Bajnokságról bajnokságra: hétfői rangadók

Az európai labdarúgó topligák közül ezúttal az olasz és az angol pontvadászatban hagytak hétfőre is mérkőzést, mindkettő rangadónak számított.

Serie A

Kiütéssel nyert Rómában a Milánói Internazionale az olasz labdarúgó-bajnokság tizedik fordulójának hétfői zárómérkőzésén, 3–0 arányban győzte az SS Laziót. A milánóiak argentin csapatkapitánya, Mauro Icardi duplázni tudott a rangadón, a harmadik találatot pedig a horvát Marcelo Brozovics szerezte. A rómaiak román hátvédje, Ştefan Radu kezdőemberként szerepelt, a 69. percben lecserélték.

Eredmény: • SS Lazio–Milánói Internazionale 0–3. Az állás: 1. Torinói Juventus 28 pont, 2. Inter 22 (16–6), 3. Nápoly 22 (19–11), 4. Lazio 18, 5. Fiorentina 15 (16–8), 6. Sampdoria 15 (14–7).

Permier League

A Manchester City 1–0-ra győzött a Tottenham Hotspur vendégeként az angol bajnokság tizedik játéknapjának hétfő esti zárómeccsén. A rangadót az algériai Riyad Mahrez hatodik percben szerzett gólja döntötte el, a sikerrel a manchesteri gárda visszaállt az élre. A mérkőzést rendkívül rossz minőségű gyepszőnyegen játszották, mivel vasárnap a Wembley Stadionban csapott össze egymással a címvédő Philadelphia Eagles és a Jacksonville Jaguars a profi amerikaifutball-liga (NFL) alapszakaszában.

Eredmény: • Tottenham Hotspur–Manchester City 0–1. A tabellán: 1. Man. City 26 pont (27–3), 2. FC Liverpool 26 (20–4), 3. Chelsea 24, 4. Arsenal 22, 5. Tottenham 21, 6. AFC Bournemouth 20.