fordítva 2–1-re legyőzte a vendég Crystal Palace együttesét az angol bajnokság 33. fordulójának hétfői zárómérkőzésén. A hazaiak sikerükkel megerősítették harmadik helyüket.

Eredmények, Premier League, 33. forduló: • Leicester City–Crystal Palace 2–1. A táblázaton: 1. Manchester City 77 pont/33 mérkőzés, 2. Manchester United 67/33, 3. Leicester City 62/33, 4. Chelsea 58/33, 5. West Ham United 55/33, 6. FC Liverpool 54/33, …, 13. Crystal Palace 58/32.