Bajnokságról bajnokságra: A Szarkák egy év alatt visszarepültek az angol élvonalba

Az európai labdarúgó topligák közül az olasz és a spanyol hagyott mérkőzést hétfőre, az angoloknál pedig már ismert két élvonalba feljutó kiléte.

Az AS Róma fölényes diadalt aratott a sereghajtó Pescara otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 33. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén. A Pescara nyolc forduló óta nyeretlen a Serie A-ban, míg a fővárosiak legutóbbi hat találkozójukon nem találtak legyőzőre a pontvadászatban.

Eredmény: • Pescara–AS Róma 1–4. A tabellán: 1. Torinói Juventus 83 pont, 2. Róma 75, 3. SSC Nápoly 71, 4. SS Lazio 64, 5. Atalanta Bergamo 63, 6. AC Milan 58, …, 20. Pescara 14.

Primera División

Az Athletic Bilbao egy góllal nyert az Eibar otthonában a spanyol bajnokság 33. fordulójának zárásán. A házigazda az 56. perctől emberhátrányban játszott, a baszkok győztes találatát Raúl García a ráadás negyedik percében szerezte.

Eredmény: • Eibar–Athletic Bilbao 0–1. Az állás: 1. FC Barcelona 75 pont/33 mérkőzés (94–32), 2. Real Madrid 75/32 (84–36), 3. Atlético Madrid 68/33, 4. FC Sevilla 65/33, 5. Villarreal 57/33, 6. Bilbao 56/33, 7. Real Sociedad 55/33, 8. Eibar 50/33.

Visszajutott az angol bajnokság élvonalába a Newcastle United. A Premier League-től tavaly 18. helyezettként búcsúzó csapat hétfőn 4–1-re verte hazai pályán a 64. percben tíz emberre fogyatkozó Preston North Endet, ezzel biztossá vált, hogy a következő idényben ismét a legmagasabb osztályban szerepelhet. Rafael Benítez együttese két fordulóval a Championship vége előtt a második helyen áll, négy ponttal lemaradva a már szintén feljutott éllovas Brighton & Hove Albiontól. Utóbbi együttes 34 év után jut vissza az angol élvonalba.

A második vonalból az első két helyezett egyenesen feljut a Premier League-be, míg a harmadik, negyedik, ötödik és hatodik csapat rájátszást vív a harmadik élvonalbeli helyért.