Bajnokságról bajnokságra: hétközi meccsek

Az európai labdarúgó topligák elmúlt napokban történt eseményeit foglaljuk össze.

Az AC Milan fél óra után vezetett, az utolsó negyedórában kapott gólokkal mégis alulmaradt a vendég Sassuolóval szemben az olasz labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának szerdai mérkőzésén. A listavezető Milánói Internazionale 1–1-es döntetlent játszott a Spezia vendégeként (az Inter cserekapusa a román válogatott Ionuţ Andrei Radu nem kapott játéklehetőséget).

A tabellán második Milan a török–német Hakan Calhanoglu révén került előnybe, ám a nyolcadik helyezett Sassuolóba a 64. percben becserélt Giacomo Raspadori a 76. és a 83. percben is betalált. A két együttes román idegenlégiósai a cserepadon kaptak helyet: a milánóiaknál Ciprian Tătăruşanu kapus, a túloldalon Vlad Chiricheş volt tartalék.

A címvédő Torinói Juventus 3–1-re verte a vendég AC Pármát, sikerével pedig feljött a harmadik helyre, és egy pontra megközelítette a Milant. A torinóiak nem nevezték a keretbe a fiatal román Radu Drăguşint, ahogy a pármaiak sem számítanak mostanság a magyar Balogh Botondra és Kosznovszky Márkra. A vendégeknél a román válogatott Dennis Man kezdőemberként szerepelt, a 81. percben cserélték le, Valentin Mihăilă viszont a 62. percben állt be).

Eredmények, Serie A, 32. forduló: • Bologna–FC Torino 1–1 • Crotone–Sampdoria 0–1 (a hazaiaknál a román Denis Drăguş cserepados volt) • Genoa–Benevento 2–2 • Torinói Juventus–AC Párma 3–1 • Spezia–Milánói Internazionale 1–1 • Udinese–Cagliari 0–1 (a vendégeknél a román válogatott Răzvan Marin kezdőként szerepelt, a 87. percben cserélték le) • AC Milan–Sassuolo 1–2. Kedden játszották: • Hellas Verona–Fiorentina 1–2 (a firenzeiek keretébe nem nevezték a fiatal román Louis Munteanut). Csütörtökre maradt az AS Róma–Atalanta Bergamo és az SSC Nápoly–SS Lazio találkozó. A tabellán: 1. Inter 76 pont/32 mérkőzés, 2. Milan 66/32, 3. Juventus 65/32, 4. Atalanta 64/31, 5. Nápoly 60/31, 6. Lazio 58/30.

A Real Madrid az első félidő utolsó negyedórájában szerzett gólokkal 3–0-ra győzött a Cádiz otthonában a spanyol bajnokság 31. fordulójának szerdai játéknapján, és így ideiglenesen a tabella élére ugrott.

Az európai kupaszereplésért harcoló Villarreal CF 2–1-es vereséget szenvedett a bennmaradásért küzdő Deportivo Alavés vendégeként (a fiatal Andrei Florin Raţiu nem szerepelt a Villarreal keretében).

Eredmények, La Liga, 31. forduló: • Deportivo Alavés–Villarreal 2–1 • Elche–Valladolid 1–1 • Real Betis Sevilla–Athletic Bilbao 0–0 • Levante–FC Sevilla 0–1 • Osasuna Pamplona–Valencia CF 3–1 • Cádiz–Real Madrid 0–3. Négy mérkőzést csütörtökön játszottak. Az ideiglenes állás az élen: 1. Real Madrid 70 pont/32 mérkőzés (56–24), 2. Atlético Madrid 70/31 (57–20), 3. Sevilla 67/32, 4. FC Barcelona 65/30, 5. Betis 49/32 (42–45), 6. Villarreal 49/32 (49–36).

Bundesliga

A bennmaradásért küzdő 1. FSV Mainz Szalai Ádám góljával győzött Brémában a német bajnokság 30. fordulójának szerdai játéknapján. A magyar válogatott csatára a 16. percben szerezte meg a három pontot érő találatot: egy kontra végén – amelynek elején sarokkal továbbította a labdát – a kapusról kipattanó laszti egyenesen hozzávágódott, majd a lábáról az üres kapuba. Szalai 2019 decembere óta először volt eredményes a Bundesligában.

Eredmények, Bundesliga, 30. forduló: • Borussia Dortmund–Union Berlin 2–0 • TSG 1899 Hoffenheim–Borussia Mönchengladbach 3–2 • VfB Stuttgart–VfL Wolfsburg 1–3 • Werder Bremen–1. FSV Mainz 05 0–1. Kedden játszották: • Bayern München–Bayer Leverkusen 2–0 • Arminia Bielefeld–FC Schalke 04 Gelsenkirchen 1–0 • Eintracht Frankfurt–FC Augsburg 2–0 • 1. FC Köln–RB Lipcse 2–1 (a vendégeknél a magyar válogatott Gulácsi Péter védett, honfitársa, Willi Orbán ezúttal tartalék volt, míg a sérült Szoboszlai Dominik bemutatkozása még mindig várat magára); a Hertha Berlin SC–SC Freiburg mérkőzést elhalasztották. Az élmezőny: 1. Bayern 71 pont, 2. Lipcse 61, 3. Wolfsburg 57, 4. Eintracht 56, 5. Dortmund 52, 6. Leverkusen 47.

A Tottenham Hotspur házigazdaként 2–1-re legyőzte a Southamptont az angol bajnokság 29. fordulójából szerdára halasztott mérkőzésen. A Ligakupa vasárnapi döntőjére készülő fővárosi csapat sorozatban három nyeretlen bajnoki után tudott ismét három pontot szerezni. A győztes találatot a dél-koreai Szon Hung Min szerezte büntetőből a 90. percben. A londoniak először léptek pályára azóta, hogy hétfőn menesztették José Mourinho vezetőedzőt. A portugál helyét az idény végéig Ryan Mason vette át, aki a Premier League történetének legfiatalabb trénere lett azzal, hogy 29 évesen és 312 naposan ült a Tottenham kispadján. A mérkőzés eredeti időpontjában a Southampton negyeddöntőt játszott az FA-kupában.

A Manchester City idegenben 2–1-re nyert az Aston Villa ellen a 32. forduló szerdai meccsén. A birminghamiek már a 21. másodpercben vezetést szereztek John McGinn találatával, és jó 20 percig emberelőnyben is futballozhattak, de pontot szerezni így sem tudtak.

Eredmények, Premier League, pótlás a 29. fordulóból: • Tottenham Hotspur–Southampton 2–1. 32. forduló: • Aston Villa–Manchester City 1–2. Csütörtökre maradt a Leicester City–West Bromwich Albion találkozó, a Southampton–Crystal Palace mérkőzést elhalasztották. A sorrend: 1. Man. City 77 pont/33 mérkőzés, 2. Manchester United 66/32, 3. Leicester City 56/31, 4. Chelsea 55/32 (50–31), 5. West Ham United 55/32 (53–42), 6. Tottenham 53/33, …, 11. Aston Villa 44/31, …, 14. Southampton 36/32.

Francia Kupa

A PSG hazai pályán 5–0-ra legyőzte a szintén élvonalbeli Angerst a Francia Kupa szerdai játéknapján, és bejutott a legjobb négy közé. Az argentin Mauro Icardi három góllal vette ki a részét a diadalból, és betalált a vendégek kapujába Neymar is. A játéknap másik mérkőzésén az AS Monaco 2–0-ra nyert a 23. perctől emberhátrányban játszó Olympique Lyon vendégeként.

Az elődöntő mérkőzéseit május 11-én és 12-én, a döntőt május 19-én rendezik meg.

Eredmények, Francia Kupa, negyeddöntő, szerdai mérkőzések: • Paris Saint-Germain–Angers 5–0 • Olympique Lyon–AS Monaco 0–2. Kedden játszották: • Canet Roussillon FC (IV. liga)–Montpellier 1–2 • GFA Rumilly-Vallieres (IV.)–Toulouse (II.) 2–0. A győztesek továbbjutottak.