Bajnokságról bajnokságra: focikörkép Európából

Az aktív labdarúgó európai topligákban közül kettőben (olasz és angol pontvadászat) csütörtökön zárult a hétközi forduló, a spanyoloknál pénteken is játszottak. Dániában eldőlt a bajnoki cím sorsa.

A Hellas Verona 2–2-es döntetlent ért el a vendég Milánói Internazionale gárdájával az olasz labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának zárómérkőzésén csütörtökön. A hazaiak az összecsapás 2. percében – az idény leggyorsabb góljával – szerezték meg a vezetést, majd a vendégek a szünet után hat perc alatt fordítottak, ám előnyük nem tartott ki, a Verona a 86. percben egyenlített, és beállította a 2–2-es végeredményt. A döntetlen azt jelenti a milánóiak számára, hogy nem tudták visszaszerezni a harmadik helyüket a tabellán az Atalanta Bergamótól.

Eredmények, Serie A, 31. forduló: • Hellas Verona–Milánói Internazionale 2–2 • SPAL Ferrara–Udinese 0–3. A tabellán: 1. Torinói Juventus 75 pont, 2. SS Lazio 68, 3. Atalanta Bergamo 66, 4. Inter 65, 5. AS Róma 51, 6. SSC Nápoly 51, …, 9. Verona 43, …, 14. Udinese 35, …, 20. SPAL 19.

Az FC Sevilla 2–1-re győzött Bilbaóban a spanyol bajnokság 35. fordulójának csütörtöki játéknapján. A hazaiak 28. percben szerzett vezető találatát követően a vendégcsapat a második félidő közepén négy perc alatt kétszer volt eredményes, az argentin Éver Maximiliano David Banega gólja után gólpasszt adott. Az Athletic egymást követő második hazai mérkőzését veszítette el egygólos különbséggel – vasárnap a Real Madridtól kapott ki 1–0-ra –, míg az FC Sevilla az újrakezdést követően tovább őrzi veretlenségét: nyolcadik fellépésén négy döntetlen mellett negyedszer nyert. Az andalúzok továbbá klubrekordot állítottak be azzal, hogy sorozatban 12. bajnokijukon maradtak veretlenek. A tabellán az Sevilla pontszámban beérte a harmadik helyezett Atlético Madridot.

Eredmények, La Liga, 35. forduló: • Athletic Bilbao–FC Sevilla 1–2 • Real Mallorca–Levante 2–0 • Eibar–Leganés 0–0. Péntekre maradt a Real Sociedad–Granada és a Real Madrid–Deportivo Alavés mérkőzés. Az élen: 1. Real Madrid 77 pont/34 mérkőzés, 2. FC Barcelona 76/35, 3. Atlético Madrid 63/35 (47–26), 4. Sevilla 63/35 (51–34), 5. Villarreal 57/35, 6. Getafé 53/35.

A Tottenham Hotspur meglepetésre nem bírt a kiesés ellen küzdő AFC Bournemouth-szal az angol bajnokság 34. fordulójának csütörtöki játéknapján. A hazai csapat ugyan sorozatban kilencedik meccsén maradt nyeretlen, de február vége óta először szerzett pontot, ezzel együtt továbbra is a 18., kieső helyen áll. A visszatérés óta hullámzóan teljesítő és a meccset kaput eltaláló lövés nélkül lehozó Tottenham jelenleg a kilencedik. A másik esti találkozón is döntetlen született a két középcsapat, az Everton és vendége, a Southampton között. A Manchester United viszont 3–0-ra nyert a kieső helyen álló Aston Villa vendégeként, a manchesteriek sorozatban a negyedik győzelmüket aratták a PL-ben, és január 22-e óta minden tétmérkőzésüket figyelembe véve továbbra is őrzik veretlenségüket. Az MU egy pontra megközelítette a már Bajnokok Ligája-részvételt jelentő helyen álló Leicester City, amely a forduló keddi játéknapján 1–1-es döntetlent játszott az Arsenallal.

Eredmények, Premier League, 34. forduló: • AFC Bournemouth–Tottenham Hotspur 0–0 • Everton–Southampton 1–1 • Aston Villa–Manchester United 0–3. Az élmezőny: 1. FC Liverpool 92 pont – már bajnok, 2. Manchester City 69, 3. Chelsea 60, 4. Leicester City 59, 5. MU 58, 6. Wolverhampton Wanderers 52.

Dán bajnok az FC Midtjylland

A rájátszás hatodik fordulójában csütörtökön egygólos hátrányból fordítva 3–1-re legyőzte riválisát az FC Koppenhágát, s ezzel már bajnoki címet ünnepelhet az FC Midtjylland. Az együttesnek 17 pontos behozhatatlan előnye van a fővárosiakkal szemben négy fordulóval a vége előtt. Az utóbbi hat évben 3–3 címet szerzett az FC Midtjylland és az FC Koppenhága, 2014-ben az Aalborg BK diadalmaskodott.

Lewandowskit választották a Bundesliga-szezon legjobbjának

A játékosok szakszervezete az élvonal gólkirályát, a bajnok és kupagyőztes Bayern München lengyel támadóját, Robert Lewandowskit választotta a 2019–2020-as német labdarúgóidény legjobbjává.

A 31 éves csatár a voksok 40,2 százalékát gyűjtötte be, ezzel 2013, 2017 és 2018 után negyedszer érdemelte ki az elismerést, az ezüstcipőt.

A második helyen a Borussia Dortmund angol játékosa, Jadon Sancho végzett 13,9 százalékkal, míg a harmadik ugyancsak egy Bayern-futballista, Joshua Kimmich (7,2) lett.

A szavazáson a Bundesliga első három osztálya, továbbá a negyedik liga játékosai, illetve további szakszervezeti tagok vehettek részt.

A szezon legjobb edzője a Bayern trénere, Hansi Flick lett (58,2). A legjobb újonc címet ugyancsak a bajnokcsapat tagja, a ghánai születésű, kanadai válogatott Alphonso Davies érdemelte ki. A 19 éves középpályás a szavazatok 45,9 százalékát kapta, míg a Borussia Dortmund norvég fiatalja, Erling Haaland 15,5 százalékot.