Bajnokságról bajnokságra: hétfői meccsek

Az európai labdarúgó topligák közül az olasz és az angol pontvadászatban hagytak hétfőre is meccset.

Serie A

Az AC Milan saját közönsége előtt 1–0-ra legyőzte az AC Torino együttesét az olasz labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának hétfői zárómérkőzésén. A torinóiak sorozatban ötödik találkozójukat vesztették el a Serie A-ban.

Eredmény: • AC Milan–AC Torino 1–0. A tabellán: 1. Torinói Juventus 57 pont, 2. SS Lazio 56, 3. Milánói Internazionale 54, 4. Atalanta Bergamo 45, 5. AS Róma 39, 6. Hellas Verona 35 (28–24), 7. AC Párma 35 (32–30), 8. Milan 35 (26–31), …, 14. Torino 27.

Premier League

A Manchester United két góllal nyert a Chelsea vendégeként az angol bajnokság 26. fordulójának hétfő esti találkozóján. Bár a Chelsea kezdte jobban a hétfői rangadót, a mérkőzés 45. percében az MU került előnybe: Anthony Martial bólintott a kapuba egy jobb oldali beadás után. A szünetet követően is a londoniak maradtak aktívabbak, ám hiába találtak be, a VAR érvénytelenítette a találatot (ahogyan Olivier Giroud 77. percben szerzett lesgólját is), nem sokkal később pedig Harry Maguire révén büntetett a United. A Vörös Ördögök tehát az őszi bajnoki és Ligakupa-meccs után harmadjára is legyőzték a Chelsea-t ebben az idényben, sőt a Premier League indulása óta először nyertek oda-vissza a bajnokságban a Kékek ellen.

Eredmény: • Chelsea–Manchester United 0–2. A táblázaton: 1. FC Liverpool 76 pont/26 mérkőzés, 2. Manchester City 51/25, 3. Leicester City 50/26, 4. Chelsea 41/26, 5. Tottenham Hotspur 40/26, 6. Sheffield United 39/26, 7. MU 38/26.