Bajnokságról bajnokságra: focikörkép Európából

Az aktív európai labdarúgó topligák közül a spanyol és az angol pontvadászatban folytatták a hétközi fordulót, Portugáliában pedig eldőlt a bajnoki cím sorsa.

Hiába vezetett már két góllal, végül a Torinói Juventus mentett pontot a Sassuolo otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 33. fordulójában. A 75 perc játéklehetőséget kapott román válogatott Vlad Chiricheşt soraiban tudó Sassuolo egy hónapon belül harmadszor játszott 3–3-as döntetlent.

A Juventus a brazil Danilo Luiz da Silva (5. perc) és az argentin Gonzalo Higuaín (12. perc) góljaival már az első negyedóra vége előtt 2–0-s vezetésre tett szert, ám a házigazdák a szerb Filip Djuricsics (29. perc), Domenico Berardi (51. perc) és Francesco Caputo (54. perc) találataival fordítottak. Az Öreg Hölgy a brazil Alex Sandro révén a 64 percben egyenlített.

Az SS Lazio mégsem tudott közelebb kerülni a Juvéhoz, mert gól nélküli döntetlenre végzett az Udinese vendégeként. A római csapat – amelyben az 51. percben cserélték le a román idegenlégiós Ştefan Radut – korábban remekül szerepelt, de immár négy mérkőzés óta nyeretlen.

Az AC Milan hátrányból 3–1-re legyőzte a vendég AC Pármát az olasz labdarúgó-bajnokság 33. fordulójának szerdai játéknapján. Az AC Párma (amely ezúttal sem nevezte a keretbe a román Ionuţ Andrei Radu kapust) a 44. percben szerzett vezetést, amelyet az 55. percig tudott megtartani, az 59. percben pedig már hátrányban volt. A milánóiak a 77. percben esett harmadik góljukkal biztosították be a győzelmüket. Az AC Milan az újrakezdést követően továbbra is veretlen – házigazdaként ráadásul hibátlan –, hetedik bajnokiján két döntetlen mellett ötödször nyert. Az AC Pármának eközben a rossz sorozata nem szakadt meg: a legutóbbi hat fordulóban csupán egy pontot gyűjtött.

Eredmények, Serie A, 33. forduló:

Kedden játszották: • Atalanta Bergamo–Brescia 6–2. Szerdán: • AC Milan–AC Párma 3–1 • Bologna–SSC Nápoly 1–1 • Sampdoria–Cagliari 3–0 • AS Róma–Hellas Verona 2–1 • Lecce–Fiorentina 1–3 (a román idegenlégiós Răzvan Sava kapus a cserepadon kapott helyet a házigazdáknál) • Sassuolo–Torinói Juventus 3–3 • Udinese–SS Lazio 0–0. Csütörtökre maradt az AC Torino–Genoa és a SPAL Ferrara–Milánói Internazionale mérkőzés. Az állás: 1. Juventus 77 pont/33 mérkőzés, 2. Atalanta 70/33, 3. Lazio 69/33, 4. Inter 68/32, 5. Róma 57/33, 6. Nápoly 53/33.

A már bajnok FC Liverpool 2–1-re kikapott az Arsenal otthonában az angol bajnokság 36. fordulójának szerdai játéknapján. A szenegáli Sadio Mané góljával a vendégek szereztek vezetést a mérkőzésen, ám a francia Alexandre Lacazette és Reiss Luke Nelson találataival a szünet előtt fordítottak a londoniak, a második félidő pedig nem hozott újabb gólt. A Liverpool 23, a hazai csapat viszont mindössze három alkalommal kísérletezett kapura lövéssel. Az Arsenal legutóbb 2015 áprilisában győzte le a Liverpoolt. Ezzel a vereséggel eldőlt, hogy a liverpooliak nem érhetik el a 100 pontos álomhatárt.

A nemzetközi kupaszereplésre hajtó csapatok közül a Tottenham Hotspur győzött, a Wolverhampton Wanderers ugyanakkor csak döntetlent játszott. A Farkasok a mexikói Raul Jiménez találatával megszerezték ugyan a vezetést az AFC Burnley otthonában, a hazaiak azonban az új-zélandi Chris Wood 95. percben értékesített büntetőjével egy pontot megmentettek. A Tottenham Harry Kane duplájának is köszönhetően 3–1-re nyert a Newcastle vendégeként, az angol válogatott támadó pályafutása 350. mérkőzésén 200. és 201. gólját szerezte, a londoniaknál eddig 185-ször volt eredményes. A hetedik helyezett Spurs így egy pontra megközelítette a hatodik, Európa Liga-selejtezős helyen álló Wolverhamptont a tabellán.

Nyert a már biztos második Manchester City is, amely egymás elleni tizedik meccsükön is diadalt aratott a kiesés ellen küzdő AFC Bournemouth felett. A két csapat összesített gólkülönbsége immár 30–5 Josep Guardiola csapata javára. A spanyol szakember 150. PL-meccsén ült a City kispadján, a szerdai volt a 111. győzelme a manchesteriekkel.

Eredmények, Premier League, 36. forduló:

Kedden játszották: • Chelsea–Norwich City 1–0. Szerdán: • Manchester City–AFC Bournemouth 2–1 • AFC Burnley–Wolverhampton Wanderers 1–1 • Newcastle United–Tottenham Hotspur 1–3 • Arsenal–FC Liverpool FC 2–1. Csütörtökre négy, péntekre egy mérkőzés maradt. A sorrend: 1. Liverpool 93 pont/36 mérkőzés – már bajnok, 2. Man. City 75/36, 3. Chelsea 63/36, 4. Leicester City 59/35 (65–36), 5. Manchester United 59/35 (61–35), 6. Wolverhampton Wanderers 56/36.

Huszonkilencedik bajnoki címét ünnepelheti az FC Porto

Az FC Porto visszaszerezte az elsőséget a portugál labdarúgó-bajnokságban. Sérgio Conceicao vezetőedző csapata a 32. forduló szerdai játéknapján házigazdaként Danilo Pereira (64. perc) és a mali Moussa Marega (91. perc) találataival 2–0-ra legyőzte a Sporting CP Lisszabon együttesét, így két körrel a Primeira Liga vége előtt megtartotta nyolcpontos, immár behozhatatlan előnyét a tabellán a tavalyi bajnok Benfica Lisszabonnal szemben. Az FC Porto fennállása 29. bajnoki címét ünnepelhette.

A Benfica, amely kedden szintén 2–0 arányban diadalmaskodott a Vitória Guimaraes felett egészen biztosan az ezüstérmes pozícióban végez, mivel 12 pont az előnye a harmadik Sporting előtt.

A portugál bajnokságban januárban még a Benfica vezetett hét pont előnnyel, a koronavírus-járvány okozta márciusi megszakításnál viszont már az FC Porto vezetett eggyel. A bajnoki folytatás még ennél is jobban sikerült Sérgio Conceicao együttesének.

Két fordulóval a vége előtt a Porto 79 ponttal vezet a 71 pontos Benfica, az 59 pontos Sporting és az 57 pontos Sporting Braga előtt.