Bajnokságról bajnokságra: hétfői meccsek

Az európai labdarúgó topbajnokságok közül az olasz és az angol pontvadászatban rendeztek hétfőn is mérkőzést.

Az AC Milan Zlatan Ibrahimovic duplájával 2–0-ra nyert otthon a Bologna ellen az olasz labdarúgó-bajnokság első fordulójának hétfő esti mérkőzésén. A 39. születésnapját jövő szombaton ünneplő svéd klasszis az első félidőben fejjel, a másodikban pedig büntetőből volt eredményes. Érdekesség, hogy Ibrahimovic – aki a 22. élvonalbeli idényében talált be – pályafutása során először szerzett egynél több gólt az idény első bajnoki fellépésén.

Eredmény, Serie A, 1. forduló: • AC Milan–Bologna 2–0. A Benevento–Milánói Internazionale, az SS Lazio–Atalanta Bergamo és az Udinese–Spezia mérkőzést szeptember 30-án rendezik.

Győzelemmel kezdte az angol bajnokság 2020–2021-es idényét a Manchester City: Josep Guardiola együttese a PL második fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén a Wolverhampton Wanderers otthonában diadalmaskodott 3–1-re. Pep Guardiola tanítványainak ez volt az első bajnoki mérkőzésük, mivel az első fordulóból elhalasztották az Aston Villa elleni találkozót. A City a hétfői győzelemmel a Premier League történetének első csapata lett, amelyik sorozatban tizedik bajnoki nyitányát nyerte meg. Ezzel az eredménnyel – utolsóként a brazil Gabriel Jesus 95. percben szerzett találatával – a fordulóban összesen 44 gól született, ami rekord az 1995–1996-os idénytől bevezetett 20 csapatos rendszerben. Az eddigi 43-as csúcsot a 2010–2011-es szezon 24. fordulójában hozták össze a csapatok.

Eredmények, Premier League, 2. forduló: • Aston Villa–Sheffield United 1–0 • Wolverhampton Wanderers–Manchester City 1–3. A tabellán: 1. Leicester City 6 pont/2 mérkőzés (7–2), 2. Everton 6 (6–2), 3. Arsenal 6 (5–1), 4. FC Liverpool 6 (6–3), 5. Crystal Palace 6 (4–1), 6. Tottenham Hotspur 3/2 (5–3), 7. Man. City 3/1 (3–1, …, 9. Aston Villa 3/1 (1–0), …, 12. Wolverhampton 3/2 (3–3), 17. Sheffield 0/2.