Kupáról kupára, bajnokságról bajnokságra

Foci-összeállításunkban a kupaeredmények mellett kitérünk az aktív európai topligák (olasz, spanyol és angol pontvadászat) hétközi fordulójának eseményeire.

Román Kupa

Elsőként az FCSB jutott a labdarúgó Román Kupa fináléjába, miután a fővárosi Nemzeti Stadionban rendezett zárt kapus mérkőzésen az elődöntő visszavágóján is legyőzte a Bukaresti Dinamót. Döntőbeli ellenfele valószínűleg a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK lesz, amely csütörtök este játszott Jászvásáron a Politechnika ellen (az első találkozót 5–1-re nyerték a Kovászna megyeiek).

Eredmény, Román Kupa, elődöntő, visszavágó: • FCSB–Bukaresti Dinamó 1–0 (gól: Adrian Petre – 2. perc; a mérkőzést a kolozsvári Horaţiu Mircea Feşnic vezette, egyik partjelzője a szintén kolozsvári Szabó Gerő volt) – továbbjutott az FCSB kettős győzelemmel, 4–0-s összesítéssel.

Ötvenöten fertőződtek meg a Lokomotív ünneplésén

Öt labdarúgó és félszáz szurkoló kapta el a koronavírust a Bolgár Kupát megnyerő Lokomotív Plovdiv ünneplésekor. A helyi sajtó beszámolója szerint az együttest 12 ezer rajongója köszöntötte – miután a CSZKA Szófia felett a fővárosi Vaszil Levszki Nemzeti Stadionban büntetőkkel aratott sikert –, csakhogy közben nem tartották be az egészségügyi előírásokat, így figyelmen kívül hagyták a távolságtartás követelményét, védőmaszkot sem viseltek, ami tömeges megbetegedéshez vezetett. Szakértők szerint az eset nyomán a vírusfertőzöttek száma várhatóan tovább növekszik majd Plovdivban.

Ukrán Kupa: a Dinamó Kijev hódította el a serleget

Története során 12. alkalommal aratott diadalt az Ukrán Kupában a Dinamó Kijev, amely zárt kapus mérkőzésen 11-es rúgások után 8–7-re gyűrte le szerda este a Vorskla Poltavát. A rendes játékidőben és a hosszabbítás után is 1–1 volt az eredmény, a vezetést Ruszlan Sztepanyiuk szerezte meg a Vorsklának a 11. percben, de a dinamósok a 28. percben egyenlítettek a szlovén középpályás Benjamin Verbics révén. A Dinamó Kijev öt év kihagyás után hódította el ismét a serleget, véget vetve a Sahtar Donyeck hegemóniájának, amely az utóbbi időszakban négyszer nyert, összességében pedig 13 trófeája van. A fővárosiak számára ez szépségtapaszt jelent az idényre, miután a bajnokságot elszalasztották, a Sahtar előnye ugyanis 20 pont három fordulóval a vége előtt. A donyeckiek sorozatban negyedszer végeznek az első helyen, összesen pedig 13-szor, amióta az ország függetlenné vált a Szovjetuniótól (ebből nyolcat Mircea Lucescu edző vezérletével ért el a gárda).

Serie A

A Bajnokok Ligájában negyeddöntős Atalanta 2–0-ra legyőzte a vendég Sampdoriát az olasz labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának szerdai játéknapján, ezzel ideiglenesen feljött a tabellán a harmadik helyre. A bergamói együttes kétpontos előnyre tett szert a negyedik Milánói Internazionaléval szemben, amely csütörtökön játszott Veronában. Az AS Róma három vereség után nyert ismét, mégpedig a vendég AC Párma ellen (a román idegenlégiós Andrei Ionuţ Radut nem nevezték a pármaiak), míg a kiesés elkerüléséért küzdő, utolsó előtti Brescia 3–1-re kikapott az AC Torino otthonában. Az SSC Nápoly 2–1-re nyert a Genoa vendégeként, a Sassuolo – soraiban a kezdőemberként a meccset végigjátszó román válogatott Vlad Chiricheşsel – idegenben győzte le a Bolognát, és ezzel feljött a nyolcadik helyre.

Eredmények, Serie A, 31. forduló:

Kedden játszották: • AC Milan–Torinói Juventus 4–2 • Lecce–SS Lazio 2–1 (a rómaiaknál a román idegenlégiós hátvéd Ştefan Radu egy félidőt töltött a pályán, a szünetben lecserélték). Szerdán: • AS Róma–AC Párma 2–1 • Atalanta Bergamo–Sampdoria 2–0 • Bologna–Sassuolo 1–2 • AC Torino–Brescia 3–1 • Fiorentina–Cagliari 0–0 • Genoa–SSC Nápoly 1–2. Csütörtökre maradt a SPAL Ferrara–Udinese és a Hellas Verona–Milánói Internazionale találkozó. A tabellán: 1. Juventus 75 pont/31 mérkőzés, 2. Lazio 68/31, 3. Atalanta 66/31, 4. Inter 64/30, 5. Róma 51/31 (56–43), 6. Nápoly 51/31 (50–41).

La Liga

A címvédő és második helyen álló FC Barcelona az uruguayi Luís Suárez góljával 1–0-ra legyőzte a sereghajtó, az élvonaltól így már biztosan búcsúzni kénytelen Espanyol Barcelonát a spanyol bajnokság 35. fordulójának szerdai játéknapján. A katalán derbit mindkét együttes 10 játékossal fejezte be, előbb a Barcából Ansu Fatit, három perccel később pedig az Espanyolból Pol Lozanót állította ki a játékvezető durvaság miatt. Suárez 195. találatát szerezte a Barcelona mezében, ezzel Kubala Lászlót megelőzve, már harmadik a klub történetének legeredményesebb játékosainak ranglistáján, César Rodríguez Álvarez (232) és az argentin Lionel Messi (630) mögött. Az FC Barcelona hátránya most egy pont a listavezető Real Madriddal szemben, de egy mérkőzéssel többet játszottak, a fővárosiak pénteken a 16. Helyezett Deportivo Alavést fogadják.

Eredmények, La Liga, 35. forduló:

Kedden játszották: • Celta Vigo–Atlético Madrid 1–1 • Valencia CF–Real Valladolid 2–1. Szerdán: • FC Barcelona–Espanyol Barcelona 1–0 • Getafé–Villarreal 1–3 • Real Betis Sevilla–Osasuna Pamplona 3–0. Csütörtökre három, péntekre két mérkőzés maradt. A táblázaton: 1. Real Madrid 77 pont/34 mérkőzés, 2. Barcelona 76/35, 3. Atlético 63/35, 4. Sevilla 60/34, 5. Villarreal 57/35, 6. Getafé 53/35.

Premier League

A már biztos bajnok FC Liverpool 3–1-re nyert a 15., és a bennmaradását még nem biztosító Brighton & Hove Albion otthonában az angol bajnokság 34. fordulójának szerdai játéknapján. A liverpooli gárda 92 pontnál tart, négy fordulóval a vége előtt még van esélye megdönteni a Manchester City 2017–2018-as idényben elért kereken 100 pontos rekordját. A City sima, 5–0-s győzelmet aratott a vendég Newcastle United felett, kiesés elkerüléséért küzdő, de jelenleg bennmaradást érő helyen álló West Ham United pályaválasztóként egygólos vereséget szenvedett az európai kupaindulásért még versenyben lévő Burnleytől, míg az Európa Liga szereplést érő helyekért szintén harcoló Sheffield United a 94. percben szerzett góllal legyőzte a Wolverhampton Wandererst, és ezzel az Arsenalt megelőzve feljött hetediknek.

Eredmények, Premier League, 34. forduló:

Kedden játszották: • Arsenal–Leicester City 1–1 • Crystal Palace–Chelsea 2–3 • Watford–Norwich City 2–1. Szerdán: • Brighton & Hove Albion–FC Liverpool 1–3 • Manchester City–Newcastle United 5–0 • Sheffield United–Wolverhampton Wanderers 0–0 • West Ham United–AFC Burnley 0–1. Csütörtökre maradt az AFC Bournemouth–Tottenham Hotspur, az Everton–Southampton és az Aston Villa–Manchester United összecsapás. Az élen: 1. Liverpool 92 pont/34 mérkőzés – már bajnok, 2. Man. City 69/34, 3. Chelsea 60/34, 4. Leicester 59/34, 5. MU 55/33, 6. Wolverhampton 52/34.