Bajnokságról bajnokságra: manchesteri búcsú a kupától

Az olasz, a spanyol, s ezúttal a német labdarúgó-bajnokság is hagyott egy-egy mérkőzést hétfőre, az angoloknál bombameglepetéssel zárult az FA-kupa nyolcaddöntője.

Serie A

Az SS Lazio 2–0-ra legyőzte az újonc Hellas Veronát az olasz labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának hétfő esti zárómeccsén. A rómaiak csaknem egy hónapig tartó rossz sorozatot zártak le: előző öt tétmérkőzésük közül négyet elveszítettek, egyszer pedig döntetlent játszottak. Ezúttal mindkét góljukat Ciro Immobile szerezte, aki 22 találattal vezeti a Serie A góllövőlistáját. Ştefan Radu kezdőemberként szerepelt a rómaiaknál, 80 perc után cserélték.

Eredmény: • SS Lazio–Hellas Verona 2–0. A tabellán: 1. SSC Nápoly 66 pont, 2. Torinói Juventus 65, 3. AS Róma 50, 4. Lazio 49, 5. Milánói Internazionale 48, 6. Sampdoria 41, …, 19. Verona 16.

La Liga

A Getafé hazai pályán legyőzte a Celta Vigo együttesét a spanyol bajnokság 24. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén. A hazaiak sorozatban négy döntetlen után tudtak ismét nyerni. Csatáruk, Ángel Rodríguez két góllal és egy gólpasszal zárta a találkozót.

Eredmény: • Getafé–Celta Vigo 3–0. A táblázaton: 1. FC Barcelona 62 pont/24 mérkőzés, 2. Atlético Madrid 55/24, 3. Valencia CF 46/24, 4. Real Madrid 45/23, 5. FC Sevilla 39/24, 6. Villarreal 38/24, …, 9. Getafé 33/24 (29–21), 10. Real Betis Sevilla 53/24, 11. Celta Vigo 32/24.

Bundesliga

Gulácsi Péter csapata, az RB Lipcse egy góllal kikapott az Eintracht Frankfurt otthonában a német bajnokság 23. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén. A lipcseiek kapujában ezúttal is a magyar válogatott játékos állt. Szurkolói demonstráció miatt az első és a második félidő is később kezdődött a tervezettnél. Ez volt a Bundesliga történetének 15. mérkőzése, amit hétfőn rendeztek, és a frankfurti drukkerek nem is hagyták szó nélkül a Németországban szokatlan játéknapot. A Kicker című német sportlap beszámolója szerint a találkozó elején füttyszóval és különböző feliratokkal fejezték ki nemtetszésüket a hazaiak, közben pedig a lelátóról a pálya mellé vonultak. Mivel bejelentett akcióról volt szó, a klubnál tudtak róla, ezért megnyitották számukra a menekülőkapukat, és békésen zajlott a tiltakozás, ráadásul a hangszórókból az I Don't Like Mondays (magyarul: Nem szeretem a hétfőket) című dal szólt. A szünet után a szurkolók teniszlabdák százait dobták a gyepszőnyegre, éppen Gulácsi kapujának előterébe.

A meccset azért rendezték hétfőn, mert a lipcseiek csütörtök este Európa Liga-mérkőzést játszottak Nápolyban – és 3–1-re győztek –, de mint kiderült, az RB Lipcsénél sem örültek a hétköznap esti időpontnak. Oliver Mintzlaff sportigazgató kifejtette, kétezer helyett csak ötszáz drukker kísérte el őket, „de ez csak egy meccs a sok közül”.

Eredmény: • Eintracht Frankfurt–RB Lipcse 2–1. Az állás: 1. Bayern München 59 pont, 2. Borussia Dortmund 40, 3. Eintracht 39, 4. Bayer Leverkusen 38 (43–30), 5. Lipcse 38 (36–31), 6. FC Schalke 04 Gelsenkirchen 37.

Harmadosztályú klub verte ki a Manchester Cityt az FA-kupából

Hiába vezetik lóhosszal az angol Premier League tabelláját, a Manchester City nem bírt a Wigannel Athletic-kel. A harmadosztályú gárda házigazdaként 1–0-ra legyőzte az élvonalban nagy fölénnyel listavezető Manchester City csapatát az angol FA-kupa hétfő esti nyolcaddöntőjében. Josep Guardiola vezetőedző csapata Fabian Delph jogos kiállítása miatt a teljes második félidőt emberhátrányban töltötte. A győztes gólt az északír Will Grigg szerezte a 79. percben. a találat előtt a világ egyik legdrágább védője, Kyle Walker hatalmasat hibázott. A Wigan a harmadik helyen áll a League One-ban, a Man. City pedig 16 ponttal vezeti a PL táblázatát, és nyolcaddöntős a Bajnokok Ligájában.