Bajnokságról bajnokságra: hétfői meccsek

Az aktív európai topligák (olasz, spanyol és angol pontvadászat) hétfői mérkőzéseit foglaljuk össze.

Serie AA Milánói Internazionale hazai pályán egygólos hátrányból nyert 3–1-re az AC Torino ellen az olasz labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának zárómérkőzésén. A milánóiak a győzelemmel pontszámban utolérték az SS Laziót, és jobb gólkülönbségüknek köszönhetően átvették a második helyet a rómaiaktól.

Eredmény, Serie A, 32. forduló: • Milánói Internazionale–AC Torino 3–1. Az állás: 1. Torinói Juventus 76 pont, 2. Inter 68 (68–34), 3. SS Lazio 68 (68–35), 4. Atalanta Bergamo 67, 5. AS Róma 54, 6. SSC Nápoly 52, …, 16. Torino 34.

A Real Madrid 2–1-re nyert a Granada vendégeként a spanyol bajnokság 36. fordulójában, így két fordulóval a szezon vége előtt őrzi négypontos előnyét a Barcelonával szemben a tabella élén, gyakorlatilag már csak két pontra van szüksége a végső győzelemhez. A francia Zinedine Zidane együttese a kényszerszünet utáni újraindulás óta mind a kilenc bajnokiján diadalmaskodott. A fővárosiak belga kapusa, Thibaut Courtois 507 perc után kapott ismét gólt.

A Real Sociedad 2–1-re nyert a Villarreal vendégeként, a baszk együttes ezzel három pontra megközelítette az európai kupaszereplésre jogosító ötödik helyen álló riválisát.

A kiesés ellen küzdő Deportivo Alavés másodszor szerzett pontot az újrakezdés óta, mivel hat egymást követő bajnoki vereség után döntetlent játszott a Getaféval.

Eredmények, La Liga, 36. forduló: • Villarreal–Real Sociedad 1–2 • Deportivo Alavés–Getafé 0–0 • Granada–Real Madrid 1–2. A sorrend: 1. Real Madrid 83 pont, 2. FC Barcelona 79, 3. Atlético Madrid 66 (48–26), 4. FC Sevilla 66 (53–34), 5. Villarreal 57, 6. Getafé 54 (43–34), 7. Real Sociedad 54 (55–47).

A hazai pályán játszó Manchester United 2–2-es döntetlent játszott a Southamptonnal az angol bajnokság 35. fordulójában, hétfőn. A január 22. óta veretlen manchesteriek hamar hátrányba kerültek, de Marcus Rashford és a francia Anthony Joran Martial találataival három perc alatt fordítottak. A második félidőre visszaesett a találkozó irama, a Southampton pedig a csereként pályára küldött ír Michael Obafemi 96. percben szerzett góljával egyenlíteni tudott. Egy győzelemmel a hazaiak a BL-indulást jelentő harmadik helyre jöttek volna fel a tabellán, így azonban maradtak ötödikek, ráadásul a norvég Ole Gunnar Solskjaer vezetőedző mindkét balhátvédjét elveszítette: Luke Shaw-t lábsérülés miatt a 75. percben kellett lecserélni, a helyére beállt Brandon Williams pedig a hosszabbítás perceiben vérző fejjel hagyta el a pályát. A manchesteriek kapuját 400. alkalommal védte a spanyol David de Gea.

Eredmény, Premier League, 35. forduló: • Manchester United–Southampton 2–2. A táblázaton: 1. FC Liverpool 93 pont – már bajnok, 2. Manchester City 72, 3. Chelsea 60, 4. Leicester City 59 (65–36), 5. MU 59 (61–35), 6. Wolverhampton Wanderers 55, …, 12. Southampton 45.