Serie A: a Lecce a harmadik kieső

A SPAL és a Brescia mellett a Lecce esett ki az olasz labdarúgó-bajnokságból.

A délolasz együttes vasárnap este a Serie A 38., utolsó fordulójában 4–3-ra kikapott a vendég AC Pármától, ám a győzelem sem lett volna elég számára a bennmaradáshoz, miután a 17. Genoa simán, 3–0-ra verte a Hellas Veronát. A Leccénél cserepados volt a román idegenlégiós Răzvan Sava kapus, a pármaiaknál most sem tartottak igényt honfitársa, Ionuţ Andrei Radu hálóőr szolgálataira, viszont a kispadon ismét helyet kapott a két 18 éves magyar, Balogh Botond és Kosznovszky Márk.

A Fiorentina eredményes hajrát követően 3–1-re győzött az utolsó SPAL Ferrara otthonában. Az 1–1-es első félidő után a vendégek második találata a 89. percben esett, majd a végeredményt a 94. percben büntetőből állították be a firenzeiek. A hazaiak magyar légiósa, Horváth Krisztofer csereként a 61. percben lépett pályára. A SPAL az újrakezdést követően nem tudott mérkőzést nyerni, ebben az időszakban két döntetlen mellett tizedik alkalommal maradt pont nélkül.

Eredmények, Serie A, 38. (utolsó) forduló: • SPAL Ferrara–Fiorentina 1–3 • Bologna–AC Torino 1–1 • Genoa–Hellas Verona 3–0 • Lecce–AC Párma 3–4 • Sassuolo–Udinese 0–1 (a házigazdák nem nevezték a sérült román válogatott Vlad Chiricheşt). A végeredmény:

20.    SPAL         38     5       5       28     27–77         20

A Torinói Juventus, a Milánói Internazionale, az Atalanta Bergamo és az SS Lazio a Bajnokok Ligája-csoportkörbe jutott, az AS Róma és az Olasz Kupa-győztes SSC Nápoly az Európa Liga csoportkörben-szerepel, míg az AC Milan EL-selejtezős. A Lecce, a Brascia és a SPAL kiesett, a Serie B-ből biztos feljutó a Benevento és a Crotone.