Bajnokságról bajnokságra: folytatódtak a hétközi meccsek

Az európai labdarúgó topligák közül az olasz, a spanyol és angol pontvadászatban csütörtökre is hagytak mérkőzést.

Az AS Róma házigazdaként 1–1-es döntetlent játszott az Atalanta Bergamóval az olasz labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának csütörtöki játéknapján. A vendégek 1–0-s előnyben emberhátrányba kerültek a 69. percben, és ezt kihasználva a fővárosiak hat perccel később kiegyenlítettek. Mivel az eredmény a hátralévő időben nem változott, megszakadt az Atalanta öt meccsből álló győzelmi sorozata a Serie A-ban. Az AS Róma legutóbb 2017 augusztusában tudta legyőzni bergamói ellenfelét, azóta négy vereség mellett ez volt a harmadik döntetlen a párharcukban.

Az ötödik helyen álló SSC Nápoly magabiztos, 5–2-es győzelmet aratott közvetlen üldözője, a vendég SS Lazio felett. A rómaiaknál végigjátszotta a találkozót a hátvédsorban román idegenlégiós Ştefan Radu.

Eredmények, Serie A, 32. forduló: • AS Róma–Atalanta Bergamo 1–1 • SSC Nápoli–SS Lazio 5–2. A tabellán: 1. Milánói Internazionale 76 pont/32 mérkőzés, 2. AC Milan 66/32, 3. Atalanta 65/32 (73–39), 4. Torinói Juventus 65/32 (64–29), 5. Nápoly 63/32, 6. Lazio 58/31, 7. Róma 55/32.

A listavezető Atlético Madrid házigazdaként 2–0-ra legyőzte a kiesőhelyen álló Huescát, míg a harmadik FC Barcelona szintén hazai pályán verte 5–2-re a Getafét a spanyol bajnokság 31. fordulójának csütörtöki játéknapján.

Eredmények, La Liga, 31. forduló: • Atlético Madrid–Huesca 2–0 • FC Barcelona–Getafé 5–2 • Granada–Eibar 4–1 • Real Sociedad–Celta Vigo 2–1. A táblázat élén: 1. Atlético 73 pont/32 mérkőzés, 2. Real Madrid 70/32, 3. Barcelona 68/31, 4. FC Sevilla 67/32, 5. Real Sociedad 50/32, 6. Betis 49/32.

A harmadik helyen álló Leicester City esélyeshez méltóan győzött a bennmaradásért harcoló vendég West Bromwich Albion ellen az angol bajnokság 32. fordulójának csütörtöki mérkőzésén. A hazaiak már az első félidőben eldöntötték a három pont sorsát – előbb Jamie Vardy, majd azu északír Jonny Evans, végül pedig a nigériai Kelechi Promise Iheanacho volt eredményes. Győzelmével a Leicester City előnye négy pontra nőtt a Chelsea előtt a harmadik helyen.

Eredmény, Premier League, 32. forduló: • Leicester City–West Bromwich Albion 3–0. Az állás: 1. Manchester City 77 pont/33 mérkőzés, 2. Manchester United 66/32, 3. Leicester 59/32, 4. Chelsea 55/32 (50–31), 5. West Ham United 55/32 (53–42), 6. Tottenham Hotspur 53/33, …, 19. West Bromwich 24/32.